چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
 حفظ هویت و تجارت دو رکن اصلی مقوله لباس است   

بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت مقوله لباس در همه جوامع بیان داشت: هویت و تجارت دو رکن اصلی مقوله لباس است و سایر موارد در ذیل این دو تعریف می شود.

به گزارش ندای اصفهان، جلسه بررسی همکاری و مشارکت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی در محل این سازمان و با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس ، معاون صنایع دستی سازمان، مدیران کل و کارشناسان دو مجموعه برگزار شد.

در ابتدای جلسه ترکمان مدیر کل سازمان با اشاره به ظرفیت ها و توان و امکانات گسترده موجود گزارشی از فعالیت ها را ارائه نمود.

در ادامه خانم توحدی مشاور سازمان از موفقیت های بدست آمده از همکاریهای مشترک در جهت معرفی موسسات طراحی پارچه سنتی و ایجاد ارتباط بین آنان و طراحان لباس اشاره و بیان داشت که استمرار هدفمند این فعالیت ها قطعاً در پیشرفت اهداف مد و لباس اسلامی و ایرانی موثر خواهد بود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بیان داشت: هم اکنون کارگروه ساماندهی مد و لباس تلاش دارد با ایجاد نگرش منطقی و ایجاد توجه به اهمیت مقوله مد و لباس از همه ظرفیت های موجود برای رشد و اعتلای مسأله مهم مد و لباس استفاده نماید. بر این اساس فعالیت های مختلف و گوناگون وجود دارد که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی می تواند نقش مهم و ارزشمندی ایفا نماید.

قبادی با اشاره به اهمیت جایگاه صنایع دستی در کشور از آمادگی کارگروه برای توسعه مشارکت ها و همکاریهای مشترک خبر داد.

در ادامه جلسه بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به جایگاه کارگروه ساماندهی مدو لباس کشور و ضرورت همیاری و همکاری های بیشتر به اهمیت لباس و تاریخ دیرینه آن در کشور،هویت را یکی از ارکان مهم لباس در جامعه بر شمرد و اعتنا به لباس را توجه به هویت اصیل ایرانی دانست. او با اشاره به فاکتورهای مختلف این حوزه بیان داشت: تجارت و اقتصاد این بخش دارای اهمیت بسیار بالایی است. او با اشاره به توانمندی های حوزه تحت مسئولیت خود از کاربردی سازی پارچه های سنتی، نمایش ظرفیت های موجود به طراحان، نگاه به لباس اقوام، تاریخ و ظرفیت ملحقات ایرانی اسلامی بعنوان موضوعاتی در همکاریهای مشترک یاد کرد.

نامور مطلق  با اشاره به اهمیت مقوله لباس در همه جوامع بیان داشت: هویت و تجارت دو رکن اصلی مقوله لباس است و سایر موارد در ذیل این دو تعریف می شود.

در پایان نیز مقرر شد کمیته ای مشترک با حضور کارشناسان دو مجموعه زمینه تدوین و انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک را فراهم سازد.

منبع: روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز