جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
 آیت‌الله یزدی: روحانی نباید تشریفاتی باشد   

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: روحانی نباید تشریفاتی باشد، ما برای زندگی روحانی نشده‌ایم.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و جمعی از مسئولان این مرکز امروز با حضور در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت الله یزدی در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه اظهار داشت: شما در مرکز خدمات در کار خود موفق بوده و هستید و ان‌شاءالله خداوند این زحمات شما را قبول کند.

وی با اشاره به خدمات مسکن مرکز خدمات تصریح کرد: ساخت مسکن در مرکز خدمات باید به‌گونه‌ای باشد که به هجرت طلاب کمک کرده و در این راه ساخت مسکن به‌صورت سازمانی می‌تواند کمک شایان کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری فعالیت‌های فرهنگی از جمله فعالیت‌های قرآنی را بسیار مؤثر عنوان کرد و گفت: طلاب و خانواده‌ها نیاز دارند که ارتباطشان را با قرآن افزایش دهند و فعالیت‌های مرکز خدمات در این زمینه قابل تقدیر است.

آیت‌الله یزدی افزود: به‌برکت جمهوری اسلامی فعالیت‌های قرآنی در کشور افزایش یافته و در تمامی شهرها دارالقرآن تأسیس شده است و کنار آن نیز تأسیس مؤسسات مردمی قرآنی به این مسئله کمک فراوانی کرده است.

وی با بیان اینکه در آموزش قرآن علاوه بر حفظ قرآن باید روی فهم قرآن نیز کار شود، افزود: متأسفانه در برخی از برنامه‌های قرآنی تنها روی حفظ قرآن کار می‌کنند و به فهم کلمات قرآن توجهی نمی‌شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: فهم قرآن روی افکار و عقاید تأثیر بیشتری دارد و مرکز خدمات باید در کار خود به هر دو توجه کرده و توجه به فهم قرآن کنار حفظ را ترویج کند.

آیت‌الله یزدی گفت: در قرآن بیشتر تلاوت مطرح است به این دلیل که در تلاوت هم با گوش می‌شنوند هم با دل ولی قرائت قرآن فقط خواندن زیبای قرآن است.

وی با یادآوری اینکه علاوه بر کمک به معیشت طلبه‌ها باید به تفکر آنها نیز کمک شود خاطرنشان کرد: اگر تفکر طلبه این باشد که اصولاً زندگی‌اش با زندگی عامه مردم تفاوت دارد و باید همواره زندگی متوسطی داشته باشد کار پیامبران را انجام داده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با توجه دادن به اینکه طلبه باید بداند که زندگی‌اش سرمشقی برای فقیرترین مردم است، گفت: تا وقتی که طلبه معتقد نشود که زندگی‌اش باید در حد زندگی متوسط مردم باشد هرچقدر کمکش کنید قانع نمی‌شود.

آیت‌الله یزدی افزود: شخصی به امام علی(ع) گفت: “چرا لباس‌هایت وصله دارد و آنها را تغییر نمی‌دهید؟” و امام(ع) فرمودند: من والی مردم هستم و می‌بایست زندگی من در سطح پایین‌ترین سطح مردم باشد.

وی با تذکر “مردم در نحوه زندگی به ما روحانیون نگاه می‌کنند” گفت: روحانی نباید تشریفاتی باشد، ما برای زندگی روحانی نشده‌ایم؛ بلکه برای هدایت مردم و برای تبلیغ و هدایت ایتام آل محمد(ع) روحانی شده‌ایم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با ابراز “زندگی اسلامی یعنی زندگی به‌اندازه کفایت و به‌اندازه‌ای که دست به‌سوی دیگران دراز نکنیم” گفت: قناعت، زندگی در حد متوسط و عدم مقایسه با دیگران از ویژگی‌هایی است که طلبه‌ها در زندگی باید آنها را رعایت کنند.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز