جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
منابع غربی خبر داده‌اند؛
 هیأت آل‌سعود در میان مذاکرات با یکدیگر درگیر شدند   

در پی اصرار المخلافی بر توجه به مسئله تعز در تمامی بحث ها, خشم بن دغر برانگیخته شده است و وی، المخلافی را به اقدامات نژادپرستانه و عدم توجه به گفتمان جمعی متهم کرده است.

به گزارش ندای اصفهان، ناظران غربی از درگیری لفظی عبدالملک المخلافی و احمد بن دغر از هیأت ریاض در محل مذاکرات یمن در سوییس خبر دادند. این نزاع لفظی موجب تنش در گروه های وابسته به ریاض شده است که درنهایت منجر به ادامه نشست بدون حضور آنها شد.

 

منابع آگاه درخصوص این درگیری ها گفته اند: در پی اصرار المخلافی بر توجه به مسئله تعز در تمامی بحث ها, خشم بن دغر برانگیخته شده است و وی، المخلافی را به اقدامات نژادپرستانه و عدم توجه به گفتمان جمعی متهم کرده است.
در پی این مسئله، المخلافی و بن دغر جلسه روسای هیأت های مذاکره کننده با «اسماعیل ولد شیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل را ترک کردند و «عبدالعزیز جباری» دبیرکل حزب عدالت و زندگی از هیأت ریاض، از «ولد شیخ» و اعضای هیأت میهنی خواست بدون توجه به نبود دو عضو تیم ریاض به گفت و گوها ادامه دهند. وی گفت که به تنهایی از هیات ریاض در مذاکرات می ماند.
بعد از خروج المخلافی و بن دغر از سالن گفت و گوها درگیری لفظی میان دو نفر تشدید شد و در نهایت با دخالت احمد عوض بن مبارک، این مشاجره لفظی به پایان رسید و آن دو بعد از نیم ساعت به جلسه گفت و گوها بازگشتند.
در نشست یمن که از روز سه شنبه در دهکده بی ین سوئیس درحال برگزاری است، «محمد عبدالسلام» و «عارف الزوکا» از هیات میهنی یمن و «عبدالملک المخلافی» و «احمد بن دغر» از هیات ریاض در حضور «اسماعیل ولد شیخ» نماینده ویژه سازمان ملل با یکدیگر دیدار و گفت و گو می کنند.

 

منبع: ایرنا

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق