شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
هماهنگ کننده طلاب نیجریه در جامعة المصطفی خبر داد
 تجمع اعتراض آمیز علیه کشتار شیعیان نیجریه مقابل سفارت این کشور در تهران برگزار می شود   

هماهنگ کننده طلاب نیجریه در حوزه جامعة المصطفی از برپایی تجمع اعتراض آمیز به کشتار شیعیان این کشور در مقابل سفارت نیجریه در تهران خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، هماهنگ کننده طلاب نیجریه در حوزه علمیه جامعه المصطفی العالمی از برپایی تجمع اعتراض آمیز درمقابل سفارت نیجریه در تهران خبر داد.

وی اعلام کرد قرار بر این بود که این تجمع اعتراض آمیز پیشتر و تنها با حضور طلاب نیجریه برگزار شود اما با اعلام تمایل طلاب سایرکشورها و مردم برای حضور در این اقدام اعتراض آمیز موعد آن به روز چهارشنبه هفته جاری تغییر یافت.

او خبر داد تجمع اعتراض آمیز به حمله ارتش نیجریه به حسینیه و منزل شخصی رهبر شیعیان این کشور که به شهادت و زخمی شدن بیش از ۳۰۰ نفر انجامید، صبح روز چهارشنبه در مقابل سفارت نیجریه در تهران برگزار خواهد شد و تمامی علاقه مندان می توانند در آن مشارکت داشته باشند.

منابع خبری پیشتر از به شهادت رسیدن چندین تن از علمای برجسته شیعه در نیجریه به‌دست ارتش این کشور گزارش داده بودند.

ابراهیم موسی، رئیس انجمن رسانه‌ای جنبش اسلامی در نیجریه با انتشار بیانیه‌ای خبر این کشتار را اعلام کرد.

این در حالیست که یکی از پسران شیخ که خواست نامش فاش نشود اعلام کرده است که وی و همسرش هنوز زنده هستند، با این حال صاحارا ریپورترز نمی‌تواند به‌صورت مستقل این موضوع را تأیید کند.

موسی همچنین گفته است که ارتش نیجریه مراکز این جنبش و نیز محل اقامت شیخ را تخریب کرده است؛ به‌گفته وی هنوز محل اقامت شیخ مشخص نیست. موسی و یکی دیگر از اعضای این گروه شیعی که خواست نامش فاش نشود، گفته‌اند نیروهای ارتش نیجریه بی‌ملاحظه، اقدام به کشتار اعضای شیعه در مراکز آن در زاریه کرده‌اند. آنها گفته‌اند سربازان برخی از چهره‌های برجسته گروه مرکز کانو، شیخ محمد توری، مصطفی سعید، ابراهیم عثمان و نیز جمیه جیلیا عضو برجسته زن این گروه را به قتل رسانده‌اند.

بر اساس بیانیه موسی، «کشتار در سه نقطه متفاوت که شامل محل اقامت رهبر این جنبش در گیالسو، حسینیه بقیه الله(عج) در GRA و دار الرحمن در جاده زاریه به جوس» قرار داشت صورت گرفته و بسیاری نیز کشته شده‌اند.

ارتش نیجریه به منزل ابراهیم الزکزاکی، روحانی عالی‌رتبه شیعه، یورش بردند و وی را دستگیر کردند.

نیروهای ارتش نیجریه بعد از دستگیری الزکزاکی خانه وی را به آتش کشیدند و بخشهایی از آن را تخریب کردند و به‌سوی حاضران در منزل تیراندازی کردند که طی آن چند نفر کشته و زخمی شدند.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز