سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
در زمینه فتنه اندازه سر سوزنی کوتاه نمی‌آئیم
 آیت‌الله حسینی‌همدانی: جولان فتنه‌گران در دانشگاه‌ها نشانه غفلتی اساسی در وزارت علوم است   

امام‌جمعه کرج گفت: در جریانات اجتماعی و سیاسی هم می‌بینیم که تضارب آرا آنگونه که باید انجام نمی‌گیرد، غفلتی اساسی و ریشه‌ای وزارت علوم را احاطه کرده و نشانه آن جولان فتنه‌گران در دانشگاه‌ها است.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر کرج با اشاره به اینکه دشمن‌شناسی یکی از ویژگی‌های بارز اهل تقوی به شمار می‌آید، اظهار داشت: امام علی(ع) در برخی بیانات خود به این مهم اشاره داشتند که دشمنان خود را هرچند ناتوان هستند، کوچک نشمارید.

وی با بیان اینکه با توجه به دیگر بیانات و فرموده‌های امام علی(ع) مبنی بر اینکه نسبت به دشمن هر چه در حق تو سپاسگذاری کند، ایمن نباشید، افزود: یکی از شرایط اجرای عدالت در جامعه مشارکت مردمی است، گاهی یک ستایش نابجا سبب می‌شود، برخی از مسئولان از مسیر درست خارج شوند.

وی با تاکید بر اینکه اگر مشارکت و حمایت مردم در پیشرفت امور حاکم نباشد، حکومت از مسیر عدالت خارج می‌شود، تصریح کرد: افزایش تملق و چاپلوسی در اجتماع سبب از بین رفتن عدالت می‌شود.

خطیب نماز جمعه شهر کرج با بیان اینکه افرادی که از انتقاد به جا و به حق ناراحت و از تملق و چاپلوسی نسبت به خود خوشحال می‌شوند، از مسیر عدالت خارج شده و به سمت گمراهی سوق داده می‌شوند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از لزوم و شرایط ضروری اجرای عدالت در جامعه انصاف است که امام علی (ع) نسبت به تحقق این مهم تاکید فراوانی داشته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه با نفوذ بی‌انصافی در جامعه به طور قطع شاهد از بین رفتن عدالت در اجتماع می شویم، اظهار داشت: شرط دیگر تحقق عدالت در جامعه حاکمیت قانون و اجرای صحیح آن است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی گفت: نباید از دشمن در هیچ شرایطی غافل شد، اهل‌بیت(ع) به عنوان راهنمایان ما به خوبی کلیه این موارد را برای مردم تبیین کرده‌اند به گونه‌ای که بارها به این نکته تاکید داشتندکه با کسی که نمی‌توانی حق خود را از او بگیری، معامله نکن.

وی با اشاره به اینکه نباید اجازه داد زبان خوش دشمن انسان را فریب دهد چرا که به تعبیر حضرت امیر(ع) حتی وجود یک دشمن برای جامعه و انسان نیز زیاد است، افزود: به فرموده امام حسن عسگری(ع) کم حیله‌ترین دشمن آن کسی است که دشمنی خود را آشکار سازد، از طرفی نباید با دشمنی که اهل حیله و کلک است به راحتی رفتار کرد.

وی با تاکید بر اینکه ۲۱ آذرماه سال جاری مصادف شده با شهادت امام رضا(ع)، اظهار داشت: با بررسی ابعاد مختلف زندگی آن حضرت به این نتیجه می‌رسیم که ایشان کتاب مفصلی است.

امام جمعه کرج افزود: امام رضا(ع) در مدت زمان ۳ سال ولیعهدی خود سعی کردند از این فرصت به نحو مطلوبی بهره‌مند شوند و مکر مامون را به فرصت برای مجموع مسلمانان و شیعیان تبدیل سازند.

خطیب نماز جمعه کرج یاد آور شد:  یکی از اقدامات انجام شده در آن زمان توسط امام رضا(ع) برپایی کرسی‌های آزاداندیشی است که متاسفانه این مهم در جامعه امروزی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد در حالی که مجوز برگزاری بسیاری از مراسم‌ها به دانشجویان ارائه می‌شود اما اغلب بسیج دانشجویی برای کسب مجوز برگزاری این کرسی‌ها با مشکلاتی رو به‌رو است.

وی با بیان اینکه میدان دادن، انصاف داشتن و با روش جدال امن بحث کردن از جمله اموری است که اما رضا(ع) برای قانع کردن افراد در پیش می‌گرفتند، گفت: برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی در حوزره‌های علمیه و طلاب  انجام می‌شود در حالی که این وضعیت در دانشگاه‌ها در سطح کمتری دیده می‌شود.

غفلتی اساسی و ریشه‌ای وزارت علوم را احاطه کرده است

نمایده ولی‌فقیه در استان البرز اظهار داشت: در جریانات اجتماعی و سیاسی هم می‌بینیم که تضارب آرا آنگونه که باید انجام نمی‌گیرد، غفلتی اساسی و ریشه‌ای وزارت علوم را احاطه کرده و نشانه آن جولان فتنه‌گران در دانشگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه هفته گذشته ۱۶ آذرماه که روز نماد استکبارستیزی و مبارزه با استکبار است به انحراف کشیده شد، افزود: برخی افراد با حمایت دستگاه‌های دولتی برای سخنرانی در دانشگاه دعوت شدند که کسانی بودند که کینه انقلاب  را در دل  و دل در گرو آمریکا دارند، این همان معنای نفوذ است که یک جلسه‌ای برای مبازره با آمریکا تشکیل شود و کسی که دلش برای آمریکا می‌تپد در آنجا سخنرانی کند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه این نفوذ است که عده‌ای دانسته و عده‌ای ندانسته زمینه آن را فراهم می‌کنند، اظهار داشت: روز ۱۶ آذر افراد نهضت آزادی را برای جلسه ضد استکباری دعوت می‌کنند این چیزی غیر از نفوذ نیست؛ کسانی که امام (ره) حکم ارتداد آنها را داد، شما آنها را زنده می‌کنید و این ظلم به نظام و مردم است.

وی با تاکید بر اینکه باید پرسید این چه مسیری است که آقایان حرکت می‌کنند، افزود: توصیه می‌کنیم در مسیری حرکت نکنید که نتیجه‌ای غیر از ناامیدی را به همراه ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه فتنه خط قرمز نظام است که در این امر اندازه سر سوزنی کوتاه نمی‌آئیم، گفت: مدتی است که برخی اعضای دولت و کابینه رفت و آمدی با سرانه فتنه دارند، با آن‌ها عکس می‌گیرند، پیام می‌دهند و به عیادت و حال و احوال‌پرسی آنها نمایندگانی را می‌فرستند.

وی افزود: خیال نکنید مادامی که این گونه امور را این گونه علنی و بی‌پروا انجام می‌دهید، از خاطر مردم رفع می‌شود چرا که مردم برای این انقلاب زحمت کشیدند و شهید داده‌اند.

انتقاد به مواضع سخنگوی دولت

خطیب نماز جمعه کرج اظهار داشت: سخنگوی دولت رسما بیان می‌کند که در رابطه با موضوع حصر، دولت اقدامات اثربخشی را انجام می‌دهد؛ این چه ولایتمداری است که آقایان دارند بعد هم داعیه ولایتمداری و پیروی از رهبری دارند؛ چرا فراموش کردند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی خاطرنشان کرد: همین اعضای هیئت دولت سال گذشته سخنان رهبری را در جمع اعضای هیئت دولت مرور کنند که تاکید داشتند جامعه را با دعوای سیاسی و جناح‌بندی دو قطبی نکنید، برخی از این اقدامات کمک به دشمن می‌کند تا جامعه دو قطبی شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از مسائل مهم و خطوط قرمز، فتنه و فتنه‌گران هستند، تصریح کرد: از طرفی وزرا  باید همانطور که در جلسه رای اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با فتنه تاکید کردند پایبند هم باشند؛ اما عملکرد آقایان با بیانات صریح رهبری منافات دارد.

امام‌جمعه کرج با تاکید بر اینکه نباید به خاطر دنیای عده‌ای با احساسات دینی و باور مردم بازی کرد چرا که در زمان مقرر این مردم با احدی شوخی ندارند، افزود: گاهی حرف‌هایی زده می‌شود که اگر بررسی شود نشان‌دهنده عدم التزام به قانون اساسی است که این بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف امام تبیین وظایفی است که در سطح جامعه بیان می‌شود، افزود: یکی از اصل‌های مهم قانون اساسی، اصل ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه مواظب حرف‌هایی که توسط دیگران زده می‌شود باشید، گفت: خیلی از حرفها از نظر ظاهری زیبا است و ممکن است از نظر قانونی نتوان ایرادی نسبت به آن گرفت اما باطن حرف اینطور نیست.

وی با بیان اینکه باید به دنبال برنامه‌ریزی در راستای تامین معیشت مردم بود، تصریح کرد: برخی شاخص را آمار می‌دانند در حالی که شاخص حال و روز مردم، تولید خوابیده، رکود اقتصادی و بیکاری است از این رو باید اقتصاد مقاومتی در جامعه عملیاتی شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه عزاداری حسینی برای از بین بردن بدعت است، اظهار داشت: اینکه برخی مردم روز آخر ماه صفر به در مساجد می روند هیچ استناد تاریخی ندارد و نباید اجازه توسعه این دسته از اقدامات داده شود؛ از طرفی مسئولان مساجد می‌توانند درهای مساجد را به روی مردم در آن ساعات برای قرائت دعا و اقامه نماز بگشایند.

وی با بیان اینکه سالروز شهادت سومین شهید محراب، شهید دستغیب را در این هفته شاهد هستیم، گفت: ۲۵ آذر نیز روز پژوهش است که خوشبختانه در این راستا نمایشگاهی با ۱۵ غرفه در استان البرز برپا شد که اقدام خوب و مطلوبی بود، اگر برنامه‌ریزی در این بخش به خوبی صورت گیرد پیامد مالی نیز در بر دارد.

پذیرش قطعنامه شورای حکام تبعات خطرناکی برای آینده ایران دارد

امام جمعه کرج با بیان اینکه مسئله وزارت خارجه جدی است و باید با سرعت بیشتری وارد عمل شوند، یادآور شد: پیش‌نویس قطعنامه شورای حکام  در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران و محکوم‌کردن ایران به داشتن برنامه نظامی هسته‌ای مخفیانه مسئله مهمی است و پذیرش این قطعنامه آثار و تبعات خطرناکی برای آینده ایران در عرصه‌های مختلف دارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی افزود: نقشه‌هایی که استکبار برای ایران کشیده فراوان است، مردم انقلابی ایران یک لحظه از دشمنی با آمریکا دست بر نداشته و همواره آمریکا را دشمن درجه خود دانسته و اعلام انزجار می‌کنند.

وی تاکید کرد: مسئولان وزارت خارجه باید توضیحی بدهند که چرا هشدارهای منشور ۹ گانه رهبری راجع به پذیرش برجام نادیده گرفته شده و بدون عملیاتی‌شدن آن‌ها اقدامات صورت گرفته است.

هشدار درباره خطر تجزیه عراق

وی گفت: در حال حاضر این حرکتی که در عراق واقع شد و ترکیه با حمله به عراق قسمت‌هایی از این خاک را تصاحب کرد، قصد دارند خط مقاومت را مختل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: نتیجه این امر تجزیه عراق را به همراه دارد و احتمال می‌رود بعد از این اقدام عربستان به زودی وارد شود که مسئله دیپلماسی ما در این بخش مهم است و دقت بیشتری را می‌طلبد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز