دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۶
 تفاهمنامه همکاری اتاق بازرگانی اصفهان و فورزهایم آلمان منعقد شد   

تفاهمنامه همکاری بین اتاق های بازرگانی اصفهان و شهر فورزهایم از منطقه بلک فارست شمالی ایالت بادن ورتمبرگ آلمان منعقد شد.

به گزارش ندای اصفهان ، اتاق بازرگانی اصفهان اعلام کرد: هیات اعزامی اتاق اصفهان در دیدار با بورخارد توست رییس اتاق بازرگانی فورزهایم تفاهمنامه همکاری (MOU) امضا کرد.
در این تفاهمنامه با توجه به برداشته شدن تحریم های اقتصادی علیه ایران، توسعه روابط تجاری بین اصفهان و منطقه بلک فارست مورد تاکید قرار گرفت.
در بخشی از این تفاهمنامه آمده است: دو طرف متعهد می شوند اطلاعات دقیقی از بازار و زمینه های توسعه تجارت به طرف مقابل ارائه کنند و با برگزاری همایش های دو جانبه، زمینه همکاری بین فعالان اقتصادی را فراهم سازند.
در این تفاهمنامه، توسعه صنعت گردشگری بین اصفهان و ایالت بادن ورتمبرگ آلمان مورد تاکید قرار گرفت.
بورخارد توست رییس اتاق بازرگانی فورزهایم در مراسم امضای این تفاهمنامه ابراز علاقه کرد که شرکت های این شهر با همتایان اصفهانی در زمینه مدیریت پروژه همکاری نزدیکی داشته باشند.
عبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز با برشمردن ویژگی های صنعتی استان اصفهان، گفت: اصفهان با دارا بودن بیش از هشت هزار واحد صنعتی و تولید ۷۰ درصد فولاد ایران همواره می تواند نقش موثری در روابط تجاری و صنعتی ایران و آلمان داشته باشد.
همچنین هیات اعزامی اتاق بازرگانی اصفهان در سفر به آلمان با حضور در ایالت بادن ورتمبرگ با معاون وزیر اقتصاد و دارایی، روسای اتاق بازرگانی فورزهایم و فرایبورگ دیدار و از چند واحد صنعتی این ایالت بازدید کردند.
ایالت بادن – وورتمبرگ با مساحتی حدود ۳۵ هزار و ۷۵۲ کیلومتر مربع معادل ۱۵ درصد آلمان، سومین ایالت بزرگ این کشور به شمار می آید و پایتخت این ایالت شهر اشتوتگارت است.
این ایالت با ۱۱ میلیون نفر جمعیت ۱۶ درصد صادرات آلمان با ۱۷۳ میلیارد یورو را به خود اختصاص داده است .
همچنین معاون وزیر اقتصاد و دارایی ایالت بادن ورتمبرگ آلمان در دیدار با هیات تجاری اتاق اصفهان، برقراری ارتباط بین خوشه های صنعتی ایالت بادن و استان اصفهان را خواستار شد و گفت: این ایالت در بخش تولیدات صنعتی و خدمات جایگاه ویژه ای در اقتصاد آلمان دارد و با توجه به صنعتی بودن استان اصفهان می توان شاهد همکاری های مشترک در زمینه های مختلف صنعتی بود.
هارتموت ریچل افزود: ایالت بادن در بخش های توسعه صنعت گردشگری، انتقال فناوری و آخرین فناور های صنعتی می تواند با استان اصفهان همکاری نزدیکی داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این دیدار خواهان برگزاری نمایشگاه صنعتی مشترک بین دو استان اصفهان و بادن آلمان شد و گفت: در این نمایشگاه بنگاه های کوچک و متوسط (S.M.E) دو طرف می توانند زمینه همکاری مشترک را جستجو کنند.
سهل آبادی خواهان تعیین سطح شرکت های کوچک و متوسط بادن از سوی اتاق بازرگانی این ایالت و معرفی آن به اتاق اصفهان شد و افزود: اتاق اصفهان بر اساس سطح فعالیت های این شرکت ها تلاش می کند شرکت های همکار با توانمندی های مشابه را به طرف آلمانی معرفی کند.
دیدار با اعضای اتاق بازرگانی فرایبورگ
هیات اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه سفر خود با آندریاس کمپوف دبیرکل اتاق بازرگانی فرایبورگ، تنها شهر آلمانی خواهرخوانده اصفهان دیدار و گفتگو کردند.
دبیرکل اتاق بازرگانی فرایبورگ در این دیدار، گفت: اتاق بازرگانی فرایبورگ دارای ۴۸ هزار عضو است و در بخش های صنعتی، آموزشی و گردشگری می تواند با استان اصفهان روابط نزدیکی را تعریف کند.
همچنین در دیدار هیات اتاق اصفهان با مدیران شهرداری فرایبورگ، گونتر بورگر (Gunter Burger) مدیر امور بین الملل و تشریفات شهرداری فرایبورگ، گفت: در دهه گذشته که از خواهرخواندگی فرایبورگ و اصفهان می گذرد فعالیت چندانی بین دو شهر صورت نگرفته است.
وی شرایط سیاسی بین المللی را عامل اصلی اجرایی نشدن بندهای تفاهمنامه خواهرخواندگی دو شهر عنوان کرد و افزود: برگزاری هفته فرهنگی اصفهان و فرایبورگ تنها فعالیت در راستای خواهرخواندگی دو شهر بوده است.
همچنین هیات اعزامی با حضور در کارخانه فولادسازی برخارت و اشمیت در دیدار با توماس بارال مدیر عامل کارخانه، راه های بررسی احداث و سرمایه گذاری واحد تولید فولاد این شرکت در استان اصفهان را بررسی کردند.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز