شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
تا پایان وقت یکشنبه ۲۹آذر؛
 روزهای داغ ثبت‌نام/ تعداد داوطلبان خبرگان رهبری و انتخابات مجلس در اصفهان به ۵۷ نفر رسید   

با پایان وقت ثبت نام یکشنبه ۲۹ آذر ۲۰ نفر برای حضور در انتخابات مجلس و ۱۰ نفر برای خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه اصفهان ثبت نام کردند که با این روند در مجموع تا کنون ۵۷ نفر ثبت نام خود را برای انتخابات ۷ اسفند ماه قطعی کرده اند.

 به گزارش ندای اصفهان، پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری که هم چنان روز چهارم خود را سپری می کند به نام نویسی برخی از چهره های شاخص تاکنون همراه شده است.

تعداد نامزدهای مجلس شورای اسلامی اصفهان به ۳۷ نفر و خبرگان رهبری به ۲۰ نفر تا پایان وقت امروز رسیده است.

فرماندار اصفهان با ضمن اشاره به پایان دومین روز ثبت نام از نامزدهای انتخابات دهمین دور مجلس شورای اسلامی گفت: از ۲۰ نفر ثبت نامی در پایان روز دوم ثبت نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۳ نفر خانم و ۱۷ نفر مرد تا کنون اعلام آمادگی خود را نسبت به شرکت در این دوره انتخابات به ثبت رساندند.

فضل الله کفیل همچنین اعلام کرد: برای حضور در رقابت پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از این استان نیز ۱۰ نفر در سه روز نخست ثبت نام کرده اند و امروز ۱۰ نفر دیگر ثبت نام شده است که در مجموع تعداد افراد ثبت نامی به ۲۰ نفر رسیده است.

وی افزود: از این ده نفر که برای انتخابات پنجمین دور مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان اصفهان ثبت‌نام کرده‌اند، ۹ نفر مرد و یک نفر زن هستند.

کفیل همچنین به ثبت نام سه نامزد انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان در پایان روز چهارم ثبت نام، که امروز از حوزه انتخابیه شهرستان قم برای اصفهان، ثبت نام کرده اند، اشاره کرد.

فرماندار اصفهان گفت: تاکنون چهره‌ای شاخص و نمایندگان کنونی شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی نکرده‌اند.

 به گفته منابع آگاه در ثبت نام کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان، آیت الله مرتضی مقتدایی، آیت الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد و آیت الله عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان، از حوزه انتخابیه قم ثبت نام کردند. حجت‌الاسلام سید محمود فقیهی، مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز امروز برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان اصفهان ثبت‌نام کرد.

در انتخابات هفتم اسفندماه از شهرستان اصفهان ۵ نماینده برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ۵ نماینده برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای مجلس دهم انتخاب خواهند شد.

******

آیت الله مرتضی مقتدایی مدیر اسبق حوزه های علمیه سراسر کشور و دبیر فعلی شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور است.

وی که از اعضای ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز محسوب می شود، در حال حاضر نیز نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری است.

سید یوسف طباطبائی‌نژاد؛ نماینده مردم اصفهان در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری بوده و بیش از ۱۳ سال است که نمایندگی ولی‌فقیه در استان اصفهان را بر عهده دارد.

امام جمعه اصفهان پیش از این، عضویت در دیوان عالی کشور، نمایندگی مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه و عضویت در کمیسیون اصل ۱۰۷ و  ۱۰۹ قانون اساسی مجلس خبرگان در دوره اخیر را بر عهده داشته است.

******

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه به صورت همزمان و توام در سراسر کشور برگزار می شود.

ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری از چهار روز قبل آغاز شده و ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز دومین روز ثبت نامی را پشت سر گذاشت.

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  حجت الاسلام سید مصطفی طباطبایی نژاد نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی و رییس سابق مجمع نمایندگان اصفهان که هم اکنون رییس حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کل کشور هستند روز شنبه برای نحلس دهم اصفهان ثبت نام کردند
  چطور آقای کفیل میگوید چهره شاخصی ثبتنام نکرده
  شاخص تراز ایشان کیست؟
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز