پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
 عارف: عقبه روحانی اصلاح‌طلبی است/ نشنیده‌ام کسی با سرلیستی من مخالفت کرده باشد   

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در نسست خبری گفت: عقبه آقای روحانی اصلاح‌طلبی است،سرلیست اصلاح‌طلبان قطعا اصلاح‌طلب خواهد بود و ما از هیچ حزب و گروهی لیست انتخاباتی نخواسته‌ایم.

به گزارش ندای اصفهان، محمدرضا عارف در اولین نشست خبری خود با اشاره به کشتار مسلمانان در نیجریه و ضرورت وحدت در بین مسلمان گفت: خوسحالیم پرونده pmd در آژانس بسته شد و این بسته شدن نشانه صداقت ایران است.

 

وی ادامه داد: انتخابات اسفند ماه در سال همدلی و همزبانی است، فضای حاکم کشور امیدوار کننده است و شرایط منطقه ای و تاثیرگذاری ایران ایجاب می‌کند حضوری حداکثری داشته باشیم.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان تاکید کرد: باید به دنبال مجلسی باشیم که در شان این ملت و دولت باشد.

 

عارف ادامه داد: راهبردهای انتخاباتی اصلاح طلبان با توجه به ضرورت هاست و  تلاش داریم دهه هفتادی ها با جدیت به صحنه بیایند.

 

وی افزود: اجرای قانون و پرهیز از افراط و تفریط و حاشیه ها، هدف ماست؛ تلاش ما این است در چارچوب قانون فعالیت کنیم، ما به دنبال حذف رقیب نیستیم و اخلاق را ملاک می‌دانیم.

 

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان یادآور شد: اولویت ما توجه به جوانان و زنان است و اصرار بر وحدت در داخل کشور

 

عارف خبر داد: شورای سیاستگذاری اصلاحات فعالیت خود را در سه هفته قبل آغاز کرد؛ ما در فهرست استان ها دخالت نمی کنیم مگر اینکه اختلافی وجود داشته باشد.

 

وی ادامه داد: در مجمع عمومی اصلاح طلبان که در هر حوزه تشکیل می شود مسئولیت انتخاب کاندیدا را بر عهده دارد، ما نگران نیستیم که فرد یا حزب اصلاح طلبی حضوری کمرنگ داشته باشد، برای همه احزاب حضور همه مردم و منافع ملی اولی بر منافع جناحی است و ما بر این اصرار داریم.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان تاکید کرد: وظیفه رسانه ملی این است که همه سلایق را پوشش دهد، اخبار جناح ملی با شور و اشتیاق پوشش داده می شود اما در مورد این جناح چیزی رسانه ای نمی شود.

 

عارف خاطرنشان کرد: مجلس ٢٩٠ کرسی دارد و تلاش داریم افراد لایق این کرسی ها را صاحب شوند.

 

وی بیان داشت: تاکنون نشنیده‌ام با سرلیستی من مخالفت شده باشد.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح طلبان و حامیان دولت نتایج ارزشمندی در سال ٩٢ داشتند همین راه را باید ادامه دهند، احساس می کنم فضا به سمت اجماع ٩٢ است، امیدواریم با یک لیست در اسفند ٩۴ حاضر شویم.

 

عارف تاکید کرد: از همه ظرفیت های نظام باید برای انتخابات پرشور استفاده کنیم و هدف باید دارا بودن مجلسی کارآمد و حضور حداکثری باشد.

 

وی بیان داشت: در رسانه برداشت اشتباه شد، خواهش کردیم اگر شخصیت مناسب غیر حزبی می شناسند معرفی کنند ، این اشتباه برداشت شد که ما از احزاب خواسته ایم لیست معرفی کنند، ما تا کنون نخواسته این لیست بدهند.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: اولیت ما برای مجلس برنامه های اقتصادی است، تجربه مجلس سوم را داریم، با توجه با آن تحربه و ظرفیت اصلاح طلبان می توان این برنامه را به نتیجه رساند.

 

عارف بیان داشت: ما از رکود عبور کردیم یا نکردیم بحث زیادی را می طلبد، دولت در بحث مهار تورم و بحث رکود عملکرد خوبی داشت؛ امیدواریم مجلسی همراه با دولت تشکیل شود و بتواند در بحث رکود و تورم فعالیت کند.

 

وی گفت: بداخلاقی ها و رفتارهای افراطی را به رفیب خود منتسب نمی دانیم، جریان رقیب ما ریشه در انقلاب دارد، ما باید یکدیگر را درک کنیم و بپذیریم؛ ما جریان افراطی را از جریان رقیب جدا می دانیم، این رفتارهای افراطی به ضرر این گروه هاست.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان اظهار داشت: به همگان توصیه می کنیم اخلاق را مد نظر داشته باشند.

