یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
معاون سیاسی بسیج دانشجویی در واکنش به حوادث پاراچنار و نیجریه:
 رئیس جمهوری که ۲ ساعته برای فرانسه پیام داد چرا ۲ روز است که سکوت کرده؟!/ برگزاری مراسم امت واحده در دانشگاه‌ها   

معاون سیاسی بسیج دانشجویی در واکنش به حوادث پاراچنار و نیجریه گفت: دانشگاهیان طی برنامه ای به عنوان امت واحده در دانشگاه های سراسر کشور در اعتراض به این جنایات و برای شهدای آنها مراسم قرائت سوره محمد برگزار می کنند.

به گزارش ندای اصفهان، سجاد ریحانی معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به حوادث پاراچنار و نیجریه اظهار داشت: تروریست ها این بار به منطقه شیعه نشین پاراچنار حمله کرده و موجب شهادت و زخمی ۱۰۰ تن شدند و از سوی دیگر ارتش نیجریه نیز طی حرکتی وحشیانه به خانه شیخ زکزاکی  رهبر شیعیان این کشور حمله کرد و موجب شهادت همسر و پسر این عالم  جلیل القدر و بیش از ۳۰۰ تن دیگر از شیعیان  شدند.

 

وی با انتقاد از سکوت رئیس جمهور در برابر این حوادث گفت: در حالی که آقای روحانی در دو ساعت به حادثه تروریستی فرانسه واکنش نشان داد و اطلاعیه صادر کرد اما در حالی که  دو روز از حادثه نیجریه و یک روز از پاراچنار می گذرد همچنان نسبت به آنها واکنشی نشان نداده است و سکوت کرده است.

 

وی ادامه داد: دانشگاهیان طی برنامه ای به عنوان امت واحده در دانشگاه های سراسر کشور در اعتراض به این جنایات و برای شهدای آنها مراسم قرائت سوره محمد برگزار می کنند.

 

ریحانی تاکید داشت: این مراسم فردا سه شنبه ۲۴ آذر ماه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در سرتاسر مساجد دانشگاه های کشور برگزار می شود.

 

وی در پایان خاطرنشان ساخت: جای دارد به نمایندگی از تمام دانشجویان بسیجی شهادت این عزیزان را به امت اسلامی به خصوص شیعیان جهان تسلیت گفته و خطاب به دشمنان یادآوی کنم امام شیعیان حسین ابن علی (ع) است لذا شیعیان به تأسی از پیشوای خود هرگز از مرگ نمی هراسند و از آرمان های خود دست نخواهند کشید. حماسه اربعین حسینی امسال که با وجود انواع تهدید ها از سوی داعش برگزار شد نمونه از این شور حسینی است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی،

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز