پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
آملی لاریجانی در بابل:
 گوش‌هایی که باید شبیخون فرهنگی را می‌شنیدند نشنیدند   

رئیس قوه قضائیه گفت: متاسفانه گوش هایی که باید شبیخون فرهنگی را می شنیدند، نشنیدند و ما امروز در حوزه فرهنگ دچار مشکلات بسیاری هستیم.

به گزارش ندای اصفهان، آیت الله صادق آملی لاریجانی شب گذشته در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در بابل، با بیان اینکه ایران اسلامی امروز از موقعیت مهمی در منطقه و جهان برخوردار است، بیان کرد: این اقتدار به معنای اقتدار نظامی و داشتن منابع نفتی نیست، بلکه به خاطر ساختارهای سیاسی و دینی حاکم بر نظام اسلامی است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی امروز با وجود همه دشمنی های دشمن در طول ۳۷ سال و انجام همه اقدامات برای ضربه زدن به این نظام از جمله تحریم های بی سابقه و تحمیل جنگ بر این کشور، ایستاده است و راه تعالی خود را می پیماید.

رئیس قوه قضائیه، در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز بحث نفوذ بسیاری جدی می باشد و به همین دلیل به دغدغه مقام معظم رهبری تبدیل شده است، تصریح کرد: نفوذ در میان همه اقشار از جمله روحانیون، دانشجویان، فرهنگیان و اقتصاد و دیگر مجراها اتفاق می افتد و از این رو باید به مسئله نفوذ توجه خاصی داشت.

آیت الله لاریجانی آملی با بیان اینکه، امروز مهمترین نفوذ، نفوذ فرهنگی است که گاهی به شبیخون فرهنگی نیز شباهت پیدا می کند، تاکید کرد: متاسفانه گوش هایی که باید شبیخون فرهنگی را می شنید، نشنیدند و ما امروز در حوزه فرهنگ دچار مشکلات بسیاری هستیم.

وی افزود: امروز نفوذ فرهنگی مستقیم نیست و از شیوه های مختلف برای القای آن استفاده می شود و با ظرافت تمام از طریق رسانه ها، فیلم ها و فیلمنامه ها و یا رمان ها برای نفوذ بهره گیری می شود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امروز محور وحدت و تعالی کشور ولایت فقیه است، خاطرنشان کرد: معیار برای ما عزت است و ما عزت این کشور را در ولایت فقیه می بینیم.

وی ادامه داد: اگر عزت اسلام و مسلمین را می خواهیم راه آن بازگشت به خویشتن و تمسک به قرآن، ائمه اطهار(ع) و ولی فقیه در زمان غیبت است.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع حیات طیبه در جامعه گفت: نگاه نظام جمهوری اسلامی به زندگی انسان یک نگاه خاص است که در آن به ارزشهای الهی توجه خاص شده است.

رئیس دستگاه قضا، تصریح کرد: در نگاه قرآنی همه قدرتها به خداوند بر می گردد و همه اشیاء به سوی او می روند و یکی از آثار توحیدی این است که از کسی نباید هراسید و این نگاه با نگاه غربی ها بسیار تفاوت دارد.

وی در ادامه سخنانش به تفاوت میان حیات طیبه و حیات در غرب پرداخت و تاکید کرد: حیات طیبه با حیات غربی ها نسبیت ندارد چون تفکر فرد گرایی لیبرالی، نسبی بودن ارزش ها و عقلانیت ابزار مولفه های مدرنیته است که نگاه قرآنی همه این مولفه ها را به چالش می کشد.

آیت الله لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر تلاش برای ایجاد اشتغال در کشور افزود: همه باید کمک کنند تا مسئله تولید، اشتغال و مشکلات کشور رفع شود و با وجود به سرانجام رسیدن برجام، امیدواریم غربی ها خلاف تعهدات خود عمل نکنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه همه توانمندان و سرمایه گذاران باید برای اشتغال و رونق اقتصادی به دولت کمک کنند، تصریح کرد: قوه قضائیه نیز در زمینه رونق اشتغال، امنیت اقتصادی و کوتاه کردن دست دلالان به قوه مجریه کمک می کند.

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي. گفت:

  جمعی از کار کنان رسمی کار گری ادرات دولتی استان اصفهان نظیر بهزیستی …. ……

  نامه ای به نمایندگان محترم مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی جناب آقایان حسن کامران -حجت الاسلام احمد سالک-عباس مقتدایی – حمید رضا فولادگر – سید محمد حسین میر محمدی – محمد فیروزی – حسینعلی حاجی دلیگانی – ابوالفضل ترابی-سیدحمید رضا طباطبایی -احمد بخشایش اردستانی -سید ناصر موسوی لارگانی – ایران پور -محمد علی اسفنانی – مجید منصوری – مسعود پیر مردایان – محسن صرامی – و خانم نیره اخوان منصف – نمایندگان محترم مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی

  سلام علیکم

  احتراما به استحضار میرساند که طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری به رسمی کشوری یا پیمانی در مورخ ۱۳۹۲/۹/۲۰روز چهارشنبه به تصویب نمایندگان محترم مجلس رسیده و طی شماره ۱۶۲ اعلام وصول گردید و طرح فوریت دار شده و هم اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی است.

  انتظار ما کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی نظیر بهزیستی استان اصفهان از شما و سایر نمایندگان محترم مردم در خانه ملت آوردن طرح مذکور به صحن علنی مجلس و با همت وتلاش شما عزیزان به تصویب نهایی رساندن طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری یا پیمانی است. ما کار کنان رسمی کارگری ادارات دولتی نظیر بهزیستی از هر دو قانون استخدام (۱- قانون خدمات کشور ۲- قانون کار) محروم هستیم، نه کارگر هستیم نه کارمند.
  امیداست که بتوانید ما را از این مظلومیت نجات دهید در پایان از کلیه نمایندگان محترم مردم در مجلس شواری اسلامی درخواست کمک داریم که با رای موافق خود طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری به رسمی کشوری یا پیمانی را به تصویب نهایی برسانند.
  با تشکر فراوان. جمعی از کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی استان اصفهان نظیر بهزیستی
  0  0
 2. ناشناس گفت:

  مارا از شیر مرغ بودن رها کنید {نامه ای (طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری )که سه سال است پشت درهای بسته مجلس خبری ازش نسیت و بلا تکلیف است } نامه ای به کلیه نمایندگان محترم مردم در سراسر کشور باعرض سلام خسته نباشیدخداقوت نمایندگان محترم مردم در خانه ملت طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی روز چهارشنبه مورخ۱۳۹۲/۹/۲۰به تصویب نمایند گان محترم مجلس رسید و طرح مذکور فوریت دارشد وطی شماره ۱۶۲اعلام وصول گردیید و توسط رئیس جلسه وقت جناب آقای دکتر محمدرضا باهنر به کمسیون اجتماعی مجلس ارجاع گردید جهت بررسی لذا در مورخ ۱۳۹۴/۳/۳۱نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس جناب آقای عمران علی محمدی در رسانه های خبری اعلام کرد که کمسیون اجتماعی مجلس طر ح تبد یل وضعیت نیروهای رسمی کار گری ادارات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری تصویب کرد و طرح مذکور در روزهای آیند ه به صحن علنی مجلس خواهد آمد و آقای عمران علی محمدی عنوان کرد دولت مخالف این طرح نسیت چون بار مالی برای دولت ندارد نیروهای رسمی کار گری در بدنه دستگاه دولتی در حا ل انجام کار هستند از رئیس محترم مجلس از کلیه طراحان طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی از رئیس محترم کمسیون اجتماعی مجلس از کلیه نماینده گان محترم سراسر کشور در مجلس شورای اسلامی عاجزانه خواستاریم طرح مذکور به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاورند و بارای موافق (مثبت)طرح مذکور در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی برسانیدجهت رضای خداوند تبارک تعالی ما کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی از هر دو قانون استخدامی محروم هستیم نه تابع قانون کار هستیم نه قانون خدمات کشور ضرب المثل معروف شتر مرغ ت قبلااز همکاری شما صادق ترین افراد کمال تقدیر تشکر داریم جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز