شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه عنوان کرد
 فاجعه زیست‌محیطی با پیشروی سریع بیابان‌ها/خشکی ۲۴۰ هکتار از شش‌های حیاتی اصفهان   

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با انتقاد از رخ خدادن فاجعه زیست‌محیطی با پیشروی سریع بیابان‌ها به سمت شهر اصفهان گفت: به دلیل بی‌توجهی مسئولان و عدم اختصاص بودجه مناسب برای آبرسانی به جنگل‌های ۲۴۰ هکتاری حبیب‌آباد، این جنگل‌ها در حال خشک شدن هستند.

به گزارش ندای اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به اهمیت اقدامی جدی برای مشکل پیشروی بیابان در جای‌جای استان اصفهان و خشکسالی‌های صورت گرفته اظهار داشت: مسئولان شهر اصفهان همچون شهرداری و دیگر دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی شهر باید بدانند که هوا از خط یک شهر عبور می‌کند و محدوده و هر شهری را می‌گذراند.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی شهر در حاشیه اصفهان قرار گرفته‌اند که درآمد آنچنانی ندارند بنابراین اگر نتوانند شرایطی را به وجود آورند که میزان تولید آلاینده‌ها توسط واحدهای مربوطه کمتر شود، به طور طبیعی، ضرر آن مستقیماً به کلانشهر اصفهان وارد می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال در منطقه شاهین‌شهر و برخوار، کویر در حال پیشروی است و شهرداری اصفهان باید به سرعت در زمینه کمک به این شهرهای کوچک حاشیه خود اقدام کند.

وی تصریح کرد: شهرداری‌های حبیب‌آباد، کمشچه، دولت‌آباد و دیگر شهرها باید کمک شود تا کاهش آلایندگی و جلوگیری از پیشروی کویر باید صورت گیرد زیرا شرایط کنونی به ضرر همه است. مسئولان اصفهان در حال حاضر به میدان نیامده‌اند و عنوان می‌کنند که شهرداری‌های این شهرها باید خود به تنهایی این اقدامات را صورت دهند که این ممکن نیست.

حاجی دلیگانی افزود: در حال حاضر فاجعه بزرگی در منطقه در حال رخ دادن است و جنگل‌های ۲۴۰ هکتاری منطقه حبیب‌آباد اصفهان که از حدود ۴۵ سال پیش ایجاد شده بود، در حال خشکیدن است.

وی خاطرنشان کرد: البته سال گذشته پیگیری‌های لازم در این زمینه صورت گرفت و از سوی دولت ۱٫۵ میلیارد تومان به شهرداری اختصاص یافت تا شهرداری کار انتقال پساب را برای آبیاری این میزان صورت دهد اما به دلیل کمبود بودجه، این اتفاق صورت نگرفت و خط انتقال پساب به بهره‌برداری نرسید.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به هر حال، این جنگل‌ها شش تنفسی شهر اصفهان نیز به شمار می‌روند و شهرداری اصفهان می‌تواند با کمک به این موضوع، اتفاق را به سرانجام می‌رساند. در حال حاضر آنها در حال خشکیدن هستند زیرا شهرداری حبیب‌آباد به تنهایی نمی‌تواند در زمینه اجرای آن اقدامات لازم را صورت دهد.

وی افزود: امیدوار هستم که مسئولان اصفهان و به خصوص شهرداری اصفهان فکری به حال این موضوع کند زیرا با خشک شدن این جنگل‌ها، ضررهای جبران‌ ناپذیری به شهر اصفهان وارد می‌شود.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز