جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
/طرح خرید مجلات برگشتی/
 اسفناک‌ترین صحنه‌ برای مدیر یک نشریه خصوصی   

طرح خرید شماره‌های مرجوعی مجلات توسط معاونت مطبوعاتی و با اهداف حمایت اقتصادی از مجلات بخش خصوصی، جلوگیری از خمیر شدن مطبوعات، کمک به افزایش سرانه نشریه‌خوانی، کمک به بازاریابی مجلات و ارتقای فرهنگی محیط‌هایی که توانایی خرید نشریات را ندارند، از ابتدای دی ماه اجرا می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، عابد طرح خرید مجلات برگشتی که قرار است از ابتدای دی ماه اجرایی شود را یک ابتکار منحصربفرد از سوی وزارت ارشاد دانست و اظهار کرد: دیدن مجلات برگشتی از دکه‌های مطبوعاتی اسفناک‌ترین پدیده‌ای است که مدیر یک نشریه خصوصی می‌تواند مشاهده کند و در همین جا از مجموعه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برای اجرای این طرح تشکر می‌کنم.

وی اجرای این طرح را در شرایط کنونی بسیار مطلوب دانست و تاکید کرد: اگر مجلات به صورت موضوعی تفکیک شده و سپس به مراکز عمومی مرتبط ارسال شود بسیار بهتر است؛ مثلا نشریات ادبی بیشتر به کتابخانه‌ها و نشریات حوزه سلامت برای بیمارستان‌ها ارسال شود.

مدیر مسئول ماهنامه آزما در پایان با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه و اینکه مردم کمتر به خرید و مطالعه نشریات علاقه نشان می‌دهند، گفت: یقینا با اجرای این طرح، استقبال از نشریات با اقبال عمومی بیشتری مواجه خواهد شد و فرهنگ نشریه‌خوانی به نحو بارزتری در بین افراد جامعه نهادینه می شود.

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، نشریات زیر مشمول این طرح می شوند:

– قطع مجله ای داشته باشند.

– دارای اعلام وصول مرتب باشند.

– دارای فهرست بیمه کارکنان باشند (برای هفته نامه ها و دو هفته نامه های سراسری ضروری است).

– مشخصات پروانه ای را رعایت کنند. (نشریاتی که این مشخصات را (نام، قطع، گستره توزیع، دوره انتشار، زبان و ..) رعایت نکنند امکان استفاده از طرح را ندارند).

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق