سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
مسئول سابق عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء:
 تغییر تاکتیک های حجاب و عفاف   

بخش قالب توجهی از مصرف رسانه ای خانواده های ایرانی را سریال های داخلی تلویزیون تشکیل می دهند.اقبال مردم به سریال های ایرانی به حدی است که گارگردانی مانند سیروس مقدم را به صرافت می اندازد تا سریالی مانند پایتخت را تا ۴ دوره تکرار نماید.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام مرتضی مداحی با اشاره به اینکه پس از حدود ۳۷ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی امروز برای بررسی مسئله عفاف و حجاب دور هم جمع‌ شده‌ایم، اظهار کرد: اکنون وقت آن رسیده است که تاکتیک‌های عفاف و حجاب را تغییر دهیم چرا که بیشتر کسانی که حجاب را رعایت نمی‌کنند از مدارس و دانشگاه عبور کرده‌اند.

وی افزود: نماز جماعت، دروس دینی و نیز سرود جمهوری اسلامی در تمامی مدارس اجرا شده اما باید دید اشکال کار کجاست و آیا از یکنواختی تاکتیک بوده است.

مسئول سابق عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء تصریح کرد: ما باید به دختران و پسران جامعه بگوییم که چگونه حجابی را می‌خواهیم و حجاب برتر چگونه حجابی است.

وی با بیان اینکه در برخی از مسائل حجاب برای دختران اول دبستانی سه سال هم از مرز آنچه خدا امر فرموده فراتر رفته‌ایم، گفت: چه اشکالی دارد در مدارس ابتدایی دختران روسری به سر کرده و مدرسه بروند و در این زمینه باید نوتاکتیک عمل کرد.

مداحی با تاکید به این نکته که ما در مسئله حجاب همیشه به سراغ معلول می‌رویم نه علت، ادامه داد: خدا مهربان است و مهربان‌ترها را دوست دارد و زنان در این بین جزو افرادی هستند که خدا آنها را بسیار دوست دارد تا آنجایی که گفته می‌شود از دامن زن، مرد به معراج می‌رود.

وی به نقش با اهمیت زنان در انسان‌سازی اشاره و بیان کرد: خداوند مردان را برای مشاغل سخت آفریده است اما یک سری از مشاغل و صنوف برای بانوان مناسب نیست و به آن مشغولند.

مسئول سابق عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با تاکید به اینکه اگر دلمان برای فرهنگ می‌سوزد باید اقدام جدی در این زمینه صورت گیرد، افزود: سبک زندگی‌ آپارتمان‌نشینی‌ و هسته‌ای زندگی کردن‌ها موجب شده آدم‌ها از هم دور شوند و از آن مراقبت‌های ناخواسته خبری نیست.

وی اضافه کرد: سخت‌گیری جواب معکوس می‌دهد و نباید بر سر مسئله حجاب با سخت‌گیری زیاد با زنان برخورد کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز