چهارشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
داوری:
 حرکت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در قالب پادمان است   

یک کارشناس مسائل هسته‌ای گفت: مطابق فتوای مقام معظم رهبری بحث نظامی در چارچوب سیاست های هسته ای ما هیچ گاه نبوده و حرکت ما در قالب پادمان است.

 

به گزارش ندای اصفهان، علیرضا داوری، کارشناس مسائل هسته‌ای در خصوص گزارش شورای حکام آژانس بین المللی وبسته شدن پرونده PMD اظهار داشت: گزارش آژانس حکام اقدام بزرگی است که پس از ۱۲ سال این نهاد بین المللی رسما پرونده ایران در خصوص احنمال ابعاد نظامی هسته ای را مختومه اعلام کرد.

وی افزود: اقدام شورای حکام آژانس در حقیقت پاک کردن گذشته و نگاه به آینده است و این حرکت نوعی حرکت رو به جلو محسوب می شود.

داوری با بیان اینکه در آینده سهم همکاری ایران و آژانس بین المللی به درستی مشخص خواهد شد تاکید کرد: گزارش شورای حکام در حقیقت تاکید ویژه بر حقانیت ایران و تبدیل شدن پرونده گذشته به یک موضوع فنی و غیرسیاسی بود.

این کارشناس مسائل هسته ای با اشاره به اینکه امروز تیم های داخلی باید در سایه یک پرچم حرکت کنند و این حرکت متناسب با همدلی صورت پذیرد افزود: به هر حال هر کشوری در شورای حکام یک پرونده دارد و باز ماندن پرونده ایران در شورای حکام به معنای ادامه باب همکاری ایران با این نهاد است و در شرایط فعلی چارچوب همکاری ایران و آژانس باز شده است و تمام همکاری ما باید با یک سیاست کارآمد و در لاین اعتمادسازی ادامه یابد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مطابق فتوای مقام معظم رهبری بحث نظامی در چارچوب سیاست های هسته ای ما هیچ گاه نبوده و نیست خاطرنشان کرد: بر این اساس به هیچ عنوان نباید نگران گزارشات آینده آژانس بین المللی باشیم چون براساس رویه جمهوری اسلامی حرکت ما در قالب پادمان است که هیچ نگرانی را ایجاد نمی کند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق