سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بازار در آستانه شب یلدا؛
 یلدا، بلند ترین شب گرانی ها هم آمد/ سوز گرانی قیمت مرغ و میوه + قیمت   

تنها دو روز به شب یلدا باقی مانده و هنوز جای پای رکود و دلالان در اقتصاد باقی مانده است.

به گزارش ندای اصفهان ، تنها دو روز به بلند ترین شب سال باقی مانده و درحالیکه کسبه از هفته گذشته اقدام به فروش کالاهای شب یلدا کرده بودند هنوز جای پای رکود باقی مانده است.در این شرایط مسئولان مربوطه خبر از ثبات قیمت اجناس و حتی کاهش قیمت می دهند.

حسین مهاجران رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به قیمت هندوانه در آستانه شب یلدا گفت:امسال قیمت هندوانه نسبت به سال گذشته افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلو هندوانه در میادین میوه و تره بار به قیمت سه هزار و ۵۰۰ تومان به فروش میرسد.
وی افزود :هر کیلو انار نیز به قیمت پنج تا پنج هزار و ۵۰۰ تومان به مصرف کننده عرضه می شود
مهاجران تصریح کرد قیمت سایر میوه ها تغییری نکرده و موز به قیمت ۲۸۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال شمال ۱۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، نارنگی ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و پرتقال جنوب ۵ هزار تومان و لیمو ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
**ثبات قیمت شیرینی در شب یلدا
علی بهره مند رییس اتحادیه قنادان تهران  با اشاره به ثبات قیمت شیرینی در بازار گفت :قیمت شیرینی تا پایان سال تغییر نمی کند.
وی افزود: هر کیلو شیرینی‌تر درجه یک به قیمت ۱۵ هزار تومان و شیرینی زبان و پاپیون به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود همچنین هر کیلو شیرینی گل محمدی به قیمت ۱۲ هزار تومان و هر کیلو کیک یزدی به قیمت ۹ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.
***  قیمت آجیل آب رفت
مصطفی احمدی رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران با اشاره به وفور کالا در بازار در سال جاری تولید افزایش یافته و رکود در بازار موجب کاهش قیمت ها شده است.
وی افزود:در سال جاری در آستانه شب یلدا قیمت آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته ارزانتر شده و به عنوان مثال قیمت تخمه کدو نسبت به سال گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است همچنین قیمت پسته نیز ۷ تا ۸ درصد کاهش را تجربه کرده است.
احمدی به این نکته نیز اشاره کرد که نمیتوان نرخ مصوبی را برای آجیل و خشکبار اعلام کرد و قیمت تابع عرضه و تقاضا است.
** افزایش قیمت مرغ
مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اشاره به افزایش قیمت مرغ در آستانه شب یلدا گفت:از پنجشنبه گذشته تا کنون قیمت مرغ افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلو مرغ به قیمت پنج هزار و ۸۰۰ تومان به مصرف کننده عرضه می شود.
وی با اشاره به قیمت ماهی در بازار گفت:هر کیلو ماهی شیر جنوب ۲۰ هزار تومان ،ماهی کپور ۱۴ هزار تومان ،قزل آلا ۱۵ هزار تومان،تیلاپیا ۱۹ هزار تومان،ماهی آمور ۱۴ هزار تومان،ماهی آزاد هشت هزا رو ۵۰۰ تومان و حلوای سیاه ۲۴ هزا ر تومان و ماهی هامور به قیمت ۲۲ هزار تومان به فروش می رسد.

انتهای پیام/
منبع : yjc

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق