جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

چرا از گذشته درس نمی گیریم؟

طمع مستکبرین و غربی ها در دولت یازدهم/ تذکراتی مشفقانه در توافق هسته ای

بر ما وظیفه است که اگر احساس می کنیم مجاهدات صادقانه این عزیزان به نتیجه مطلوب نرسیده این موضوع را برای آنان دلسوزانه و مشفقانه روشن کنیم که نوع اعتقاد و اعتماد شما به غرب بویژه آمریکا نادرست است تا در ادامه خطای جبران ناپذیری رخ ندهد ان شاالله

ندای اصفهان- حسن حیدری (تحلیلگر سیاسی)

سه شنبه ۲۳ تیرماه و پس از حدود ۲۲ ماه مذاکرات در دولت یازدهم، جمع بندی ۱۵۹ صفحه ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ صورت گرفت که باید طی سه مرحله اجرایی شود.

در این خصوص نکاتی به نظر حقیر می رسد که خوب است مدنظر مسئولین کشور بویژه دست اندرکاران قوه مجریه یعنی دولتمردان عزیز قرار گیرد.

نکته اول تشکر و قدردانی رهبرمعظم انقلاب از از زحمات و مجاهدات صادقانه و مجدانه‌ی تیم هسته‌ای کشورمان بود که در دیدار رمضانی اعضای هیئت دولت با ایشان و پس از ارائه گزارش توسط رئیس جمهور صورت گرفت. به هرحال و به دور از تمامی ملاحظات و علایق سیاسی باید از زحمات و تلاش های فراوان تیم مذاکره کننده تشکر کرد و با این بیان رهبری معظم انقلاب مبنی بر «مجاهدات صادقانه» این نکته روشن و مبرهن می شود که تلاش های عزیزان تیم مذاکره کننده صادقانه و در راستای اعتقاداتشان بوده لیکن ممکن است ما به نوع این اعتقادات ایراداتی داشته باشیم. فلذا بر ما وظیفه است که اگر احساس می کنیم مجاهدات صادقانه این عزیزان به نتیجه مطلوب نرسیده این موضوع را برای آنان دلسوزانه و مشفقانه روشن کنیم که نوع اعتقاد و اعتماد شما به غرب بویژه آمریکا نادرست است تا در ادامه خطای جبران ناپذیری رخ ندهد ان شاالله.

رئیس جمهور محترم در افطاری با ورزشکاران بر این نکته تاکید کردند که «ملت ایران با استقامت، ایستادگی و حضور در صحنه و رهبر معظم انقلاب با هدایت، ارشادات و حمایت‌هایشان در کنار سایر قوا، همه دست به دست هم داده و به این پیروزی و افتخار بزرگ رسیدیم»؛ آقای روحانی در نامه به رهبری معظم انقلاب و در سخنرانی پس از اعلام جمع بندی به این نکته اذعان کردند که کشورهای ۱+۵ وقتی ایستادگی ملت ایران را دیدند مجبور به پذیرش جمع بندی مذاکرات شدند این درحالی است که ایستادگی و مقاومت ملت ایران طی سال های پس از انقلاب در تمامی شرایط و صحنه ها برای دشمنان اثبات شده بود و آنچه که مذاکرات را تا جمع بندی نهایی در دولت یازدهم حدود ۲۲ ماه به درازا کشید طمع مستکبرین و غربی ها در دولت یازدهم بود.

اگر نبود هدایات و تدبیرات مقام معظم رهبری پس از بیانیه لوزان، به اعتقاد حقیر همچنان عزیزان دولت یازدهم در حال باج دادن و آمریکایی ها در حال دبه کردن بودند و این موضوع مثل روز روشن است چرا که تاکید مقام معظم رهبری بر خطوط قرمز و تجربه تیم مذاکره کننده از گذشته سبب شد ایستادگی صورت گرفته و طرف های غربی مجبور به کوتاه آمدن شده تا جایی که عزیزان ایرانی جمع بندی را متوازن بدانند که البته این موضوع را باید بعد از فروکش کردن هیجانات و طی روزهای آینده دید. حقیر مصرانه اعتقاد دارم اگر کمی از مقاومت هایی را که تیم مذاکره کننده آن هم بواسطه عبرت گرفتن از دبه کردن آمریکایی ها و رسیدن به «خوشبین نبودن رهبر معظم انقلاب» به غربی ها، در روزهای پایانی انجام دادند از همان ابتدای دولت یازدهم انجام داده بودند همان روزهای اول با دادن امتیازهای به مراتب کمتر و گرفتن امتیازهای به مراتب بیشتر مذاکرات را به سرانجام رسانده و اقتصاد کشور را به مذاکرات گره نمی زدند که متاسفانه همچنان سردرگم بوده و از رکود رنج ببرد.

مجلس محترم شورای اسلامی با توجه به تجربه کسب کرده در تصویب قانون الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته ای و تغییرات دقیقه ۹۰ صورت گرفته در آن، باید در بررسی جمع بندی مذاکرات نهایت دقت را بکار برد چرا که بر اساس فرمایشات مکرر رهبر عزیز انقلاب برخی از شش کشور مقابل ما کاملا غیرقابل اعتماد هستند.

امیدواریم در ادامه مراحل اجرایی جمع بندی مذاکرات، دولت محترم به نحوی عمل کند که تعهدات بازگشت پذیر باشد و آمریکای حیله گر و موذی ما را دور نزند ان شاالله.

 

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز