سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
اندیشکده‌ آمریکایی:
 آمریکا باید روحانی را در تسریع فرآیند اصلاحات در ایران یاری کند + سند   

گروه بین‌المللی بحران که پیش‌تر با هاشمی رفسنجانی دیدار داشته، در جدیدترین گزارش خود با تشریح فضای ایران و جایگاه روحانی در معادلات قدرت، توصیه کرد که آمریکا و اروپا باید روحانی را در تسریع فرآیند اصلاحات در ایران یاری کنند.

به گزارش ندای اصفهان، گروه بین‌المللی بحران «international crisis group» که از اندیشکده‌های وابسته به آمریکا است، سه‌شنبه هفته پیش مصادف با ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) گزارشی با عنوان «ایران پس از توافق هسته‌ای» منتشر کرد.

هیئتی از گروه بین‌المللی بحران ۲ سال پیش در سکوت کامل خبری به ایران آمد و با اکبر هاشمی رفسنجانی دیدار کرد که به علت حضور چهره‌های ضدایرانی در این گروه، این دیدار حواشی زیادی به دنبال داشت.

دیدار گروه بین‌المللی بحران با اکبر هاشمی رفسنجانی به علت حضور چهره‌های ضدایرانی در این گروه، حواشی زیادی به دنبال داشت

جورج سوروس عنصور مشهور صهیونیست که حامی مالی بسیاری از پروژه‌های صهیونیست‌ها در سطح جهان است، از اعضای هیئت امنای گروه بین‌المللی بحران است. همینطور شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی نیز جزو حلقه مشاوران این بنیاد محسوب می‌شود. چند تن از ایرانی‌های ضدانقلاب و خارج‌نشین نیز در زمره افراد موثر این گروه محسوب می‌شوند.

جورج سوروس عنصر مشهور صهیونیست از اعضای هیئت امنا و همچنین شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی نیز جزو حلقه مشاوران این بنیاد محسوب می‌شود

بنابر مطالب فوق و دیدار هیئت گروه بین‌المللی بحران با رفسنجانی، گزارشی که این گروه درباره ایران منتشر کرده، از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

گروه بین‌المللی بحران در گزارش خود به تاثیر توافق هسته‌ای بر معادلات قدرت در داخل ایران و جایگاه این کشور در منطقه و جهان پرداخته است. در این گزارش ذکر شده که بسیاری در داخل و خارج ایران معتقدند توافق هسته‌ای می‌تواند موازنه قدرت در سیاست داخلی ایران را تغییر دهد.

گروه بین‌المللی بحران معتقد است توافق هسته‌ای نه تنها سبب افزایش قدرت حامیان و عاملان این توافق در داخل ایران خواهد شد، بلکه اثر مهم‌تر و بنیادی‌تر آن در باز کردن فضای داخلی برای مباحثی به جز مسئله هسته‌ای است که طی بیش از یک دهه فضای سیاسی ایران را احاطه کرده بود.

گروه بین‌المللی بحران از کشورهای غربی خواسته که برای حفظ اثرگذاری توافق هسته‌ای بر معادله قدرت در داخل ایران، حتما به تعهدات خود طبق این توافق عمل کنند.

منبع:مشرق

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز