سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
 افزایش کرایه تاکسی به بهانه حذف سهمیه بنزین تخلف است   

سخنگوی کمیسیون مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از رانندگان تاکسی به بهانه حذف سهمیه بنزین و بیمه، نرخ های اجباری را از شهروندان دریافت می کنند که این اقدام تخلف است.

به گزارش ندای اصفهان ، با اشاره به اینکه تصویب افزایش نرخ کرایه تاکسی به عهده شورا است، اظهار کرد: رانندگان تاکسی نباید به بهانه حذف سهمیه بنزین و بیمه ، کرایه بیشتری از شهروندان دریافت کنند چرا که براساس مصوبه هرساله ، کرایه ها متناسب با گرانی و تورم افزایش می یابد.

دبیر مجمع نمایندگان تهران تصریح کرد : افزایش خود به خودی نرخ کرایه از سوی رانندگان ، تخلف بوده و شهروندان می توانند با ارائه  ( شماره پلاک تاکسی، زمان و روز) تخلف صورت گرفته را به سازمان تاکسیرانی گزارش کرده و شکایت خود را اعلام کنند.
نماینده مردم تهران ، شمیران ، اسلامشهر و پردیس ادامه داد :  دولت نیز موظف است تا با ایجاد راهکارهای مناسب ، منافع تاکسیرانان را تامین کند چرا که برخی از این افراد در حال حاضر بیمه نبوده و با حذف سهمیه بنزین ، بار مشکلات مالی و معیشتی بر دوش این افراد بیش از پیش سنگینی می کند.
وی در خصوص اعتراض تاکسیرانان از وضعیت معیشتی، افزود: تاکسیرانان با اعتراض به وضعیت نابسامان بیمه و گرانی سوخت خواستار رسیدگی به مشکلاتشان بوده و می گویند اگر قرار است از بیمه و سوخت دولتی استفاده نکنیم پس چرا به صورت خصوصی و آزاد به کار خود ادامه ندهیم؟
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت :  دولت با برنامه ریزی و کنترل قیمت گذاری صحیح قادر به حل مشکلات معیشتی تاکسیرانان خواهد بود و از سوی دیگر سازمان تاکسیرانی نیز می تواند با همکاری و نظارت دقیق رانندگان و خطوط  ، مانع از انجام تخلفات شود.
انتهای پیام /
منبع : YJC

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق