شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
رویترز و دیلی‌استار؛
 سرکوب ناآرمی‌ها در ترکیه/ هفت کشته و اعلام حکومت نظامی   

«طی درگیری نیروهای امنیتی با مردم در جنوب غربی ترکیه هفت تن کشته شده و حکومت نظامی در این منطقه اعلام شد ...»

به گزارش ندای اصفهان، دولت ترکیه درحال سرکوب شدید اعتراضات کردها در شهرهای “دیاربکر” و “ماردین” این کشور است.

خبرگزاری انگلیسی رویترز (reuters) با اعلام این خبر نوشت: طی درگیری نیروهای امنیتی با مردم در جنوب غربی ترکیه هفت تن کشته شده و حکومت نظامی در این منطقه اعلام شد.

به نوشته دیلی استار، مقامات رسمی روز دوشنبه اعلام کردند: در جنوب غربی ترکیه و منطقه ای که اکثریت جمعیت آن را کردها تشکیل می دهند، مردم با نیروهای امنیتی درگیر شده و این درگیری ها به کشته شدن هفت نفر انجامید.

روزنامه دیلی استار (dailystar) چاپ لبنان، نیز ضمن اعلام این خبر نوشت: مقامات در مناطق ناآرام ترکیه، قانون حکومت نظامی و منع رفت و آمد را اعلام کرده اند.

براساس این گزارش، نیروهای پلیس با استفاده از خودروهای آبپاش و گاز اشکاور سعی می کنند مردم مخالف با قانون حکومت نظامی را متفرق سازند.

علاوه بر شهرهای “دیاربکر” و “ماردین”، دو شهر “جیزره” و “سیلوپی” نیز با تدابیر شدید امنیتی اداره می شود و حضور پرتعداد خودروهای زرهی در این دو شهر کاملا آشکار است.

درگیرها در مناطق جنوبی ترکیه پس از آن شدت یافت که در ماه جولای، آتش بس میان دولت این کشور و حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) لغو شد.

دیلی استار در پایان نوشت: با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط نهادهای حقوق بشری ترکیه، از اواسط ماه آگوست تاکنون در هفت استان جنوبی ترکیه، ۵۲ مرتبه قانون منع رفت و آمد اعمال شده است. این وضعیت بر مناطقی که حدود ۱٫۳ میلیون نفر در آن زندگی می کنند، تاثیر منفی زیادی داشته است.

 منبع: جام

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق