دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷

حجت الاسلام قرائتی در اختتامیه مسابقات قرآنی مدهامتان عنوان کرد:

حفظ قرآن بدون توجه به تفسیر آن مانند تخمه بی‌مغز است

حجت الاسلام قرائتی در مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی مدهامتان گفت: حفظ قرآن بدون توجه به تفسیر آن مانند تخمه بی مغز است.

به گزارش ندای اصفهان ، مسابقات قرآنی مدهامتان با حضور جمعی از مسئولین شهری در سالن اهل بیت برگزار شد. این دوره از مسابقات با حضور 300 شرکت کننده از 30 استان در 5 رشته مختلف به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
وزیر ارشاد جمهوری اسلامی ایران به مناسبت این مسابقات پیام خود را در قالب نامه‌ای ارسال نمود که توسط مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان قرائت گردید.
علی جنتی در بخشی از پیام خود عنوان نمود: “برپایی مسابقات ملی قرآنی مدهامتان از جمله رویدادهای ارزشی و معنوی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور توفیق یافته طی یک دهه، فضای روحی و فکری جوانان و نونهالان مساجد را با عطر قرآن کریم معطر و متبرک گرداند.
برپایی دهمین دوره مسابقات را دراستان پر افتخار و فرهنگ پرور اصفهان که مهد اندیشه های قرآنی است به فال نیک گرفته و امید آن دارم که در دفتر دهم این منظومه وحی که در آن خطه آسمانی گشوده می شود ، شاهد تحولات کیفی و کمی نوینی برای تحکیم ، تقویت و اعتلای فعالیت های قرآنی مساجد در افق چشم انداز ایران اسلامی باشیم.”
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی نیز که به عنوان میهمان ویژه دراین مجلس روحانی حضور داشت به قاریان و حافظان نمونه کشور گفت: اگر قرآن را حفظ کنید اما درونتان را حفظ نکنید ضرر کرده اید. حفظ قرآن بدون توجه به تفسیر آن مانند تخمه بی مغز است.
وی ادامه داد: بعد از الفاظ به معنی بپردازید. در قرآن مکرر اشاره شده که چهار چیز را به پا دارید و آن چهار چیز دین، عدالت، نماز و کتاب خداست. اساس کار خود را بر چیزی بگذارید که منبع آن مشخص باشد اینگونه بر روی طلا هنرمندی کرده اید نه بر روی خشت!
این مدرس قرآن  افزود: قرآن خود شفا می دهد . مانند لوله سیمانی که آب را انتقال می دهد نباشید . اگر قرآن در روح شما نفوذ نکند خسارت کرده اید. خداوند شما را تا این نقطه آورده است. شما خود یک قدم جلوتر بروید. هدایت در دست خداست. وضعیت کنونی قرآن را خوب نمی بینم. در هر شهر دهها جلسه قرائت هست اما دهها جلسه تفسیر نیست. خاک باغچه را می بایست عوض کرد. منبری ها می بایست انقلابی در منبر داشته باشند. باید از قرآن منبر برویم. باید بیان خداوند را از زبان قرآن بگویند.
نویسنده تفسیر نور با توجه به نزدیک بودن نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) گفت: توجه به اینکه امام زمان (عج) در سه سالگی به امامت رسیدند این سوال را مطرح می کند که آیا در این سن کسی می تواند امام شیعیان شود؟ و جواب آنرا علم امروز داده است. که آری می شود. امروز انسان توانسته علم را از فلز به فلز منتقل کند. آیا خداوند نمی تواند این توانایی را داشته باشد که انسانی را در سن سه سالگی مفتخر به مقام امامت گرداند؟ در مورد طول عمر ایشان نیز میتوان به این صورت نگاه کرد که موی سر و صورت بارها رشد می کند اما موی ابرو همچنان کوتاه می ماند.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی نیز در باب برگزاری این مسابقات گفت: شرکت کنندگان در مسابقات مدهامتان بچه های مسجد هستند و نباید ارتباط خود را با مسجد قطع کنند. مسجد پایگاه ترویج قرآن است .
وی ادامه داد: در این مسیر که وارد شده اید می بایست ادامه دهنده باشید. مسجد بدون قرآن و قرآن بدون مسجد ممکن نیست.  همانطور که قرآن بدون ولایت و ولایت بدون قرآن امکان ندارد.
در این مراسم از شرکت کنندگان نمونه تجلیل به عمل آمد و به آنها تندیس و مدال افتخار حافظان و تلاش گران قرآنی اهدا گردید. این مدال به رسول زرگرپور استان دار اصفهان و حجت الاسلام قرائتی نیز تقدیم گردید.
تمبر یادبودی نیز به همت اداره پست طراحی و تدوین گردید که با حضور مسئولین استان بصورت نمادین ابطال گردید و به موزه پست تقدیم شد.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715