یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
ژنرال ارتش روسیه:
 سپر دفاعی آمریکا توان مقابله با موشک‌های قاره‌پیمای روسیه را ندارد   

فرمانده نیروی راهبردی موشکی روسیه از قدرت موشک‌های بالستیک این کشور در برابر سپر دفاعی آمریکا خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، فرمانده نیروی راهبردی موشکی ارتش روسیه به‌تازگی اعلام کرده است سپر دفاع موشکی آمریکا در برابر قدرت موشک‌های قاره‌پیمای روسیه ناتوان است.

به گزارش راشاتودی،‌ ژنرال «سرگئی کاراکایف» امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران از نتایج تجزیه‌و‌تحلیل کارشناسان نظامی این کشور درخصوص ضعف سپر دفاعی آمریکا برای مقابله با سه‌گانه هسته‌ای روسیه خبر داد.

به گفته کاراکایف؛ نه قدرت آتش بالقوه و نه ظرفیت محاسباتی سپر دفاعی ایالات متحده،‌ که اکنون در منطقه نصب شده است، در پاسخگویی به حمله انبوه سه‌‌گانه هسته‌ای روسیه حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

فرمانده نیروی راهبردی موشکی روسیه در ادامه اشاره می‌کند طبق برآورد کارشناسان آمریکایی، یک سامانه دفاع موشکی مؤثر باید از انواع مختلف مکانیزم‌های دفاعی یکپارچه، اعم از لیزری یا محرکه‌، برای کارایی در همه شرایط محیطی ازجمله در بُعد فضا برخوردار باشند. چنین دفاع چندلایه‌ای قادر به هدایت موشک‌ در هوا و کلاهک‌‌های جنگی در بعد فضا خواهد بود.

وی افزود؛ طرح‌های توسعه بلندمدت نیروی راهبردی موشکی، همواره این بوده که بصورت مداوم مقیاس و شتاب ‌پیش‌بینی شده درخصوص میزان توسعه دفاع موشکی آمریکا را مدنظر قرار داده است.

این عضو عالیرتبۀ ستاد مشترک ارتش روسیه تأکید کرد: «نیروی راهبردی درصدد معرفی یک دستاورد و راهکار بکر و مؤثر برای نفوذ به هر سامانه دفاع موشکی است. موشک‌های بالستیک روسیه قادر به هدف قرار دادن هر نقطه‌ای در سراسر جهان هستند.»

 

 

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق