پنج شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
سردار نقدی مطرح کرد:
 کنگره هنرمندان شهید یک بیدارباش است   

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با احیاء و یادمان شهدای هنرمند جبهه فرهنگی و هنری انقلاب را تقویت کنیم.

به گزارش ندای اصفهان ، نشست مشترک مسئولان سازمان بسیج مستضعغین، سازمان بسیج هنرمندان، مرکز بسیج سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد فرهنگی روایت، خانه هنرمندان ایران برای برگزاری باشکوه‌تر کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند و کنگره‌های تخصصی آن، عصر روز گذشته ۲۳ آذر ماه در سالن شهید شهبازی در محل لانه جاسوسی برگزار شد.

این جلسه با حضور سردار محمدرضا نقدی_رئیس سازمان بسیج مستضعفین، دکتر محمود صلاحی_رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار جواد جباری_مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت، دکتر غلامرضا منتظری_رئیس سازمان بسیج هنرمندان، مجید رجبی معمار_مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، سردار عبدالرضا آزادی_معاون فرهنگی بسیج مستضعفین، محسن مؤمنی شریف_رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، دکتر محمود عاطفی_رئیس مرکز بسیج سازمان صدا و سیما، محمد خزاعی_دبیرکنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند، حجت الاسلام علیرضا رستگاران_مدیر گروه تولیدات تلویزیونی بسیج صدا و سیما، علیرضا قزوه_شاعر معاصر و رئیس دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، سید عباس میرهاشمی_مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، جواد جمیری_معاون فرهنگی سازمان بسیج هنرمندان، امیر عبدالحسینی_معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی فروغی اصل_مسئول دبیرخانه تخصصی فرهنگ و اجتماعی بسیج، مصطفی آقامیری_مسئول امور فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، فیض‌الله محمدزاده_نماینده سازمان گردشگری و … برگزار شد.

سردار محمدرضا نقدی در این نشست با تأکید بر اهمیت و جایگاه این حرکت در جریان‌سازی و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی گفت: شهدای والامقام اوج هنر خود را با جاودانگی در مکتب شهادت ثبت کردند و در این میان هنرمندان شهید اعتبار و ارزش مضاعفی دارند.

وی با تأکید بر اینکه امروز استکبار با قدرت هنر و رسانه همه چیز را وارونه و به نفع خود جلوه می‌دهد، اضافه کرد: افرادی هم که به اسم هنر در این مسیر حرکت می‌کنند و در کتمان حقیقت همدست مستکبرین می‌شوند، مصداق کسانی هستند که هنرشان را به پول فروخته‌اند. برگزاری کنگره ۲۰۰۰ شهید هنرمند یک کار بزرگ، اثرگذار و جریان ساز در عرصه هنر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: متأسفانه برغم برخورداری کشور از ظرفیت‌های بی‌بدیل هنری کمتر توانسته‌ایم از این ظرفیت برای گفتمان انقلاب اسلامی بهره بگیریم و خوب نتوانستیم یارگیری نمائیم.

وی ادامه داد: دشمنان همواره در کمین نشسته‌اند و ما ظرفیت‌هایی از این عرصه را از دست داده‌ایم. شک نداریم یادمان شهیدان هنرمند می‌تواند آغاز یک موج و فضای مناسب و کارآمد باشد. می‌توان با احیاء و یادآوری شهدای هنرمند جبهه فرهنگی و هنری انقلاب را تقویت و غنی ساخت.

سردار نقدی با بیان اینکه ما الان با پدیده نفوذ مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: آمریکا در مقابل ملت ایران رو به استفاده از استراتژی نفوذ آورده است. می‌بینیم که همه مهمات آن‌ها تمام شده و استراتژی‌هایشان هم شکست خورده است و اکنون، به دنبال این است که در یک لحظه و با استفاده از غفلت ما را ناکار کند و به ما ضربه بزند. قطعاً در این مسیر بیشتر به سراغ نخبگان و هنرمندان می‌آید.

وی تصریح کرد: گسترش و ترویج فرهنگ و آرمان شهیدان هنرمند می‌تواند جامعه هنری ما را روئین‌تن کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد: ملت ما در برابر دشمنان خود قهرمانانه مبارزه و ایستادگی کردند و حرکت بزرگ و حماسی آنها دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. این حرکت و حماسه‌های بزرگ ملت ما کشورهای عراق، سوریه، فلسطین و لبنان را بیدار کرده؛ حتی در گامی بزرگ‌تر دنیا را بیدار کرده است و در این راستا، باید هنرمندان و قشرهای مختلف هنری پیشرو و پیشگام باشند و شهدای هنرمند ما پیشگام بودند.

وی تاکید کرد: باید همواره تلاش کنیم با طیف‌های مختلف هنرمندان ارتباط و پیوند برقرار کنیم. بسیاری از آن‌ها برخلاف ظاهر از قلبی انسانی و پیوند ولایی برخوردارند و شایسته است از ظرفیت و توانمندی‌های آن‌ها بهره بگیریم. دشمن همواره در صدد است تا به شکل‌های گوناگون و با مشوق‌های جورواجور هنرمندان ما را در خدمت اهداف و برنامه‌های خود قرار دهد.

نقدی در پایان تصریح کرد: استراتژی نفوذ برای آنها پرده آخر است و اگر این استراتژی هم شکست بخورد دیگر هیچ سلاحی برای مبارزه با ما نخواهند داشت و در برابر ما خلع سلاح می‌شوند. بر این اساس رسالت هنرمندان ما رسالتی زینبی است تا با ایفای نقش هنرمندانه و زیبای خود پیام شهدا را به همه مردم ایران و عالم برساند.

به اعتقاد وی کنگره هنرمندان شهید یک بیدارباش در جامعه هنری است.

بر پایه این گزارش، محمد خزاعی دبیرکنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند در آغاز این نشست به تشریح روند فعالیت‌های کنگره پرداخت و مسئولان مراکز و سازمان‌های مختلف در این نشست به ارزیابی و بررسی چگونگی و نحوه مشارکت هر یک از نهادها پرداختند.

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ایرانی بخرید
ایرانی بخرید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق