پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
پایبندی به قانون شرط سلامت انتخابات ۹۴
 جایگزینی بعضی افراد برگزیده شده هیأت اجرایی چه معنایی دارد؟   

در چند روز گذشته راي گيري برای هیأت اجرایی و برگزيده شدن هشت عضو اصلي و پنج نفر علي البدل بر اساس قوانين و مقررات حاكم بر انتخابات و بدور از مسائل سياسي و جناحي در ستاد انتخابات استان انجام گرديد، اما اين سئوال مطرح است كه برگزاري مجدد راي گيري يا تغيير و جايگزيني بعضي افراد برگزيده شده چه معنایی دارد؟

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، در آستانه شروع فعالیت ستاد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که چشم تمام مردم ایران، جهان و مسئولان به عملکرد دستگاه‌های متولی برگزاری انتخابات اسفند امسال است، لیکن در این ایام هر از چند گاهی اخبار غیر رسمی از ستاد برگزاری انتخابات استان به گوش می رسد که شایسته استان و شهر شهیدپرور اصفهان نیست.
چندی پیش یکی از مسئولین ستاد انتخابات استان اصفهان در مصاحبه ای بیان داشت:

«لیست‌های معرفی شده توسط فرمانداران استان اصفهان به حق متعادل بوده اند و افراد معرفی شده در قالب هیأت‌های اجرایی هیچ کدام به تند بودن در امور سیاسی شهرت نداشته‌اند و اگرچه روند بررسی افراد در لیست‌های معرفی شده در شهرستان‌ها خوب بود، اما برای مرکز استان به دلیل وجود برخی ارتباطات، مطابق با توقعات عمل نشده است و به هر حال از مجموع ۳۰ نفر معرفی شده ۲۱ نفر تأیید صلاحیت شدند که به دلیل وجود اصل قبول دو سوم افراد، لیست هیأت اجرایی اکنون کامل شده و قرار است هشت نفر در قالب اعضای اصلی و پنج نفر علی البدل وظیفه اجرایی در شورای شهرستان را برعهده بگیرند.» (اینجا)

با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در برگزاری انتخابات (سال ۱۳۸۵) که می فرمایند: «مسئولان همه تلاش خود را بکنند، تا ان شاءالله این انتخابات را سالم، کامل، بی عیب و نقص، و بی حرف و گفت به سروسامانی برسانند. آن کسانی هم که دستی در تبلیغات دارند، فضای سیاسی کشور را آشفته نکنند؛ بدگویی از این، اهانت به آن، معاوضه جناح های سیاسی با هم. مردم چه تقصیری کرده اند که بایستی ذهن آنها به خاطر انگیزه های مختلف سیاسی اشخاص و گروه ها و جناح ها و مجموعه ها، آشفته و مغشوش شود. اینها بگذارند فضای انتخابات سالم باشد.»
همگان می دانند ایجاد فضای آرام لازمه برگزاری یک انتخابات مطلوب، سالم و بدور از فضای التهاب و ناراحتی های سیاسی، قانون مداری و حفاظت از حقوق مردم، مبنای کار ستاد برگزاری انتخابات کشور و بویژه مراکز استانها است و باید منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را محقق سازند.
اما اخبار غیر رسمی که اگر صحت داشته باشد جای تامل و شاید تاسف دارد، حاکی از آن است عده ای با پرچم جناحی و بعضاٌ با نام مدافعین دولت تدبیر و امید، با فشارهای مختلف از کانال های مربوطه به دنبال تغییرات یا جایگزینی برای اعضای اصلی برگزیده رای گیری عوامل اجرایی هستند.
گفتنی است: در چند روز گذشته رای گیری بین لیست معرفی شده و برگزیده شدن هشت عضو اصلی و پنج نفر علی البدل بر اساس قوانین و مقررات حاکم بر انتخابات و بدور از مسائل سیاسی و جناحی در ستاد انتخابات استان انجام گردید، اما این سئوال مطرح است که برگزاری مجدد رای گیری یا تغییر و جایگزینی بعضی افراد برگزیده شده در رای گیری چند روز گذشته چه ایراد قانونی دارد که باید بعضی از افراد تغییر کنند؟ آیا عدم وابستگی جناحی و اجرای وظایف قانونی در برگزاری انتخابات آینده غیر از انتظاراتی است که می توان از عوامل اجرایی برای برگزاری انتخابات داشته باشیم؟ آیا احترام به قانون و عدم وابستگی به گروه ها از شعارهای ستاد برگزاری انتخابات استان نبود؟ آیا این مصداق جناحی و سیاسی عمل کردن نیست؟ حال با این اوضاع چرا بعضاٌ در فضای مجازی مشاهده می شود مسئولینی بیان می کنند با نقد مواضع دولتی برخی نمایندگان و کاندیداها (که حسب وظایف ذاتی نمایندگان و نظارت بر حسن اجرای امور می باشد) برخورد خواهد شد؟

در پایان مردم دیندار و ولایت مداری استان اصفهان از کلیه مسئولین محترم برگزاری انتخابات در وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداری ها ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات بعمل آمده، خواهشمند است در انجام هرگونه اقدام و عملی که باعث شائبه و تاثیرات منفی بر انتخابات در پیش رو است پرهیز و همگان در برگزاری انتخاباتی سالم، آرام و بدون تنش های سیاسی تلاش نمایند. ان شاء الله

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  با ابتکاری بس است!!!!!!!!!!!
  0  0
 2. مطلع گفت:

  با سلام.
  این اقدامات خوب نیست.شور انتخاباتی ایجاد کنیم نه بجان همدیگر…
  0  0
 3. ک گفت:

  هر دم از این باغ بری می رسد
  تازه تر از تازه تری می رسد
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز