شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
 قیمت نفت به کمترین رقم در ۱۱ سال گذشته رسید   

قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز تقریبا ۲ درصد کاهش یافت و به پایین ترین رقم از سال ۲۰۰۴ تاکنون رسید.

به گزارش ندای اصفهان ، به دنبال افزایش نگرانی ها از فزونی عرضه در بازار، قیمت نفت برنت روز دوشنبه به ارقامی رسید که آخرین بار در سال ۲۰۰۴ ثبت شده بود و به پایین تر از ارقام ثبت شده در جریان بحران مالی سال ۲۰۰۸ سقوط کرد.
تولید جهانی نفت همچنان در نزدیکی بالاترین رقم های ثبت شده قرار دارد و این در حالی است که عرضه نفت بیشتری از جانب ایران و آمریکا در راه است. بازارهای نفت همچنین پس از تصمیم هفته گذشته فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره و پدیدار شدن نشانه هایی از افزایش ذخایر نفت آمریکا همزمان با افزایش تعداد سکوهای حفاری نفت تحت فشار قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت روز دوشنبه تقریبا ۲ درصد کاهش یافت و به ۳۶ دلار و ۱۷ سنت رسید که پایین ترین رقم از سال ۲۰۰۴ تاکنون بود. این رقم همچنین پایین تر از رقم ۳۶ دلار و ۲۰ سنت بود که در روز قبل از کریسمس ۲۰۰۸ به ثبت رسیده بود. قیمت نفت برنت همچنان ۴۶ سنت پیین تر از قیمت نهایی جلسه گذشته است.
قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز ۲۴ سنت کاهش داشت و به ۳۴ دلار و ۴۹ سنت رسید.
هر دو شاخص نفتی از اواسط سال ۲۰۱۴ تاکنون، بیش از دو سوم کاهش قیمت را پشت سر گذاشته اند.
تحلیلگران گفتند، افزایش غیرمنتظره تعداد سکوهای حفاری نفت در آمریکا و تقویت ارزش دلار پس از افزایش نرخ بهره در هفته گذشته که موجب شده نفت برای خریدارانی که از سایر ارزها استفاده می کنند گرانتر شود، همگی بر قیمت نفت موثر بوده اند.
بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «افزایش تعداد سکوهای حفاری با وجود قیمت های پایین نفت نشان می دهد که تولید کنندگان متعهد به حفظ سطح بالای تولید هستند. آمارهای تولید نشان از رشد ذخایر نفت خام آمریکا و رسیدن آن به ۴۹۱ میلیون بشکه دارد که بیشترین رقم برای این موقع از سال از ۱۹۳۰ تاکنون است.»
انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق