جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
بسیج دانشجویی دانشگاه‌‌های استان اصفهان:
 لحظه‌ای سکوت و سهل‌انگاری دستگاه دیپلماسی در حوادث تلخ نیجریه جایز نیست   

بسیج دانشجویی دانشگاه‌‌های استان اصفهان در بیانیه‌ای تاکید کرد: لحظه‌ای سکوت و سهل‌انگاری در خصوص فجایع شیعیان تحت‌ظلم جایز نبوده و فعال‌سازی تمام ظرفیت دیپلماتیک و سیاسی را برای پیگیری جدی و غیرفرمایشی مسئله می‌طلبد.

به گزارش ندای اصفهان، بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان پیرامون شهادت شیعیان در نیجریه، پاکستان و آذربایجان بیانیه ای صادر کرد.

 متن این بیانیه به شرح زیر است:

این تفکر که تفکر بسیجى است و امام بزرگوار ما این را در ایران اسلامى خلق کرد، این صادر شده. بارها گفتیم، مفاهیم انقلاب و مفاهیم اسلام، مثل عطر گلهاى بهارى است؛ هیچ کسى نمیتواند جلوى آن را بگیرد؛ پخش میشود، همه‌جا میرود؛ نسیم روح‌افزا و روان‌بخشى است که همه‌جا را به خودى خود میگیرد. امام خامنه ای (مدظلعه العالی)

شمیم انقلاب اسلامی ایران به برکت کلام امام خمینی(ره) در گستره پهناور جهان به مشام یکایک حق جویان عدالت خواه رسیده است. خنکای این نهضت اسلامی هر انسان آزاده و عدالت طلب را مدهوش معارف ناب اسلامی ساخته و آتش فتنه ها و توطئه های نظام استکبار بر علیه ملت های آزادی خواه و حق طلب را خاموش ساخته است.

انقلاب اسلامی به تمامی جهانیان اثبات نمود، تنها در سایه اسلام است که می توان در مقابل جور و ظلم استعمارگران ایستادگی کرد و عزت، شرافت و استقلال را به ملت مسلمان هدیه نمود. روحیه عزتمندی و استکبارستیزی انقلاب اسلامی که برگرفته از سیره سالارشهیدان امام حسین (ع) می باشد، الگوی نجات بخشی است که پایه های استکبار را به لرزه در آورده است و امپریالیسم جهانخوار را به نقطه حضیض خود سوق می دهد.

مبانی انقلاب اسلامی، بازتولید معارف والای اسلامی است که هویتی رفیع به مسلمانان بخشیده است و دولت های استعمارگر علی الخصوص آمریکا و اسراییل، ترویج این تفکر ناب را تهدید قلمداد کرده اند و می دانند که دیری نخواهد پایید که معارف الهی، جهان را در بر خواهد گرفت. لذا این مستکبران برای به انحراف کشاندن این روحیه انقلابی سعی دارند جریان انقلابی بدلی که مملو از روحیه افراطی و تکفیری است را به عنوان نماد اسلام به جهانیان معرفی نمایند تا با موج روز افزون اسلام خواهی مقابله نمایند.

ترویج دهندگان اسلام آمریکایی که به طور ویژه در وهابیت وابسته و متحجر متجلی است با هدف ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی، به دنبال ایجاد تضاد و تقابل و دامن زدن به آن می باشد تا اهداف شوم ارباب شیطانی خود را به پیش برد. این مزدوران آمریکایی صهیونیستی تسلط سیاسی اقتصادی بر کشورهای متشکل از شیعیان را در دستور کار دارد تا از گسترش تفکر انقلاب اسلامی به این سرزمین ها جلوگیری نماید.

حوادث تلخ نیجریه، لبنان، پاراچنار پاکستان و نارداران آذربایجان و شهادت مظلومانه صدها شیعه در این مناطق، شوک سهمگین بر پیکره جهان اسلام بود. این فتنه صهیونیستی سعودی به جبران خروش تشیع در جای جای جهان پی ریزی شد تا با ایجاد رعب و وحشت و ایجاد اختلاف و تقابل مذهبی، موج فراگیر گرویدن به آیین تشیع و اسلام ناب محمدی(ص) را کند نماید. باید به این گروه های خناس یادآور شد که شیعه به تأسی از سیدالشهدا(ع) از شهادت نمی ترسد و از صحنه دور نخواهد شد.

در دورانی که حقوق بشر با موی بور و چشم آبی سنجیده می شود، چه انتظاری می توان از بنیادهای مدعی حقوق بشر داشت که نسبت به کشتار شیعیان سیاهپوست آفریقایی واکنش رسمی و عملی نشان دهند. اما جای تعجب دارد که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به احضار نمایشی و ساده سفیر نیجریه بسنده کرده و این درحالیست که عمق فاجعه به حدی است که لحظه ای سکوت و سهل انگاری جایز نبوده و فعالسازی تمام ظرفیت دیپلماتیک و سیاسی را برای پیگیری جدی و غیرفرمایشی این فجایع اهل شیعیان تحت ظلم می طلبد.

ما دانشجویان استان اصفهان ضمن اعلام حمایت از تمامی مظلومان عالم بالاخص شیعیان تحت ظلم مستکبرین جهانی، انزجار عمیق خود را از دست های پیدا و پنهانی که در جهان اسلام به سلاخی، کشتار و کودک کشی مشغول هستند، اعلام می داریم و هشدار می دهیم که آنطور که جبهه یکپارچه کفر و ظلم انتظار دارد برجام نخواهد توانست غل و زنجیر بر پای انقلاب و محبان و مبلغان انقلاب اسلامی بزند و نهال انقلاب اسلامی در هر نقطه ای از این جهان غرس خواهد شد و ما آماده ایم که جان خود را در حفاظت از حریم اسلام ناب محمدی(ص) در سراسر جهان نثار کنیم و خود را سپر بلای برادران و خواهران مسلمان و مجاهد خود در اقصی نقاط جهان نماییم.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز