دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
شیادان در کمین هستند؛
 کلاهی از جنس«امداد خودرو»بر سر شهروندان   

«کارت امداد خودروتان آماده شده؛ لطفا آدرس را به ما اعلام کنید تا کارت طلایی را برای شما ارسال کنیم »این جمله، افرادای است که این روزها در تماس با همشهریان اصفهانی مطرح می کنند تا آنها را وارد جمع مالباختگان کنند!

به گزارش ندای اصفهان ، مدتی است که شرکت‌های بی‌نام‌ونشان تحت عنوان شرکت “امداد خودرو مرکزی”، در تماس با برخی از شهروندان اعلام می‌کنند که شما فقط با پرداخت ۵۰ هزار تومان کارت امداد خودرو را دریافت و از خدمات امداد خودرو به‌صورت رایگان برخوردار شوید؛ داشتن این کارت برای همه خودروهای داخلی و خارجی الزامی شده و درنهایت برای شما این کارت صادرشده است.
برای پیگیری این موضوع با شماره‌ای که یکی از شهروندان در اختیار ما قرار داد، تماس گرفتیم. فردی که پاسخگوی تلفن است،اعلام می‌کند: “داشتن این کارت برای تمامی خودروهای داخلی و خارجی الزامی است.”
او با اشاره به مزیت‌های کارت امداد خودرو می‌گوید: “تمام خدمات امدادی خودرو از طریق این کارت رایگان است و هزینه این کارت ۵۰ هزار تومان هست.”
به‌هیچ‌عنوان این شرکت‌ها را تأیید نمی‌کنم
آرماند کارشناس مرکز تماس امداد خودرو ایران‌خودرو دراین‌باره می‌گوید: “شهروندان نباید در دام این کلاه‌برداران بیفتند چراکه صدور کارت طلایی امداد خودرو بعد از بازدید و کار کارشناسی از خودرو صورت می‌گیرد و این افراد به‌صورت متفرقه سوءاستفاده می‌کنند.”
خادمی کارشناس امداد خودرو سایپا نیز در این زمینه می گوید: “به‌هیچ‌عنوان این شرکت‌ها را تأیید نمی‌کنم و شهروندان باید مراقب شگرد این افراد باشند.”
اما بخشی دیگر از صحبت‌های این افراد در مورد خدمات قابل‌ارائه از طریق این کارت امداد این است که “تمام خدمات خودرو زیر نظر بیمه است و با صدور این کارت از خدمات بیمه برخوردار می‌شوید.”

هیچ قراردادی تحت عنوان کارت امداد خودرو با بیمه منعقد نشده است
در پیگیری با بیمه‌های نوین، ایران و البرز اعلام شد هیچ قراردادی این بیمه‌ها با شرکت‌های تحت عنوان امداد خودرو منعقد نشده است.
زرفشانی که نمایندگی بیمه نوین را در اصفهان دارد در این خصوص می‌گوید: تاکنون هیچ قراردادی تحت عنوان کارت امداد خودرو با بیمه نوین بسته نشده و باید شهروندان مراقب باشند.
صانعی معاون شعبه هشت‌بهشت بیمه البرز نیز می گوید:بیمه البرز هیچ ارتباطی با شرکت‌های امداد خودرو ندارد و بیمه البرز این شرکت‌ها را به‌هیچ‌وجه تأیید نمی‌کند.
 وی اضافه می‌کند: بارها تعدادی از شهروندان به این نمایندگی مراجعه کرده‌اند و ادعا نموده‌اند کارت‌های امداد خودرو آنها که از طریق این شرکت‌های بی‌نام‌ونشان صادرشده با بیمه البرز قرارداد دارد، لذا بازرسی این بیمه این تخلف را پیگیری و در حال بررسی است.
 هدایت که نمایندگی بیمه ایران را در خیابان رباط دارد دراین‌باره می‌گوید: این شرکت‌ها کلاه‌برداری بیش نیستند و با عناوین که بیمه‌نامه آن‌ها دچار مشکل می‌شود از ۵۰ تا ۹۰ هزار تومان از شهروندان پول به جیب می‌زنند و این موضوع از سه سال پیش تاکنون ادامه داشته و هنوز این نوع کلاهبرداری ادامه دارد.
سوی استفاده از نام پست نشود
با توجه به این‌که کارت‌های امداد خودرو از طریق پست به در منازل شهروندانی که به‌اجبار فروشنده ها و یا بهتر بگوییم،بازاریاب های تلفنی مجبور به خرید کارت شده اند،ارسال می‌شود،خبرنگار خبرگزاری ایمنا از طریق اداره کل پست استان این موضوع را پیگیری کرد.
محمد ناصحی معاون فنی اداره کل پست اصفهان در این خصوص می‌گوید: پست فقط برای ارسال کارت سوخت و بیمه‌نامه‌ها قرارداد دارد و اداره پست هیچ قراردادی با این شرکت‌ها ندارد و فقط این اداره بر محتویات پستی که خلاف قوانین نباشد نظارت دارد و هر شخصی می‌تواند با مراجعه به اداره پست کالایی که خلاف قوانین نباشد را ارسال کند.
 وی با ابراز بی‌اطلاعی از صدور کارت‌های امداد خودرو توسط اداره پست ادامه می‌دهد: تاکنون شاکی در این زمینه نداشتیم و باید این موضوع پیگیری شود که سوی استفاده از نام پست نشود، چراکه برخی از کلاهبرداران نام پست را یدک می‌کشند و افرادی از این شرکت‌های بی‌نام‌ونشان اقدام به پست بسته‌های مذکور می‌کنند و اعلام می‌کنند که از اداره پست هستند.
 به دلیل نبود نظارت کافی بر فعالیت برخی شرکت‌ها، بسیاری از مردم‌فریب این شرکت‌های بی‌نام‌ونشان را خورده و پول‌های گزافی نصیب این شرکت‌ها می‌شود. جلوگیری از کلاهبرداری این شرکت‌های بی‌نام‌ونشان نیازمند نظارت دقیق پلیس و قوه قضائیه است.

هیچ الزامی برای داشتن کارت‌های امداد خودرو وجود ندارد
سرهنگ ستار خسروی، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان درباره صدور کارت جعلی امداد خودرو می‌گوید: تاکنون شکایت‌های متعددی در این زمینه به این مرکز شده و شرکت‌هایی گه عمدتاً در تهران هستند به‌صورت تحکم‌آمیز با شهروندان تماس می‌گیرند و کارت امداد خودرو که هیچ خدماتی را ندارد با هزینه‌هایی به فروش می‌رسانند.
 وی می‌افزاید: هیچ الزامی برای داشتن کارت‌های امداد خودرو وجود ندارد و افراد می‌توانند برای استفاده از خدمات امداد خودرو به‌صورت اختیاری کارت عضویت دریافت کنند.
سرهنگ خسروی ادامه می‌دهد: این شرکت‌ها به‌هیچ‌وجه مورد تأیید اداره آگاهی نیستند، چراکه با پیگیری‌های صورت گرفته این کارت‌ها هیچ خدماتی را ارائه نمی‌دهند درصورتی‌که این شرکت‌ها ادعا می‌کنند که خدمات رایگانی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.
با این اوصاف شهروندان اصفهانی باید مراقب کلاهبرداران و شیادانی که با شگردهای مختلف پول‌های هنگفتی را به جیب می‌زنند باشند تا در دام این افراد نیفتند…

انتهای پیام/

منبع : ایمنا
 

 

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز