سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
استاندار اصفهان:
 ابتلای ۱۵۰ نفر در استان به آنفولانزا/ باد هوای اصفهان را بهتر می کند   

استاندار اصفهان با تاکید بر این که آنفولانزا در استان همه گیرنشده است گفت: تاکنون ۱۵۰ نفر در اصفهان به آنفولانزا مبتلا شده اند.

به گزارش ندای اصفهان، رسول زرگر پور در نشست خبری خود در پاسخ به سؤال خبرنگار این رسانه در مورد وضعیت آنفولانزا در استان گفت: به‌محض این‌که در سیستان و بلوچستان و کرمان آنفولانزا شیوع یافت جلساتی با حضور مسئولان بیمارستان‌های استان در دفتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.
وی افزود: هرلحظه وضعیت آنفولانزا رصد می‌شود و خوشبختانه به مرحله اپیدمیک و همه‌گیر نرسیده ایم و نیازی به تشکیل ستاد بحران در این رابطه نیست.
استاندار اصفهان با اشاره به این‌که روند شیب شیوع آنفولانزا در اصفهان رو به پایین است تصریح کرد: تاکنون در کل استان به‌غیراز کاشان ۱۵۰ نفر به آنفولانزا مبتلا شده‌اند ولی آمار قطعی از مرگ‌ومیر ناشی از آنفولانزا وجود ندارد.

هوای اصفهان در وضعیت هشدار است
وی در ادامه نشست خبری خود با اشاره به آلودگی هوا گفت: امروز مهدکودک هدف پیش‌دبستانی‌ها و دبستانی‌ها در اصفهان به دلیل این‌که هوا در وضعیت هشدار بود تعطیل شد.
زرگر پور بابیان این‌که از ابتدای سال تا امروز ۱۸۶ روز هوای سالم داشتیم اذعان داشت: تعداد روزهای هوای سالم امسال نسبت به دو سال پیش ۱۱۴ روز بیشتر شده ولی تا زمانی که طرح جامع کاهش آلودگی هوا اجرا نشود به وضعیت ایده ال  و مطلوب نخواهیم رسید.
رگرپور میزان و شاخص آلایندگی امروز شهر اصفهان را ۱۵۰ اعلام کرد و افزود: در شرایط فعلی در وضعیت هشدار قرار داریم و طبق آیین‌نامه دولت نباید مدارس تعطیل می‌شد منتها به دلیل استمرار وضعیت هشدار در چند روز اخیر و همچنین شرایط اجتماعی تصمیم به تعطیلی مدارس برای گروه‌های حساس گرفته شد.
استاندار اصفهان اضافه کرد:  طبق پیش‌بینی هواشناسی امروز بعد از ظهر وزش باد را شاهد خواهیم بود و وضعیت بهتر خواهد شد و در غیر این صورت بعد از ظهر امروز کمیته بحران تشکیل و پیرامون تعطیلی مدارس برای فردا تصمیم‌گیری خواهد شد.
زرگرپور اضافه کرد: پیش بینی می شد که امروز میزان آلایندگی به ۱۶۰ تا ۱۷۰ برسد که خوشبختانه تا این لحظه اتفاق نیفتاده و از روزهای گذشته با توجه به شرایط جوی کوره های آجر، شن و ماسه و. … در محدوده ی شهر اصفهان تعطیل شده است و اقدامات لازم برای جلوگیری از استمرار آلودگی هوا صورت گرفته است.

 ۱۰۰ میلیارد تومان برای حوادث غیر مترقبه
زرگر پور در ادامه نشست خبری خود از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای حوادث غیرمترقبه استان خبرداد و گفت: این اعتبارات برای دو بخش حوادث خاص و پیشگیری تخصیص یافته که تاکنون ۵۰ درصد این اعتبارات محقق شده است.
وی با اشاره به میزان میانگین بارش در طی ۸ ماه گذشته عنوان کرد: با توجه به این‌که ۲۵ درصد بارش‌ها در پاییز، ۵۰ درصد در زمستان و ۲۵ درصد در بهار صورت می‌گیرد در پاییز امسال ۴۵ میلی‌متر بارش داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش یافته است.
کاهش ۱۲ درصدی بارش در چلگرد
زرگرپور میزان بارش ها در چلگرد به عنوان تامین کننده ی منابع آبی حوضه ی آبریز زاینده رود را ۳۸۰ میلی متر برشمرد و گفت: میزان بارش ها در این منطقه نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است ولی در سال گذشته بارش برفی در این زمان منطقه وجود نداشته ولی امسال ۶۰ سانتی متر برف گزارش شده که امیدواریم در زمستان وضعیت بارش ها عادی تر و متعادل تر شود.
زرگرپور در ادامه به برخی از مسائل موجود در شهر اصفهان که سابقه ی بیش ۱۰ ساله دارند اشاره کرد و گفت‌: با وجود گذشت ۱۰ سال زمان، این مسائل حل نشده باقی مانده بود که از این موارد می توان به ۶۸ هکتار از زمین های گل نرگس، ۴۰ هکتار از زمین های چشمه طوطی و ۱۰۰ هکتار از زمین های اطراف تپه سیلک کاشان اشاره کرد.
وی افزود: طی ۶ ماه گذشته با پیگیری های جدی صورت گرفته با شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مشکل این زمین ها بعد از گذشت یک دهه حل شد.
تشکیل ۵۰ حوزه انتخابیه در استان
وی در ادامه به تشکیل ۵۰ حوزه انتخابیه در استان اشاره و بیان کرد: ۱۵ حوزه انتخابیه اصلی و ۳۵ حوزه انتخابیه فرعی در استان بر اساس واجدین شرایط برای انتخابات در نظر گرفته‌شده است.
زرگر پور بابیان این مطلب که در استان یک هزار و ۹۶۲ شعب اخذ رأی ثابت و ۳۸۵ شعب اخذ رأی سیار برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری پیش‌بینی‌شده است ادامه داد از ۲۶ آذرماه ثبت‌نام کاندیدای مجلس خبرگان شروع‌شده و تا دوم دی‌ماه ادامه داد که منحصراً در فرمانداری شهرستان اصفهان یا وزارت کشور صورت می‌گیرد.
زرگر پور اضافه کرد: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۰ نماینده برای استان پیش‌بینی‌شده و برای خبرگان رهبری ۵ نماینده در نظر گرفته‌شده است.
وی بابیان این مطلب که هیئت اجرایی مربوط به انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری تأیید نهایی شده است افزود: تاکنون ۱۱ نفر برای انتخابات خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند.

۸۱ نفر برای نامزدی مجلس در استان اصفهان نام‌نویسی کرده‌اند
زرگر پور بیان کرد: هیئت‌های اجرایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هنوز نهایی نشده و تاکنون ۸۱ نفر برای نامزدی مجلس در استان اصفهان نام‌نویسی کرده‌اند که ۱۷ نفر آن‌ها در حوزه انتخابیه اصفهان ثبت‌نام نموده‌اند.
وی به جایگاه ائمهٔ جمعه در خصوص انتخابات اشاره و عنوان کرد: شأن ائمهٔ جمعه فراتر از این است که از فردی دفاع و یا علیه شخص دیگری سخن بگویند زیرا امام‌جمعه پدر آن شهر و یا شهرستان هست.
استاندار اصفهان افزود: طبق قانون مادهٔ ۵۹ انتخابات، هرگونه فعالیت تبلیغاتی از صداوسیما و یا میز خطابهٔ نماز جمعه و … ممنوع بوده و مرتکب مجرم شناخته می‌شود و بر اساس تبصرهٔ این قانون ائمهٔ جمعه کمی توانمند از کاندیدایی حمایت داشته باشند مگر آنکه کاملاً بدون عناوین باشد.
وی افزود: به راین اساس انتظار این است که ائمهٔ جمعه و جماعات و کسانی که میز خطابه در اختیار آن‌ها است در جهت تبلیغ مشارکت مردم و شکوه و عظمت انتخابات یاری کنند که کمک آن‌ها در امنیت و سلامت و شکوه انتخابات می‌تواند بسیار مؤثر باشد.
زرگر پور ابراز امیدواری کرد که مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی با ترکیبی تشکیل شود که بتواند در جهت مصلحت و عزت نظام جمهوری اسلامی و مردم شریف حرکت نماید.
وی تصریح کرد: برگزاری باشکوه و باابهت انتخابات، سلامت انتخابات و رعایت قانون، امنیت انتخابات و رعایت حقوق افراد در انتخابات که رهبر معظم انقلاب نیز از آن به‌عنوان حق‌الناس نام‌برده‌اند ازجملهٔ این وظایف است.

با رشوه خواری برخورد می شود
استاندار اصفهان در ادامه به سؤالات خبرنگاران در خصوص رشوه‌خواری در ادارات، طرح جامع کاهش آلودگی هوا، کنارگذر شرق و مجوز برای مؤسسات مالی و اعتباری پاسخ داد.
وی درباره وجود برخی از خلاف‌ها ازجمله رشوه‌خواری در ادارات گفت: ادعا نمی‌توان کرد که چنین آسیب‌هایی در ادارات وجود ندارد و در طی دو سال گذشته با چندین مورد این‌گونه پدیده‌ها از سوی دستگاه‌های حراستی و بازرسی برخورد شده است.

شهرداری آستین های خود را بالا بزند
زرگر پور در خصوص طرح جامع کاهش آلودگی هوا افزود: در این طرح ۳۸ اقدام در نظر گرفته‌شده که ۲۳ مورد آن مربوط به مدیریت شهری اصفهان هست و لازم است مدیریت شهری اصفهان آستین‌های خود را در زمینه  کاهش آلاینده ها بالا بزند.
وی ادامه داد: برخورد با صنایع آلاینده به عهده محیط‌زیست است که ماهانه با این صنایع برخورد جدی می‌شود و عوارض از آن‌ها دریافت می‌شود و شهرداری درزمینهٔ کاهش آلاینده‌ها کم‌وبیش هزینه می‌کند.
استاندار اصفهان با تأکید بر این‌که مشکل اساسی اصفهان نبود طرح آمایش سرزمین است اذعان داشت: باید این طرح ۳۰ سال پیش آماده می‌شد تا صنایع به‌طور مناسب و مطلوب و بر اساس تراکم جمعیت جانمایی و راه‌اندازی می‌شد و با تبعات کمتری روبه‌رو بودیم.
کنار گذر شرق ۱۵ ساله برزمین مانده است
وی در ادامه با انتقاد از این‌که طرح کنارگذر شرق اصفهان ۱۵ سال بر زمین‌مانده است افزود: با توجه به این‌که دولت پول ندارد قرارداد ۱۰۰ میلیارد تومانی با صندوق بازنشستگی کشور منعقد کردیم تا با جلب مشارکت کنارگذر شرق را تکمیل کنیم.
ساماندهی موسسات مالی و اعتباری از سوی بانک مرکزی
زرگر پور از برخورد بانک مرکزی با موسسات مالی و اعتباری که فاقد مجوزر نهایی می‌باشند سخن به میان آورد و افزود: بانک مرکزی ۲ نوع مجوزشروع کار و بهره برداری برای موسئسات اعتباری صادر می‌کند لذا بانک مرکزی ساماندهی این موسسات را با توجه به تبعات اجتماعی و اقتصادی در دستور کار خود قرار داده است.
وی اضافه کرد: بانک مرکزی در نظر دارد مجوز موسئسه مالی و اعباری ثامن الحجج را حل کند تا خیال سپرده گذاران و این موسئسه را راحت نماید.
استاندار اصفهان در پایان در خصوص آبیاری فضای سبز شهر اصفهان گفت: آبیاری فضای سبز به هیچ وجه با آب شرب صورت نمی‌گیرد و از طریق چاه‌ها با کنتور هوشمند انجام می‌شود اما باید ۵۰ درصد مصرف آب در آبیاری فضای سبز شهر و استان کاهش یابد.

منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز