سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
نگاهی به تبلیغات زودرس انتخاباتی اصلاح طلبان در گلستان
 از دعوت بدون ذکر نام سخنران تا ترک جلسه در آغاز مراسم/ صادق خرازی با چه پشتوانه‌ای مجلس را دزد خواند؟   

شاید همین عدم اطلاع از تمام جوانب این نشست‌های انتخاباتی بود که موجب شد شب گذشته در مراسم سخنرانی خرازی در کانون طه گرگان نیز برخی از حضار در همان ابتدای سخنرانی این جلسه را ترک کنند که البته...

 

به گزارش ندای اصفهان، در حالی که هنوز زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی اعلام نشده است، روز گذشته، استان گلستان شاهد حضور محمدصادق خرازی، موسس حزب ندای ایرانیان بود که در مرکز و شرق استان به سخنرانی پرداخت.

 

ادعای انتخاباتی بودن این سفر نه تنها در سخنان خرازی محرز بود؛ بلکه بنا بر اظهارات برخی مدعوین، دعوت به این چند نشست نیز با عنوان سخنرانی انتخاباتی صورت گرفت، در همین راستا یکی از دانشجویان مینودشتی دعوت شده به مراسم سخنرانی خرازی در شرق استان گلستان گفت: به ما نگفتند که سخنران مراسم کیست فقط گفتند سریع یک مینی بوس آماده کنید و بیایید و وقتی پرسیدیم مراسم چیست گفتند: یک سخنرانی انتخاباتی!

 

به گفته این دانشجو؛ بسیاری از حضار بعد از حضور در مراسم و دیدن بنرها فهمیدند سخنران جلسه صادق خرازی است و خیلی از مدعوین دیگر که در مراسم حاضر بودند نیز نمی دانستند برنامه از چه قرار است.

 

شاید همین عدم اطلاع از تمام جوانب این نشست‌های انتخاباتی بود که موجب شد شب گذشته در مراسم سخنرانی خرازی در کانون طه گرگان نیز برخی از حضار در همان ابتدای سخنرانی این جلسه را ترک کنند که البته با واکنش موسس حزب ندای ایرانیان نیز مواجه شدند که گفت ترک جلسه تمرکز سخنران را از بین می‌برد؛ وی در نشست خود در شرق استان نیز این را گفته بود یا تا انتها بنشینید با از اول نباید به جلسه می‌آمدید!

 

یکی از دانشجویان دیگر حاضر در این جلسه می‌گوید: خرازی به ظاهر این را گفت که برای تبلیغات انتخاباتی نیامدیم اما تمام سخنرانی وی در تبلیغات انتخابات و توهین به رئیس جمهور قبلی خلاصه شد.

 

خرازی نه تنها به صورت غیرقانونی تبلیغات انتخاباتی اصلاح طلبان در گلستان را رسمی کرد؛ بلکه بی محابا رئیس دولت قبل را به باد فحاشی و توهین گرفت و بدون اشاره به نقش رئیس دولت اصلاحات در فتنه از وی به عنوان یکی از بزرگان عدالت خواهی نام برد، این دوگانگی گفتار این سوال را پررنگ می‌کند که عدالت خواهی و برابری کجای مواضع این حزب جای دارد که اولا با وجود ممنوع التصویری یک فرد-که قطعا با توجه به احراز جرایم وی صورت گرفته-از وی به عنوان یک انسان بزرگ یاد می‌کند و دیگری را دارای اندیشه‌ای منحوس می‌خواند و امنیت و تفکر جمعیِ کشور را (با توجه به طرفداران رئیس دو دولت قبل) به بهای منافع حزبی زیر سئوال می‌برد؟

 

موسس حزب ندای ایرانیان به بهانه عدالت خواهی و خلق حماسه به خود اجازه داد با دزد خواندن مجلس و بیان عینی این مطلب که «نباید بگذاریم مجلسی با پول حرام شکل بگیرد و همچنین با بیان اینکه وجود زندانی زیبنده کشور نیست»، چند نهاد رسمی کشور را زیر سوال ببرد در حالیکه برخی از مخاطبان این نشست‌ها، خواسته و یا ناخواسته، دانشجویانی بودند که شاید فریادهای بلند بی استدلال را بپذیرند و اینگونه در منجلاب بازی‌های سیاسی غرق شوند و در نهایت به دو قوه اصلی کشور بدبین شده و بجای نقد منصفانه به چشم یک دشمن به سران کشور نگاه کنند و برای انتقام از چیزی که وجود ندارد تشتت و انشقاق از درون را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم بزنند و اینجاست که سوال پیش می‌آید آیا واقعا این احزاب به دنبال حفظ نظام هستند و یا آگاهانه در پازل دشمن نقش آفرینی کرده و به دنبال گسستگی در جمهوری اسلامی بازی می‌کنند؟ مگر کشوری در دنیا وجود دارد که زندانی نداشته باشد؟ این سئوال را باید از خرازی پرسید که آیا وی معتقد است وجود مجرم زیبنده کشور است؟!

 

شاید تمام این اظهارات که نه به نقد شبیه بود و نه خیرخواهی از همان عدم تمرکز حواسی نشأت می‌گرفت که خرازی با ترک عده‌ای از مراسم به آن اعتراف کرده بود.

 

ناگفته نماند در پی این سفر حزب ندای ایرانیان در استان گلستان راه اندازی شد ضمن اینکه خرازی در سخنرانی کانون طه در یک مانور انتخاباتی این را نیز علنا گفته بود که رئیس این شعبه استانی کاندیدای مجلس خواهد شد و منتظر رای‌های قاطع شماست.

 

لازم به ذکر است، ریاست این حزب در استان گلستان را «قربان برزگر» عهده دار شد.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز