جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱

غوغاهای دروغ در ماجرای بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر؛

همسر و فرزند متهم سکوت را بشکنند!

...چند روز بعد این اتفاق به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای می شود. مسئولین وزارت بهداشت بجای کشف حقیقت، بر موج احساسات پاک جامعه سوار شده و خبر از تعلیق و بازداشت! پرسنل درمانی؛ و درمان کودک توسط جراح پلاستیک! را می دهند...

به گزارش ندای اصفهان، در تاریخ 94/9/6 کودک چهار ساله صدرا زاهدپور به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده می شود.
متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد.
پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست.
از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است (وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود!) از همراه بیمار کسب تکلیف می کند که چکار کند.
مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟
به او می گویند زخم بزرگ نیست، زیر چانه است (در دید نیست) بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش می خورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.
مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و مادر و بیمار بیمارستان را ترک می کنند.

چند روز بعد در تاریخ 94/9/15 این اتفاق به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای می شود.
مسئولین وزارت بهداشت بجای کشف حقیقت، بر موج احساسات جامعه سوار شده و خبر از تعلیق و بازداشت! پرسنل درمانی؛ و درمان کودک توسط جراح پلاستیک! را می دهند. (+) (+)
اگر هر کدام از ما کمی وجدان داشته باشیم و کمی عقلانی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که این قضایا بیشتر جوسازی بوده است و عقل سلیم نمی پذیرد که بخیه زده شده (توسط پزشکی مذهبی) کشیده شود!

در این میان ظاهرا پزشک و پرستار متهم شده نیز سکوت کرده اند (و یا…؟) و هیچ صحبت و دفاعیه ای از آنها در رسانه ها منتشر نشده است. اینکه این قضیه در نهایت از کجا و با چه هدفی خط دهی شده است (که خوراک رسانه های بیگانه را نیز فراهم کرد) گذر زمان آن را مشخص خواهد کرد و بهتر است دولت محترم به جای شعار دادن پیرامون «نظام سلامت» مشکلات را ریشه ای حل کند تا بیماری در بیمارستان دولتی سخن از هزینه بالای درمان نزند.
امیدواریم کمتر شاهد اتفاقاتی از این دست باشیم و البته می دانیم که کم نیستند بیمارانی که بخاطر مشکل مالی قید درمان را می زنند و این فقط نمونه ای از این دست بود.

***

استاد عبدالحسین جعفری از پیشکسوتان عرصه روزنامه نگاری اصفهان است که در جمع دوستان پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان از تجربه مشابهی پیرامون ماجرای قتل آیت الله شمس آبادی (پیش از انقلاب) و مشکلاتی که سرعت انتشار اخبار و عدم دقت رسانه ها در آن داستان بوجود آورد سخن می گویند:

عبدالحسین جعفری

در ماجرای قتل مرحوم شمس آبادی(+)، مطبوعات آن زمان وظایف رسانه ای خود را بد انجام داده بودند. اما ما اول شروع کردیم در موضوع قتل ایشان حدود دو ماه تحقیق کردیم. در قتل آقای شمس آبادی کسی نمی دانست چه کسی این کار را انجام داده است و انگشت هم به سمت ساواک رفته بود. شخصی را هم به عنوان مظنون گرفته بودند و چند وقت در زندان بود و متهم به قتل شده بود.

من با آن شخص مصاحبه کرده بودم و به یکی از دوستان گفتم تا ظهر وقت دارید که کپی وصیت نامه آقای شمس آبادی را برای من بیاورید و خانه حاج میرزا علی شیروانی (متهم به قتل) را پیدا کنید. بعد از مدتی زنگ زد و گفت کپی را فردا می دهم و آدرس خانه را هم داد.

یادم هست که روزنامه عکس یک شخص بزرگ هیکلی را چاپ کرده بود که هرکس نگاه می کرد می گفت این خودِ قاتل است و این عکس را به عنوان میرزا علی شیروانی چاپ کرده بودند. من خانه میرزا علی شیروانی رفتم و به پسرش گفتم این عکس پدر توست؟ گفت:نه! عکس پدر من همان است که روی دیوار خانه است، گفتم: این عکس را بزنید که میرزا علی شیروانی این است. به خانمش گفتم: باورت می شود میرزا علی قاتل باشد؟ گفت: نه! اینها صیغه برادری خوانده بودند با یکدیگر. گفتم: برویم تکذبیه بزنیم، تیتر روزنامه اطلاعات فردا این شد:

«همسر و فرزند متهم قتل حجت الاسلام سکوت را شکستند!» و عکس را چاپ کردیم و همین ها یک صفحه روزنامه اطلاعات شد. آن شخص یک ماه زندان بود و بعد انتشار این مطلب دادسرا به دنبال کارهایش آمد.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

  1. شاکی گفت:

    یعنی پرسنل ان بیمارستان از خودشون دفاع نکردن و اخراج شدن؟
    خانواده ان بیمار هم هیچ چیزی نگفتن و تایید هم کردن؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715