شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷

امام جمعه موقت اصفهان:

یکی از خیانت‌های استکبار جدا کردن حوزه و دانشگاه است/ سرنوشت آل‌سعود و رژیم صهیونیستی همان سرنوشت صدام خواهد بود

حجت الاسلام میردامادی گفت: حکام مرتجع آل‌سعود و رژیم صهیونیستی از نوکری و مزدوری صدام عبرت بگیرند و همانطور که سرانجام صدام به دست خود آمریکائیان از بین رفت مطمئناً‌ سرنوشت آنان در آینده‌ای نزدیک جز سرنوشت صدام نخواهد بود.

به گزارش نداي اصفهان، حجت‌الاسلام مجتبی میردامادی ظهر امروز در در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) مبنی بر اینکه انسان به مرحله متقی نمی‌رسد مگر اینکه هر روز حسابی روی اعمال خودش باز کند، اظهار کرد: انسان متقی نیست، مگر اینکه هر روز حساب کند همانطوری که شریک روی شریکش روی خوردن، پوشیدن و … حساب می‌کند و دقت می‌کند که حرام است و یا حلال است.

وی افزود: از نشانه‌های انسان متقی ایمان به غیب است؛ غیب بر ما معلوم نیست اما مصداق بارز ایمان به غیب ایمان به خداوند متعال است و کسی که می‌خواهد متقی شود باید به خداوند ایمان بیاورد.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: ندیدن خداوند به خاطر عیب و کمبود ما می‌باشد، ما تنها اشیای مادی را می‌بینیم و فقط زمانی که جسم و نور موجود باشد ما نیز می‌بینیم و چشمان ما محدود است، اگر بخواهیم خدا را ببینیم خداوند باید محدود و جسم شود.

حجت‌الاسلام میردامادی ضمن اشاره به اینکه خداوند قدرت مطلق می‌باشد و در عدسی محدود چشم ما نامحدود جمع نمی‌شود، تأکید کرد:‌ باید توجه شود که ما تنها حس بینایی نداریم و در کنار آن حس شنوایی، چشایی و … نیز داریم و از همه بالاتر خداوند به ما عقل داده است و راه شناخت خداوند از طریق شناخت آثار خداوند و عقل می‌باشد.

وی اضافه کرد: همانطور که دیدن و لمس عقل از طریق چشم امکانپذیر نمی‌باشد و زمانی که فردی را می‌بینیم در مورد او نمی‌توان گفت که آیا دانشمند است و یا دیوانه است و تنها از طریق آثار او همچون سخن گفتن او قابل تشخیص می‌باشد.

امام جمعه موقت اصفهان بیان کرد: بدترین نادانی‌ها و حماقت‌ها برای انسان این است که منکر خداوند شود، همانطور که امام حسین (ع) در دعای عرفه می‌گویند «کور است آن چشمی که خداوند را نبیند»؛ این جهان پیچیده و با عظمت نشانه خالق و آفریننده حکیم و بزرگ است.

حجت‌الاسلام میردامادی مطرح کرد: امروز روح انسان و اینکه روح چه می‌باشد در ابهام است و بشر نتوانسته وارد این موضوعات شود و همانطور که در آیات قرآن آمده است همه عالم نشانه‌ای از خداوند می‌باشد و همانگونه که امام خمینی (ره)‌ فرمودند عالم در محضر خداوند است.

وی ضمن اشاره به اینکه کسی که خدا را ناظر و حاضر می‌داند نمی‌تواند گناه کند، خاطر نشان کرد: شناخت خداوند و پی بردن به عظمت وی یکی از ویژگی‌های افراد متقی می‌‌باشد.

امام جمعه موقت اصفهان در خطبه دوم نماز جمعه اصفهان با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح، بیان کرد:‌ این روز به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گرفته است و دکتر مفتح این قهرمان علم و دین و عالم را در دانشگاه شهید کردند.

حجت‌الاسلام میردامادی ادامه داد: ریشه همه علوم موجود مکتب امام باقر (ع) و امام صادق (ع) است اما یکی از خیانت‌های استعمار و استکبار جدا کردن حوزه و دانشگاه می‌باشد و این‌ها علاوه بر جدا کردن این دو از یکدیگر، دل این دو را نیز از یکدیگر دور کردند؛ وحدت حوزه و دانشگاه به معنای این است که همانند زمان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) مجموعه علوم اعم از علم دین، شیمی، فیزیک و … در یک دانشگاه باشد.

وی تأکید کرد: جامعه ما پزشک می‌خواهد و هم روحانی نیاز دارد، عالم باید به دانشگاه نفوذ کند و ایمان را به دانشگاه تزریق نماید تا پزشکی که فارغ‌التحصیل می‌شود متعهد و با ایمان باشد اما در غیر اینصورت فاجعه شده و پزشکی که فارغ‌التحصیل می‌شود زخم صورت یک بیمار ۴ ساله را پس از بخیه به دلیل پول نداشتن بیمار بخیه‌ها را می‌کشد.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: علم، ایمان و معنویت عوامل پیشرفت انسان و کشور است و هر کشوری که از نظر علوم مادی پیشرفته است و ایمان ندارد خطرش بیشتر می‌‌باشد.

حجت‌الاسلام میردامادی در ادامه با اشاره به روز مبارزه با خشونت، بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند جوانان انقلابی را افراطی خطاب نکنید، افراطی کسی است که به هر ترفندی به دنبال تضعیف شیعه در هر جای دنیا می‌‌باشد و در قرآن کریم آمده است که با کسانی که فکر آنها شیعه و اسلام می‌باشد باید مهربان بوده و نسبت به کفار و دشمنان خشن باشیم و اگر جوانانی در دانشگاه فریاد مرگ بر آمریکا زدند خشونت نیست بلکه اشدا علی‌الکفار است.

وی در ادامه تصریح کرد: دنیا و جهان زیر نظر اراده خداوند است و این سلاح‌هایی که دشمنان دارند همه بازیچه بوده و اگر خداوند اراده کند می‌تواند آمریکا را به خاک مذلت بکشاند، اگر امام خمینی (ره)‌ گفتند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند به خاطر ایمان او بوده است که همه چیز را زیر نظر خداوند می‌دانسته است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به فاجعه نیجریه خاطر نشان کرد: جنایت آل‌سعود، آمریکا و سلفی‌ها اینبار در نیجریه بود و این‌ها به یک حسینیه حمله کردند و شیعیان و رهبر آنان را به خاک و خون کشیدند.

حجت‌الاسلام میردامادی ضمن اشاره به اینکه ریشه این جنایات، آمریکا و دو مزدور یعنی آل‌سعود و رژیم صهیونیستی است، تأکید کرد: آمریکا این را بداند که همانطور که قرآن گفته مکرو و مکرالله و الله خیرالماکرین، آینده جهان به دست شیعه و حضرت ولیعصر (عج)‌ می‌باشد.

وی در پایان با تذکر به حکام مرتجع آل‌سعود و رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: حکام مرتجع آل‌سعود و رژیم صهیونیستی از نوکری و مزدوری صدام عبرت بگیرند و همانطور که سرانجام صدام به دست خود آمریکائیان از بین رفت مطمئناً‌ سرنوشت آل‌سعود و رژیم صهیونیستی در آینده‌ای نزدیک جز سرنوشت صدام نخواهد بود.

فارس/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715