 

عارف گفت: پیشنها دادیم که درصدی از اصولگراها در فهرست ما باشد اما مخالفت شد، ائتلاف دو جریان اصلاخ طلب و اصولگرا رسما اتفاق نیفتاد و ما سعی داریم لیست خود را ارائه دهیم.

 

وی تاکید کرد: سرلیست اصلاح طلبان قعطا اصلاح طلب خواهد بود.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح طلبان به وحدت و اجماع خوبی رسیده اند، ما از قبل به رقیب هم همین توضیه را کردیم، امیدواریم مردم در اسفند ماه با دو لیست قوی مواجه شوند، امیدواریم از دو جریان یک صدای واحد بیرون بیاید.

 

عارف بیان داشت: ما انتظار ائتلاف نسبی را داشتیم (١٠ درصد)، اما موافقت نشد، در فضای رسانه ای جواب منفی دادند، ما ترجیح دادیم در چارچوب هویتی خود کار کنیم ، امیدواریم در مجلس این اتفاق بیاقتد که با رقبا با هدف مشترک کار کنیم.

 

وی ادامه داد: در رسانه ها شخصیت های اصلاح طلب حذف شدند، و چهره های اصولگرا در همه برنامه ها هستند.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: راهبرد اصلی نظام در انتخابات رقابت پذیری برده است، توصیه می کنیم بوی قیم بودن مردم از این صحبت ها بیرون نیاید ، حرف اخر را در صندوق های رای ، مردم می زنند.

 

عارف گفت: آقای خاتمی شخصیت گمنامی نیست، واقعا معتقد به همه ارزش های انقلاب هستند و تاثیرگذار در همه عرصه هاست، به دلایلی ما نمی توانیم از برخی چهره ها استفاده کنیم، ممنوع التصویری بحثی حقوقی است و باید برای مردم روشن شود که بر اساس کدام قانون این تصمیم گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: تلاش داریم با رایزنی و خرد جمعی تصمیم گیری کنیم، شورای سیاستگذاری حاصل خرد جمعی است.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: مقامات دولتی و نهاد دولتی قانونا نمی توانند دخالت داشته باشند، مسئولین مراقبت کنند. دولت از هیچکسی نمی تواند حمایت کند و نمی تواند وارد ائتلاف کند.

 

عارف بیان داشت: حضور آقای لاریجانی در محلس بسیار خوب است و امیدواریم مجلس آینده مجلس نخبگان باشد.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات سردار نقدی در خصوص داعشی بودن خاتمی گفت: اصولا یزدی ها نمی توانند داعشی باشند.

 

عارف خاطرنشان کرد: منشور اصلاح طلبی ١۴ بند دارد و نشان می دهد کسی که می خواهد کاندیدای اصلاح طلبان بشود باید از این ١۴ بند عبور کند، و میثاق نامه اصلاح طلبان را باید امضا کند.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: هدف ما و رقیب یکی است، ما در اصول اختلافی نداریم و هدف ما خدمت به مردم است، همه ما موظیم با مسئولین انتخابات و شورای نگهبان همکاری و تعامل کنیم، با تعامل می توان ابهام زدایی کرد.

 

وی ادامه داد: حق الناس تلقی شدن آرا وظیفه سنگینی است و این بار را برای همه ما سنگین میکند تا در چارچوب قانون حاضر شویم.

 

عارف خاطرنشان کرد: شاخص ها مشخص شده ما در هفت بند در اختیار استان ها قرار داده شده است.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: رایزنی های ما محدود به آقای روحانی نمی شود، محور اصلی صحبت ها بر ایجاد انتخابی پرشور بوده است، فضای اطراف کشور ایجاب می کند انتخابات ما پرشور و موثر باشد؛ حضور مردم در خرداد ٩٢ یکی از عواملی بود که غرب تمکین کرد در بحث برجام.
وی بیان داشت: گفتمان ما گفتمان انقلاب است و این مسیر را به عنوان یک تکلیف شرعی ادامه می دهیم.

 

عارف خاطرنشان کرد: فاصله گرفتن مردم از حضور در انتخابات را باید حل کرد.

 

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان اظهار داشت: این بحثی جدی است که پشتوانه آقای روحانی جوانان اصلاح طلب بودند یا اصولگرایان، ما معتقدیم عقبه آقای روحانی اصلاح طلبی است.

 

وی در بخش دیگیری از سخنان خود گفت: شعار انتخاباتی ما هنوز آماده نشده است.

عارف گفت: شورای سیاست گذاری در مورد خبرگان وارد مصادیق نمی شود.

 

عارف گفت: لیست اصلاح‌طلبان به تایید هیچ حزب و نهادی نخواهد رسید، در هر حوزه‌ها اگر اختلافی باشد داوری می‌کنیم. شورای سیاستگذاری خود را درگیر کار اجرایی نمی‌کند، تا کنون از ما خواسته نشده که لیست ما به تایید جایی برسد، اگر هم بخواهند ما موافقت نمی‌کنیم.

 

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز