پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
پس از یک سال وقفه؛
 جشنواره فیلم فجر امسال در اصفهان برگزار می شود   

سال گذشته و به خاطر پاره‌ای از مشکلات جشنواره فیلم فجر در اصفهان برگزار نشد. اما امسال حجت الاسلام ارزانی خبرهای خوشی درباره برگزاری جشنواره سی و چهارم فیلم فجر در اصفهان داد

به گزارش ندای اصفهان ، جشنواره فیلم فجر از سال ۱۳۸۸ وارد فاز جدید شد به طوری که این جشنواره با همکاری وزارت ارشاد و وزارت کشور در برخی از شهرهای کشور مثل اصفهان، مشهد، شیراز و … برگزار می‌شد. برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان‌هایی غیر از تهران باعث ایجاد جوی سینمایی فرهنگی در این شهرها می‌شد که در ایجاد استقبال مخاطبان نسبت به سینما نقش مؤثری داشت. برگزاری جشنواره در اصفهان هم ۵ سال متوالی و در سال‌های ۸۸ تا ۹۲ با اقبال زیاد مخاطبان انجام شد به طوری که در آخرین سال برگزاری این جشنواره در اصفهان یعنی سال ۹۲ فیلم‌های جشنواره فجر در اصفهان با استقبال چشمگیر ۳۰ هزار نفری مخاطبان مواجه شد.

ولی در سال گذشته و به خاطر پاره‌ای از مشکلات جشنواره فیلم فجر در اصفهان برگزار نشد. در حالی که دبیر جشنواره فجر اعلام کرده بود در صورت مشارکت مالی استان‌ها این جشنواره در دیگر استان‌ها هم برگزار خواهد شد؛ ولی در اصفهان شرایط لازم برای برگزاری جشنواره فیلم فجر محیا نشد و جشنواره فیلم فجر پس از ۵ سال که به طور مداوم میهمان شهر اصفهان بود؛ به مرحله اجرا نرسید.

قطبی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در آن زمان گفته بود که جشنواره فیلم فجر در صورت مشارکت و همکاری معاونت سیاسی استانداری در اصفهان برگزار خواهد شد ولی این همکاری به هر دلیلی صورت نگرفت تا اصفهان از این رویداد شاخص فرهنگی در سال گذشته محروم بماند.

در همین رابطه گفتگوی کوتاهی با حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان داشتیم. حجت الاسلام ارزانی در این مصاحبه خبرهای خوشی درباره برگزاری جشنواره سی و چهارم فیلم فجر در اصفهان داد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر در اصفهان گفت: طی جلسه‌ای که در تهران با وزیر محترم ارشاد و معاونت سینمایی این وزارتخانه داشته‌ایم قرار بر برگزاری این جشنواره در شهرستان‌های کشور شده است. نظر آقای جنتی و ایوبی این بود که ما جشنواره را به دیگر استان‌های کشور واگذار می‌کنیم و نگاه وزیر هم در کلیه برنامه‌ها سپردن این برنامه‌ها به دیگر استان‌ها و شهرستان‌ها است. درباره جشنواره فجر هم نگاه این است که در استان‌های مختلف هم این جشنواره برگزار شود و ما هم تلاش خود برای برگزاری این جشنواره در اصفهان را خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سؤال با توجه به دخیل بودن معاونت سیاسی استانداری در برگزاری جشنواره فجر در طول سال‌های گذشته و نزدیکی زمان جشنواره به انتخابات مجلس و انتخابات مجلس خبرگان آیا ممکن است این جشنواره لغو شود، بیان داشت: تا کنون این بحث مطرح نبوده است و بنا بر این است که این جشنواره در اصفهان برگزار شود. ما هم با توجه به مصوبه‌ای که قبلاً در تهران داشته‌ایم در ابتدای دی ماه و با دریافت دستورالعمل از تهران اقدام به برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره خواهیم کرد تا بتوانیم به نحو احسن جشنواره فیلم فجر را در اصفهان برگزار کنیم.

ارزانی در پایان درباره مشکلات مالی که سال‌های قبل نیز همیشه همراه با برگزاری جشنواره فیلم فجر در اصفهان بوده است عنوان کرد: مشکلات مالی همیشه با کارهای فرهنگی همراه بوده است ولی ما برای برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال اقدام به جذب حامیان مالی خواهیم کرد و با آن‌ها مشارکت می‌کنیم. فعلاً منتظر هستیم تا آیین‌نامه برگزاری جشنواره از تهران برایمان ارسال شود. امیدواریم که امسال در برگزاری جشنواره فیلم فجر مشکلی از این لحاظ نداشته باشیم.

امیدواریم با توجه به خبرهای خوشی که از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان امسال بتوانیم شاهد برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینماهای اصفهان باشیم و شور حالی که این جشنواره به سینماهای اصفهان در سال‌های قبل داده است را دوباره ببینیم.

انتهای پیام/

منبع : رویش

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. کوروش گفت:

    سلام خواستم بدانم چرا امسال جشنواره فیلم اصفهان برگزار نشد وعموپورنگ را دعوت نکردید
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز