دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
نیویورک دیلی نیوز؛
 اوباما، قدرتی پوشالی در مقابل ایران/ همه چیز به ایران سپرده شد   

«ایران به تازگی یک موشک بالستیک میان برد که قادر به هدف قرار دادن اسرائیل با کلاهک هسته ای است را آزمایش کرده که دومین آزمایش اینچنینی در یک ماه به حساب می آید ...»

 

به گزارش ندای اصفهان، پایگاه آمریکایی “نیویورک دیلی نیوز” (New York Daily News) با ادعای انجام آزمایش های موشکی جدید توسط ایران، به انتقاد از توافق هسته ای پرداخته و ضمن اعتراض به سیاست های رئیس جمهور آمریکا در مقابل ایران، او را “ببر کاغذی” خوانده است.

 

با وجود محدودیت های گسترده ای که به ناحق از سوی آمریکا و متحدانش بر برنامه هسته ای ایران اعمال شده، رسانه های تندروی آمریکایی از ابتدای مذاکرات هسته ای، سرسختانه با آن مخالفت کرده و پس از توافق نیز برجام را سندی معرفی می کنند که “همه چیز را به ایران داده است”!

 

این پایگاه آمریکایی نیز در همین راستا، توافق هسته ای را بی فایده خوانده و می نویسد: «اوباما همه چیز را به ایران داد و در مقابل هیچ چیز نگرفت.»

 

در گزارش “نیویورک دیلی نیوز” آمده است: «این حقیقت به سرعت در حال اثبات است که توافق هسته ای ایران، تنها به اندازه کاغذی که روی آن نوشته شده برای آمریکا ارزش دارد؛ در حالی که چیزی معادل ۱۵۰ میلیارد دلار به خزانه ایرانی ها برای ساخت تسلیحات کشتار جمعی وارد خواهد کرد[!]»

 

این پایگاه آمریکایی با متهم کردن ایران به نقض توافق هسته ای می نویسد: «ایران به تازگی یک موشک بالستیک میان برد که قادر به هدف قرار دادن اسرائیل با کلاهک هسته ای است را آزمایش کرده که دومین آزمایش اینچنینی ایران در یک ماه به حساب می آید و هر دو مورد، نقض قطعنامه سازمان ملل است که به عنوان بخش موثری از توافق هسته ای پرزیدنت اوباما بوده و ایران را ملزم به خودداری از کار بر روی چنین موشک هایی برای هشت سال می کند.

 

در عین حال فرمانده کل قوای آمریکا [اوباما] با بی اعتنایی شانه بالا انداخته و در مورد اولین آزمایش موشکی می گوید: “من فکر می کنم آنچه ما باید انجام دهیم، بررسی موضوع است؛ همانطور که در گذشته در مورد هر گونه تخلفی عمل کرده ایم.” او در مورد دومین موشک نیز چیزی نگفته است؛ هرچند یکی از مقامات ارشد اذعان کرده که دولت از این موضوع مطلع است.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «چنین موضعی از سوی اوباما و دولتش پس از آن صورت می پذیرد که اوباما سخنان تند و سختگیرانه در مورد بازگشت سریع تحریم ها در صورت تخلف ایران، ایراد کرده است.

 

اما این همه مطلب نیست؛ آژانس بین المللی انرژی هسته ای در گزارش اخیر خود عنوان کرده است که ایران سال ها بر روی یک برنامه هسته ای نظامی مخفی کار کرده است. اما آمریکا بدون توجه به این موضوع در حال پیوستن به روسیه و چین و قدرت های اروپایی و مطرح کردن این پیشنهاد است که آژانس کاوش خود را در رابطه با فعالیت های گذشته ایران تعطیل کند. در نتیجه، تمام اسرار ایرانی ها نزدشان باقی خواهد ماند تا برنامه موشکی شان را تکمیل کنند.

 

همه اینها پس از آن است که وزارت امور خارجه [آمریکا] در اعترافی خیره کننده در پاسخ یک عضو جمهوری خواه کنگره که درخواست رویت نسخه امضاء شده توافق هسته ای را داشت، عنوان کرد که برجام “یک معاهده یا توافق اجرایی نبوده و [حتی] یک سند امضا شده نیست” و تنها منعکس کننده “تعهدات سیاسی” است.»

 

در انتهای این گزارش آمده است: «به عبارت دیگر، اوباما این توافق را با ارزش جلوه داد و در غیر این صورت اکثریت قابل توجه مردم آمریکا با آن مخالفت می کردند. اوباما آنچنان خواستار دستیابی به چیزی شبیه یک دستاورد در سیاست خارجی -که بتوان آن را در بوق و کرنا کرد- بود، که سندی را برای آمریکا به ارمغان آورد که چیزی جز  ۱۳۹ صفحه کاغذ بی ارزش نیست و ایران با میلیاردها دلاری که از این توافق به دست می آورد می تواند به پیشبرد ساخت یک بمب و سیستم موشکی مورد نیاز برای حمل آن بپردازد.»

منبع: جام

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز