شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
 تحریم رژیم‌صهیونیستی توسط ۲۰۰ تن از اساتید دانشگاه‌های آفریقای‌جنوبی   

بیش از ۲۰۰ نخبه دانشگاهی در آفریقای‌جنوبی به جمع تحریم‌کنندگان اشغالگران صهیونست پیوستند.

به گزارش ندای اصفهان، شماری از اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌های آفریقای جنوبی اعلام کردند دعوت رژیم صهیونیستی را برای حضور در دانشگاه‌ها و نهادهای علمی آن رژیم در اراضی اشغالی فلسطین نخواهند پذیرفت.

به نوشته وبگاه صهیونیستی هاآرتص، بیش از ۲۰۰ نخبه دانشگاهی در آفریقای‌جنوبی روز گذشته (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای حمایت خود را از تحریم علمی رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

به گزارش هاآرتص، این افراد ضمن رد دعوت مؤسسات دانشگاهی رژیم صهیونیستی، تأکید کرده‌اند در همایش‌هایی که توسط نهادهای علمی آن رژیم برگزار شود نیز شرکت نخواهند کرد.

در بیانیه نخبگان دانشگاهی آفریقای‌جنوبی آمده است: «موضع ما تا زمانی که اسرائیل به نقض قوانین بین‌المللی و بی‌حرمتی به اصول جهانی حقوق‌بشر ادامه دهد، پابرجا خواهد بود.»

اشغال سرزمین فلسطین، نقض طاقت‌فرسای حقوق‌بشر و همچنین ادامه شهرک‌سازی‌های اشغالگران صهیونیست، ازجمله دلایل دیگری بود که امضاکنندگان بیانیه در توضیح اقدام جمعی خود به آنها اشاره کردند.

پیش از این بدنبال ادامه جنایات و اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسیطین، به‌ترتیب ۶۰۰ و ۱۲۰ نخبۀ دانشگاهی از کشورهای انگلیس و ایرلند به جمع تحریم‌کنندگان علمی اشغالگران صهیونیست پیوسته بودند.

رییس رژیم صهیونیستی، پیشتر در تاریخ ۲۸ مه سال جاری،‌ درپی رواج جنبش تحریم و انزوای صهیونیسم در جهان، اعلام کرده بود تحریم علمی، یک تهدید راهبردیِ دسته‌اول علیه این رژیم است.

 

 

منبع: فارس

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق