دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸

بازار در آستانه شب یلدا؛

یلدا، بلند ترین شب گرانی ها هم آمد/ سوز گرانی قیمت مرغ و میوه + قیمت

تنها دو روز به شب یلدا باقی مانده و هنوز جای پای رکود و دلالان در اقتصاد باقی مانده است.

به گزارش ندای اصفهان ، تنها دو روز به بلند ترین شب سال باقی مانده و درحالیکه کسبه از هفته گذشته اقدام به فروش کالاهای شب یلدا کرده بودند هنوز جای پای رکود باقی مانده است.در این شرایط مسئولان مربوطه خبر از ثبات قیمت اجناس و حتی کاهش قیمت می دهند.

حسین مهاجران رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به قیمت هندوانه در آستانه شب یلدا گفت:امسال قیمت هندوانه نسبت به سال گذشته افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلو هندوانه در میادین میوه و تره بار به قیمت سه هزار و 500 تومان به فروش میرسد.
وی افزود :هر کیلو انار نیز به قیمت پنج تا پنج هزار و 500 تومان به مصرف کننده عرضه می شود
مهاجران تصریح کرد قیمت سایر میوه ها تغییری نکرده و موز به قیمت 2800 تا 3 هزار و 500 تومان، پرتقال شمال 1500 تا 3 هزار تومان، نارنگی 2 تا 3 هزار و 500 تومان و پرتقال جنوب 5 هزار تومان و لیمو 2 تا 3 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.
**ثبات قیمت شیرینی در شب یلدا
علی بهره مند رییس اتحادیه قنادان تهران  با اشاره به ثبات قیمت شیرینی در بازار گفت :قیمت شیرینی تا پایان سال تغییر نمی کند.
وی افزود: هر کیلو شیرینی‌تر درجه یک به قیمت 15 هزار تومان و شیرینی زبان و پاپیون به قیمت 12 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود همچنین هر کیلو شیرینی گل محمدی به قیمت 12 هزار تومان و هر کیلو کیک یزدی به قیمت 9 هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.
***  قیمت آجیل آب رفت
مصطفی احمدی رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران با اشاره به وفور کالا در بازار در سال جاری تولید افزایش یافته و رکود در بازار موجب کاهش قیمت ها شده است.
وی افزود:در سال جاری در آستانه شب یلدا قیمت آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته ارزانتر شده و به عنوان مثال قیمت تخمه کدو نسبت به سال گذشته 30 تا 40 درصد کاهش یافته است همچنین قیمت پسته نیز 7 تا 8 درصد کاهش را تجربه کرده است.
احمدی به این نکته نیز اشاره کرد که نمیتوان نرخ مصوبی را برای آجیل و خشکبار اعلام کرد و قیمت تابع عرضه و تقاضا است.
** افزایش قیمت مرغ
مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اشاره به افزایش قیمت مرغ در آستانه شب یلدا گفت:از پنجشنبه گذشته تا کنون قیمت مرغ افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلو مرغ به قیمت پنج هزار و 800 تومان به مصرف کننده عرضه می شود.
وی با اشاره به قیمت ماهی در بازار گفت:هر کیلو ماهی شیر جنوب 20 هزار تومان ،ماهی کپور 14 هزار تومان ،قزل آلا 15 هزار تومان،تیلاپیا 19 هزار تومان،ماهی آمور 14 هزار تومان،ماهی آزاد هشت هزا رو 500 تومان و حلوای سیاه 24 هزا ر تومان و ماهی هامور به قیمت 22 هزار تومان به فروش می رسد.

انتهای پیام/
منبع : yjc

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715