چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
همایش «وحدت حوزه و دانشگاه» با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
 هاشمی‌رفسنجانی خبر داد: بمب‌گذاری در تهران، قم و مشهد خنثی شد   

آیت الله هاشمی با اشاره به اوضاع نامناسب کشورهای اسلامی در یمن، عراق، سوریه، بحرین، لبنان، نیجریه، لیبی، افغانستان و سومالی، گفت: اغلب اختلافات به خاطر تمسک به عقاید باطل است که می‌خواهند مسلمانان را در جهان خشن معرفی کنند.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در همایش «وحدت حوزه و دانشگاه» که با حضور محققین، پژوهشگران، مسؤولین و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یادگار امام (ره) برگزار شده بود، گفت: اختلاف نظر و حتی اختلاف عقاید را برای انسان‌ها طبیعی دانست و گفت: آنچه که مذموم شده تنازع است که متأسفانه الان دنیای اسلام به اینجا رسیده است.

 

 

داعش، وسیله‌ای برای بدنام کردن اسلام

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقبیح افکار نادرست وهابی‌ها و تشریح فراز و فرود ظهور آنها در بدنه اسلام، گفت: جدیداً سر بر آوردند که دارند اسلام را بدنام و دنیا را نا امن می‌کنند.

 

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به اوضاع نامناسب کشورهای اسلامی در یمن، عراق، سوریه، بحرین، لبنان، نیجریه، لیبی، افغانستان و سومالی، گفت: اغلب اختلافات به خاطر تمسک به عقاید باطل است که می‌خواهند مسلمانان را در جهان خشن معرفی کنند.

 

ایشان اصرار رسانه‌های صهیونیستی و امپریالیسم برای معرفی داعش به عنوان «دولت اسلامی» را در راستای تبلیغ منفی علیه اسلام دانست و گفت: جنایت‌های این گروه در زمان بربریت انسان‌ها هم شاهد ندارد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به گفت‌وگوی امروز خویش با رئیس مجلس سنای فرانسه، گفت: دنیای امروز به خاطر اوج گیری‌های اقدامات تروریستی نگران کننده و می‌توان گفت جنگ جهانی سوم است.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به تعالیم غلط نیروهای گروه‌های تروریستی، گفت: به آنها می‌گویند از محل قتل بر بال ملائک به بهشت می‌روید که این‌گونه خود را در انفجارات پودر می‌کنند و دیگران را می‌کشند.

 

ایشان به جهل و فریب بعضی‌ها اشاره کرد و گفت: بعضی‌ها نمی‌دانند و آنها را با بمب‌های ساعتی برای گرفتن خبر و اطلاعات به میان جمعیت‌ها می‌فرستند و از دور منفجر می‌کنند.

 

 

خنثی شدن سه عملیات تروریستی در ایران

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اشراف وزارت اطلاعات نسبت به اقدامات گروه‌های تروریستی، گفت: اخیراً سه نفر از شرق کشور وارد شده اند که قصد داشتند در نماز جمعه، حرم امام رضا(ع) و حرم حضرت معصومه(س) بمبگذاری و مردم را به شهادت برسانند.

 

ایشان با اشاره به سخنان این سه نفر، گفت: یک نفر را که برای توجیه عملیات در نماز جمعه آوردند، وقتی مردم را دید، گفته بود من که نیامدم مردم را بکشم، به من گفتند تو در آنجا نظامی‌ها را می‌کشی.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی از اقدامات گروه‌های افراطی در تاریخ اسلام، گفت: همیشه بودند و خطرناک زمانی است که به سلاح کشتار جمعی دسترسی پیدا کنند که البته در موصل و بیجی عراق به مواد خطرناک رسیدند و این برای جهان نگران کننده است.

 

آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی انفجار هواپیمای روسیه در مصر را نشانه‌ای از برنامه‌ریزی گروه‌های تروریستی برای نفوذ نیروهای خود در فرودگاه‌های مهم جهان دانست و گفت: در حالی که روسیه فکر می‌کرد شاید برای انتقام به داخل خاک آنان بروند، چنین کاری را با هواپیمای روسی در صحرای سینا کردند.

 

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، انفجارات پاریس و ربودن دختران تحصیلکرده در آفریقا را دو کار دیگر تروریست‌ها دانست و گفت: گاهی شهری را می‌گیرند، گاهی هواپیمایی را می‌اندازند و گاهی جایی را منفجر می‌کنند که بروز آنها در سایه اختلافات فرق اسلامی است.

 

ایشان با اشاره به مشترکات مسلمانان، گفت: به جای این همه اشتراکات بر یکی دو مسأله اختلافی تأکید می‌کنند و براساس آن مسلمانان را می‌کشند.

 

 

ضرورت کرسی‌های آزاداندیشی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برنامه دشمنان برای ایجاد اختلافات بین مسلمانان، مخصوصاً در حوزه و دانشگاه را جدی دانست و با اشاره به اقدامات وحدت آفرین شهید دکتر مفتح، گفت: پیش از انقلاب، در روز عید فطر یک سال قبل از پیروزی انقلاب ایشان در قیطریه نمازی خواند که حضور انبوه مردم در آن مراسم بی‌نظیر بود و پس از آن راهپیمایی‌ها ادامه یافت.

 

آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر نقش وحدت آفرین مردم در همه مقاطع انقلاب، گفت: اگر حوزه و دانشگاه در فضایی عاقلانه بحث کنند، مردم استقبال می‌کنند و این برای ایران اسلامی ضروری است.

 

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سخنرانی سابق خویش در حوزه علمیه قم برای تربیت طلبه‌ها و دانشجویان آشنا به محورهای وحدت آفرین، گفت: باید به گونه‌ای باشد که استادان دانشگاه‌ها در حوزه‌ها و استادان حوزه‌ در دانشگاه‌ها تدریس کنند تا ارتباطات طلبه و دانشجو تقویت شود.

 

ایشان با تأکید بر تأثیرات فراوان کارهای فرهنگی، به برنامه رهبری نظام جهت کرسی‌های آزاداندیشی اشاره کرد و گفت: وقتی دیدیم برای آن رهنمودهای رهبری به چند سمینار و مقاله بسنده کردند، در دانشگاه آزاد برنامه‌ای تنظیم کردیم تا آزاداندیشی دینی به عنوان دو واحد اختیاری تدریس شود.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر اینکه امنیت داخلی کشور به خاطر علاقه‌مندی مردم به نظام و انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: باید این علاقه مندی تقویت شود تا ایران مثل الان در کنار کشورهای ناامن منطقه، همچنان امن و استوار بماند.

 

 

مردم ایران معتدل هستند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وحدت و یکپارچگی مردم و رهبری امام(ره) را عامل پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: مردم بودند که با حضور و پشتیبانی خود انقلاب را به سرانجام خوشی رساندند.

 

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه اکثریت مردم ایران معتدل هستند و حضور آنان در انتخابات ریاست جمهوری سبب شد که دولتی معتدل بر سر کار بیاید، گفت: اگر این دولت نبود، نمی‌توانستیم از تحریم‌ها عبور کنیم و تلاش دولتمردان بود که پرونده هسته‌‌ای ایران مختومه اعلام شد و امیدوارم به زودی شاهد لغو کامل تحریم‌ها، از بین رفتن رکود، کاهش تورم و حل مشکلات داخلی و بین‌المللی باشیم.

 

ایشان در پایان سخنان خویش با تأکید بر اینکه باید نتیجه برنامه وحدت حوزه و دانشگاه، ارتقای کشور باشد، گفت: هفته وحدت را در پیش رو داریم که مربوط به مسلمانان همه جهان است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با نامگذاری چگونگی نامگذاری هفته وحدت در جمهوری اسلامی گفت: فاصله ۱۲ ربیع الاول سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات اهل سنت تا ۱۷ ربیع الاول که تاریخ ولادت ایشان بنا بر روایات موجود در شیعه است، هفته وحدت نام گذاری شده است.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به خانواده شهید مفتح به خاطر اینکه پدرشان سوژه‌ای برای نامگذاری روزی به نام وحدت حوزه و دانشگاه شدند، تبریک گفت و افزود: باید تفکرات آن شهید بزرگوار برای تقویت وحدت حوزه و دانشگاه ادامه یابد که از وظایف حوزه های علمیه و دانشگاه های کشور است.

 

   

 

 

بازتاب سخنان هاشمی در رسانه‌های فارسی زبان

 

رسانه‌های فارسی زبان که اصرار ویژه‌ای دارند تروریست‌های داعش را «دولت اسلامی» بنامند هیچ اشاره‌ای به این نکته نکردند که “آیت الله هاشمی رفسنجانی اصرار رسانه‌های صهیونیستی و امپریالیسم برای معرفی داعش به عنوان «دولت اسلامی» را در راستای تبلیغ منفی علیه اسلام دانست.”

 

بخش فارسی بی بی سی نوشت: اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران، از خنثی شدن چند طرح بمب‌گذاری در شهرهای مختلف ایران “در چند روز اخیر” خبر داده است.

 

به گفته آقای هاشمی رفسنجانی، چند روز پیش سه نفر از شرق ایران وارد کشور شده‌اند که مأموریت داشتند “حرم امام رضا، قم و نماز جمعه را منفجر کنند” و به آنها گفته شده بود که “شما می‌روید روحانیون یا پاسداران را می‌کشید”.

 

در هفته‌های اخیر مقام‌های مختلف نظامی و امنیتی ایران درباره قصد داعش برای فعالیت‌ در ایران هشدار داده‌اند.

 

کمتر از یک ماه پیش محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران گفت: «داعش خیلی وقت است که می خواهد در ایران ناامنی ایجاد کند اما تا الان نتوانسته است.»

 

پیش از آن هم وزیر کشور ایران از تلاش‌ها برای اقدام به “عملیات تروریستی” در این کشور خبر داده و گفته بود که “همین امروز مقدار زیادی بمب قابل انفجار همراه با چاشنی در شهرهای کشور کشف کرده‌ایم”.

 

سایت آمریکایی رادیو فردا با تیتر “رئیس مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید: تروریستها قصد بمب‌گذاری در سه شهر ایران را داشتند” این خبر را پوشش داد.

 

بخش فارسی صدای آمریکا هم با اشاره به بخشی از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: نگرانی از عملیات تروریستی در ایران پس از آن افزایش یافت که وزیر خارجه عراق اعلام کرد این کشور اطلاعاتی مبنی بر قصد داعش برای انجام عملیات تروریستی در آمریکا، فرانسه و ایران در اختیار دارد. به گفته او عراق این اطلاعات را به این کشورها ارائه داده است.

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز