جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۹
پس از دو شکست پیاپی؛
 رژیم صهیونیستی سامانه موشکی “پیکان ۳” را آزمایش کرد/ اقدام نمایشی یا هراس از ایران؟ + ویدئو   

به گفته مقامات نظامی صهیونیست، این سامانه دفاع موشکی برای محافظت در برابر موشک‌های بالستیک (مخصوصا شهاب ۳) و هدف قرار دادن آنها قبل از وارد شدن به لایه اتمسفر می‌باشد.

به گزارش ندای اصفهان، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه (امروز) اعلام کرد که با همکاری آژانس دفاع موشکی آمریکا دوباره سامانه‌های “پیکان ۳” را آزمایش کرد.

 

به نوشته پایگاه خبری اطلاعاتی دبکا فایل (debka) که ارتباط نزدیکی با منابع امنیتی رژیم صهیونیستی دارد؛ نتیجه این آزمایشات هنوز در حال بررسی به دست مهندسین کارخانه موشک‌سازی صنایع هوایی این رژیم می‌باشد.

 

به گفته مقامات نظامی صهیونیست، این سامانه دفاع موشکی برای محافظت در برابر موشک‌های بالستیک (مخصوصا شهاب ۳) و هدف قرار دادن آنها قبل از وارد شدن به لایه اتمسفر می‌باشد. بنظر می‌رسد این بار این سامانه حداقل موفق به شلیک موشک شده است!

 

این درحالی است که سامانه “پیکان ۳” قبلا نیز دو بار آزمایش شده بود که هر دو بار با شکست مفتضحانه روبه‌رو شده بود و نه تنها نتوانست یک موشک ساده را  ردگیری کند بلکه حتی ناتوان از شلیک راکت خود بود. در ماه سپتامبر سال گذشته نسخه قبلی این سامانه موشکی در رهگیری یک راکت هدف به علت تغییر جهت آن ناکام ماند.

 

 

 

روز سه‌شنبه (۲۵ آذر) سال قبل نیز “پیکان ۳” نتوانست موشکی را که بر فراز دریای مدیترانه پرتاب شده بود،رهگیری کند. ناموفق بودن این آزمایش، آخرین ضربه به سامانه موشکی است که رژیم اسرائیل برای مقابله با برنامه موشکی ایران ارائه داده است.

 

شکست آزمایش سامانه “پیکان ۳” به عنوان بالاترین طبقه از سامانه سپر موشکی اسرائیل (در ۴ طبقه) تازه‌ترین شکست‌های آزمایش‌های تسلیحاتی اسرائیل است که تنها فرصت این رژیم برای مقابله با موشک‌های بالستیک میان برد ایران به شمار می‌رود.

 

این ‌سامانه گران‌ترین تسلیحات در تاریخ رژیم صهیونیستی است که هزینه آن تاکنون بالغ بر ۲/۲ میلیارد دلار بوده و آمریکا بیشتر هزینه آن را تأمین کرده است.

 

رژیم اشغالگر قدس در حالی در انجام این آزمایش‌ها برای مقابله با موشک‌های شهاب ۳ شکست می‌خورد که این موشک‌ها در عرف نظامی ایران قدیمی شده است، چرا که بنا بر اخبار اعلام ‌شده نظامی از ایران موشک‌های قدر ۱۱۰ و سجیل ۲ و فجر ۳ روی کار آمده اند تا سطح این رقابت‌ها را بیشتر کنند.

 

 

منبع:جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز