پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
 آتش‌نشانی اصفهان بین سه کشور برتر اطفای حریق جهان قرار گرفت   

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: آتش‌نشانی اصفهان توانست در رقابت با ۱۰ کشور برتر جهان در اطفای حریق رتبه سوم را کسب کند.

به گزارش ندای اصفهان ، به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، آتشپاد بهزاد بزرگ‌زاد با اشاره به شرکت سازمان آتش‌نشانی اصفهان در یک مسابقه بین‌المللی در زمینه مهار اطفای حریق اظهار داشت: یک شرکت بین‌المللی آلمانی برگزارکننده این مسابقه بود و بنا بر اعلام این شرکت یک‌هزار گزارش حریق از سراسر دنیا به این مسابقه ارسال شده است.

وی افزود: حادثه آتش‌سوزی شرکت «ارسا گاز»، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین حوادث آتش‌سوزی در سطح ملی و بین‌المللی بود که می‌توانست فاجعه بزرگی را در شمال شهر اصفهان رقم بزند اما توسط آتش‌نشانان اصفهان مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: ۱۵۰ تُن گاز مایع در شرایطی قرار گرفته بود که در صورت انفجار تنها یک مخزن، تمامی مواد منفجر و تا شعاع چندین کیلومتری تمامی شهروندان و بناها تحت تأثیر شعله‌های آتش قرار می‌گرفتند.

وی افزود: فیلم تمامی حادثه‌ها مورد داوری داوران قرار گرفت و از ایران عملکرد آتش‌نشانی اصفهان جزو ۱۰ مورد اطفاء و کنترل برتر انتخاب شد.

بزرگ‌زاد با اشاره به اینکه میزان خطر و هیجان این ۱۰ مورد اطفای حریق برتر جهان به رأی مردمی گذاشته شد، بیان کرد: این امر در داخل کشور در راستای فرهنگ ایمنی بیشتر و مشارکت مردم از سوی رسانه‌های استانی و کشوری بازتاب بسیار خوبی به‌همراه داشت و در نهایت با مشارکت و رأی خوب هم‌وطنان، آتش‌نشانی اصفهان توانست با کسب امتیاز لازم به جمع سه آتش‌نشانی برتر جهان راه‌ پیدا کند.

وی گفت: کشورهای برزیل و ترکیه نیز به‌ترتیب مقام‌های اول و دوم این مسابقه جهانی را کسب کردند و نکته جالب توجه اینجا است که از کشورهایی همچون اتریش، سوئد و کانادا به حادثه ارساگاز اصفهان و عملکرد خوب آتش‌نشانی اصفهان رأی دادند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سه کشور برتر از سوی شرکت آلمانی انتخاب شدند، افزود: فیلم و عکس حریق با دقت ریزبینانه داوران مورد بررسی قرار گرفت و به‌زودی برخی از آتش‌نشانان اصفهان به‌عنوان آتش‌نشانان برتر جهان به کشور آلمان سفر می‌کنند.

وی جهانی شدن ایران در اطفای حریق را بهترین انگیزه برای آتش‌نشان دانست و گفت: اطفای حریق تکنیک و تاکتیک است و این مسابقه ذهنیت آتش‌نشان را تقویت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : رویش

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق