ندای اصفهان

تعیین سرنوشت شیخ زکزاکی برای جهان اسلام و ایران بسیار مهم است

کدخبر: 19893
۲۳ آذر ۱۳۹۴ در ساعت ۶:۵۵ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان، حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه با خبر نیمروز شبکه یک گفت: روابط تهران و ابوجا هم اکنون بسیار خوب است و اخیراً نیز رئیس جمهور این کشور به تهران آمده بود و با استفاده از فضای مثبت روابط، به دوستانمان در حکومت نیجریه توجه دائم داده‌ایم که نسبت به این حادثه مسئول هستند.

وی افزود: سلامت شیخ زکزاکی حتماً‌ مورد تأکید ملت و مردم مسلمان نیجریه و جهان اسلام است تا در این باره رفع نگرانی شود و آقای زاکزاکی به منزل و فعالیت عادی خود برگردد.

دیشب هم وزارت امور خارجه کشورمان حملات نظامیان نیجریه به شیعیان را محکوم کرد.

ارتش نیجریه در دو حمله جداگانه به منزل شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه، و حسینیه بقیه الله(عج) در یکی از مناطق شیعه نشینِ این کشور، صدها نفر را شهید و بازداشت کرد. همسر، فرزند، معاون و سخنگوی شیخ زکزاکی نیز از شهدای این حمله بودند.

ارتش نیجریه مدعی شده است طرفداران شیخ زکزاکی سد راه کاروانی از خودروها شدند که رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور در آن حضور داشته است. سال گذشته نیز دهها تن از شیعیان نیجریه، به‌جرم شرکت در مراسم روز جهانی قدس به شهادت رسیدند.

شاهدان این حمله وحشیانه گفتند: آنها به حسینیه ما و خانه من حمله کردند و تیراندازی کردند. آنها حداقل ۵۰ نفر را کشته‌اند. در تمام ساعات شب و تا اکنون این تیراندازیها ادامه دارد. همه خانه محاصره شده و هیچ راهی برای خروج از خانه وجود ندارد، مرگ و زندگی فقط در دست خداست.

به‌گفته شاهدان، مطالبی که درباره مسلح بودن شیعیان نیجریه مطرح می‌شود و اینکه آنها به نظامیان ارتشی حمله کرده‌اند، نادرست و بی‌اساس است. جنبش اسلامی نیجریه، به فعالیتهای معمولی مشغول بوده‌اند.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,