چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
فرماندار اصفهان :
 معتمدین هیئت اجرایی زرتشتیان اصفهان انتخاب شدند   

فرماندار اصفهان با اشاره به همزيستي مسالمت آميز تمام اقوام و اديان در نظام جمهوري اسلامي، خاطرنشان كرد: تمام اقوام و اقليت هاي ديني با محبت و همزيستي مسالمت آميز در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در كنار يكديگر زندگي مي كنند و در سرنوشت خود در كليت نظام سياسي كشور مشاركتي فعال و مؤثر دارند.

به گزارش ندای اصفهان ، فضل الله کفیل در جلسه انتخاب معتمدین هیئت اجرایی اقلیت های دینی (زرتشتیان) برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی دارای جایگاه مهم و مؤثری در نظام سیاسی کشور است، اظهار داشت: هر چهار سال یک بار، ۲۹۰ نفر به عنوان نمایندگان و وکلای ملت توسط خود مردم انتخاب می شوند که ۵ نفر آنها از اقلیت ها که ۱ نفر مربوط به جامعه زرتشتیان است.
وی با بیان اینکه معتمدین هیئت های اجرایی انتخابات از بین اقشار مختلف مردم هستند، افزود: معتمدین هیئت های اجرایی اقلیت های دینی نیز از بین خود آنها انتخاب شده و ملزم به برگزاری فرآیند انتخابات در بین اقلیت های دینی خود هستند.
کفیل با بیان اینکه در جامعه زرتشتیان ۳۰ نفر به عنوان معتمدین انتخاب و توسط هیئت نظارت تأیید شده اند، افزود: هیئت اجرایی زرتشتیان اصفهان به عنوان یکی از حوزه های انتخابیه فرعی با مرکزیت تهران انتخاب شده و مکلف به برگزاری انتخابات در بین این اقلیت دینی است.
فرماندار اصفهان با بیان اینکه انتخابات اقلیت های دینی نیز همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد، گفت: امیدواریم اقلیت های دینی نیز با وحدت و همبستگی در دو انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، حضور و مشارکت حداکثری داشته باشند.
وی به شرایط هیئات اجرایی نیز اشاره و تأکید کرد: اعضای هیئت اجرایی نباید هیچگونه خویشاوندی سببی و یا نسبی با نامزد انتخاباتی داشته باشند و همچنین ملزم به حضور در جلسات هستند.
کفیل به دو وظیفه اصلی هیئت اجرایی زرتشتیان نیز اشاره کرد و افزود: تعیین شعبه اخذ رأی و تعیین عوامل اجرایی صندوق اخذ رأی، ازجمله وظایف اصلی هیئت اجرایی است.
در پایان، پس از رأی گیری، ۸نفر به عنوان معتمدین هیئت اجرایی اقلیت زرتشتیان اصفهان انتخاب شدند.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز