دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان خبر داد:

افزایش 20 درصدی جمع آوری متکدیان در سالجاری

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اعلام کرد: در ۸ ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل جمع آوری متکدیان ۲۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ندای اصفهان ، مجتبی کاظمی با بیان اینکه در هشت ماهه سالجاری یک هزار و 99 متکدی  توسط ماموران رفع تخلفات شهری از سطح شهر اصفهان جمع آوری و به مرکز فضیلت هدایت شده اند، گفت: علیرغم همکاری های خوب بهزیستی، متاسفانه 908 متکدی بلافاصله و بدون هیچ اقدامی دوباره به سطح شهر بازگشتند.
وی بیان کرد: اگر بانک اطلاعاتی از متکدیان تشکیل شود و پرونده مجرمان به مراجع قضایی تحویل گردد، به راحتی می توان با متکدیان حرفه ای برخورد کرد.
مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اظهار داشت: اصفهان نسبت به سایر کلانشهرها در رابطه با جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی بسیار موفق عمل کرده است به طوری که اکنون اصفهان یکی از شهرهای ناامن برای فعالیت متکدیان به شمار می رود.
وی با تاکید بر اینکه حضور متکدیان و کودکان خیابانی در سطح شهر علاوه بر اینکه چهره شهر را آلوده و مخدوش می سازد ، بستر ارتکاب جرم و جنایت را نیز مهیا می کند، گفت: این متکدیان که غالباً از اتباع بیگانه هستند با سوء استفاده از احساسات دینی و عواطف مذهبی شهروندان مبادرت به تکدی گری نموده و روزانه از این راه درآمدهای زیادی را عاید خود می کنند.
کاظمی با بیان اینکه در موضوع «مبارزه با تکدی‌گری» نیازمند همکاری مردم در پیشگیری و جلوگیری از مشکلات این پدیده هستیم، تاکید کرد: ما از شهروندان انتظار داریم که به این افراد کمک نکنند و چنانچه قصد کمک به نیازمندان واقعی را دارند ، کمک های خود را به مراکز خیریه و یا کمیته امداد ارایه کنند.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715