جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
یادداشت/ حجت‌الاسلام شیرمردی
 نفوذی‌ها «۹ دی» دیگری طلبکارند   

سید یدالله شیرمردی حضور فتنه‌گران در دانشگاه به‌بهانه مراسم ۱۶ آذر (روز دانشجو) پروژه نفوذ را لو داد. فتنه‌گران در دانشگاه های مختلف کشور با ارائه سخنرانی های هتاکانه بی‌مهابا به آرمانهای انقلاب اسلامی و اصول مقدس نظام تاختند و سر از لاک نفاق بیرون آوردند.

به گزارش ندای اصفهان، متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین سید یدالله شیرمردی با عنوان “نفوذی‌ها «۹ دی» دیگری طلبکارند” را در ذیل از نظر می‌گذرانید:

۱ ــ هفته گذشته حضور فتنه‌گران در دانشگاه به‌بهانه مراسم ۱۶ آذر ــ روز دانشجو ــ پروژه نفوذ را لو داد. فتنه‌گران در دانشگاه های مختلف کشور با ارائه سخنرانی های هتاکانه، بی‌مهابا به آرمانهای انقلاب اسلامی و اصول مقدس نظام جمهوری اسلامی تاختند و سر از لاک نفاق بیرون آوردند. ایادی بی‌مزد و مواجب استکبار جهانی و حتی برخی از کسانی که از پول جمهوری اسلامی ارتزاق می‌کنند، نشان دادند که خطر نفوذ شبکه‌ای و جریانی در کشور که مقام معظم رهبری بیش از ۷۰ بار در سخنرانی های اخیر نسبت به آن هشدار داده‌اند، تا چه‌اندازه نزدیک و قریب الوقوع است. البته عده‌ای هم هستند که برای ۳ میلیارد دلار پول آمریکایی ها که در بودجه سال ۲۰۱۵ برای نفوذ در خاورمیانه کنار گذاشته شده است، کیسه دوخته‌اند. فقط در دولت اوباما غیر از هزینه‌های نظامی ۲۰ میلیارد دلار در خصوص نفوذ در خاورمیانه و جنگ نرم علیه محور مقاومت و به‌خصوص ایران اسلامی هزینه شده است. در سال ۲۰۱۴ این بودجه حدود ۲هزار و ۸۰۰ میلیون دلار بود که هر سال این رقم افزایش پیدا می‌کند. آمریکایی ها با صرف میزان کمتری از این پول در آمریکای لاتین توانستند هفته گذشته «نیکلاس مادورو» را برای اولین بار در ۱۷ سال گذشته و پس از به قدرت رسیدن «هوگو چاوز» شکست داده حزب راست‌گرا و متمایل به غرب «هیئت اتحاد دموکراتیک» را در پارلمان حاکم کنند. در دو دهه اخیر گرایش های ضدآمریکایی در اکثر انتخابات های آمریکای جنوبی توانسته بودند پیروزی را از آن خود کنند اما با این وجود واشنگتن دست از تلاش برای احیای مجدد نفوذ خود در این منطقه نکشید و توانست با حمایت های مستقیم و غیرمستقیم خود، باعث پیروزی طرفداران ایالات متحده در انتخابات اخیر مجلس ونزوئلا گردد.

۲ ــ پروژه نفوذ جدی است و حتی به مرحله حضور نیز رسیده است لکن پادزهر نفوذ دشمن تنها و فقط بصیرت است. به‌تعبیر مقام معظم رهبری «باید دائماً هشیار باشید. معارف دینی خود و معارف انقلابی خود را هرچه می توانید تعمیق کنید. مثل پاره های پولاد ــ زبر الحدید؛ آن‌طوری که در تعبیرات حدیث و در بعضی دعاها وجود دارد ــ نفوذ ناپذیر و نفوذ کننده و در مقابل دشمن، بُرنده و با اراده قوی باشید.» همین زبر الحدید های اهل بصیرت بودند که از صدر اسلام هر کجا دشمن نفوذ کرد در برابر آن ایستادند. این پاره های پولاد در جنگ جمل شکست سختی را به دشمن تحمیل کردند اما بی‌بصیرتی اهل صفین، سید الوصیّین را بی‌یار و یاور گذاشت و نماد بی‌بصیرتی یعنی ابوموسی اشعری را بین مسلمانان و اهالی فتنه حَکَم نمود. بعد از این فتنه بود که اسلام وارد یک پیچ تاریخی شد و از محراب مسجد کوفه گرفته تا زهر خوراندن به خلیفه به‌حق پیامبر(ص) و امام مسلمین و تا نبرد رودررو با امام حسین (علیه السلام) و اهانت به کاروان اسرای اهل بیت (علیهم السلام) و آب انداختن به حرم سید الشهداء و لای دیوار قرار دادن سادات و … تلخی‌های فراوان دیگری به کام مسلمانان نشست. مسلمانی فقط به اعتقاد به توحید و نبوت و معاد نیست. اگر بصیرت نباشد بسیاری از افراد به‌ظاهر متقی هم در گرداب فتنه ها غرق می‌شوند. امیرالمؤمنین (علیه السلام) می فرمایند: «فَقدُ البَصَرِ أَهوَنُ مِن فِقدانِ البَصیرَهِ»؛ چشم سر را از دست دادن آسانتر است تا چشم دل. یا جای دیگر می‌فرماید: «لیس الأعمی مَن یُعمی بَصَرُهُ، اِنّما الأعْمی مَن تُعْمی بَصیرَتُهُ؛ کور آن کسی نیست که چشم ندارد، بلکه کسی است که چشمِ دل ندارد». امام علی (علیه السلام) همچنین می فرماید: «نَظَرُ البَصَرِ لایُجدی إذا عَمِیَتِ البَصیرهُ؛ اگر دیده بصیرت کور باشد نگریستن چشم سودی نمی‌دهد». ابوبصیر یکی از همان زبرالحدید های تاریخ شیعه است که اگرچه نابیناست اما چشم های دلش روشن است. ابوبصیرها در تاریخ شیعه متوقف نشدند و هر گامی که امام عصرشان برمی‌داشتند جا پای آن امام می گذاشتند.

۳ ــ امروز لطمه‌ای که اسلام عزیز از باتقوایان بی‌بصیرت می‌خورد کمتر از صدمه‌ای که کفار و منافقین به اسلام زدند، نیست. اقدامات وحشیانه و سبعانه داعش در دنیای امروز ما مصداق دینداری بی‌بصیرت است که لطمات و صدمات آن به اسلام تا ۲۰۰ سال دیگر قابل جبران نیست. این رفتارهای ددمنشانه که متأسفانه به‌واسطه پروپاگاندای رسانه‌ای غرب به نام اسلام و دولت اسلام در جهان نوشته می‌شود، جبهه کفر و صهیونیسم را بیش از هر زمان دیگری تقویت کرده و ممات آنها را به تأخیر انداخته است. اگر این استعداد و ظرفیتی که در چهار سال گذشته خرج وحشیگری های داعش شد که فقط یک قلم آن بالغ بر ۳۰۰ میلیارد دلار پول عربستان و قطر است، در مسیر تبلیغ صحیح اسلام بر منهج تبشیر و انذار صورت می‌گرفت امروز بیش از نیمی از مردم جهان مسلمان بودند و شر صهیونیسم بین المللی برای همیشه از سر مسلمین کم می‌شد. اگر این امکانات حتی هزینه رفع فقر و ایجاد اشتغال در عراق و سوریه و یمن و بحرین می‌شد، الآن کسی با شکم گرسنه در این کشورها سر به زمین نمی‌گذاشت. اسلام دین جنگ نیست و اتفاقاً یکی از صلح‌طلب‌ترین و منضبط‌ترین ادیان در شرایط مربوط به جنگ و صلح است، دینی که جهاد ابتدایی را در زمان غیبت معصوم مجاز نمی‌داند و فقط به مسلمانان اجازه داده است در برابر تجاوز و تعدی دیگران به آنها از خود دفاع کنند. این دفاع یک امر کاملاً عقلی و حق طبیعی برای هر انسانی در هر دین و کیشی است. این خسارتهایی که به جهان اسلام وارد شد محصول نفوذ استکبارگران است.

۴ ــ راهبرد جمهوری اسلامی در برابر نفوذ سلطه‌گران مشخص است. راهبرد نهایی ما چیزی جز قرآن و سیره اهل بیت (علیهم السلام) نیست. «اذْهَبْ إِلی فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغی»(۱) منظور از سرکشى و طغیان فرعون، عبارت از این بود که او میان مردم برترى‌جویى مى‌‏کرد و تکبر مى‌‏ورزید و ضمن کفرگرایى و شکستن مقررات خدا، به سرکشى برخاسته به‌جاى اصلاح و تدبیر شایسته کارها، تباهى و فساد پدید مى‌‏آورد. امروز جمهوری اسلامی در موضع تقابل با مستکبرانی است که برتری‌جویی می‌کنند و می‌خواهند سلطه خود را بر جهان بگسترانند. مظهر این استکبار در دنیای امروز ما شیطان بزرگ یعنی آمریکاست. آمریکا طغیان کرده و دنیا را به تباهی کشانده است. کسانی که امروز مرتب تکرار می‌کنند که آمریکا تغییر کرده و شرایط جهان عوض شده است در واقع همان بزک کنندگان چهره دشمن در داخل هستند که می‌خواهند حساسیت‌های ملت را از بین ببرند، به‌تعبیر بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) خطاب به نیروهای مقاومت لبنان و جنبش امل: «بر فرض که آمریکا یک طرح صددرصد اسلامی ــ انسانی بدهد، ما باور نمی‌کنیم که آنها به‌نفع صلح و منافع ما گامی بردارند. اگر آمریکا و اسرائیل «لااله الاالله» بگویند ما قبول نداریم، چرا که آنها می‌خواهند سر ما کلاه بگذارند. آنها که صحبت از صلح می‌کنند، می‌خواهند منطقه را به جنگ بکشند… مسئله‌ای که می‌خواهم اکیداً به شما تذکر دهم این است که این معنا که «نمی‌شود با قدرتهای بزرگ طرف شد» را از گوشهایتان بیرون کنید. شما بخواهید، می‌توانید». کسانی که بحث رابطه با آمریکا را مطرح می‌کنند اگر عالمانه نباشد خیلی خوشبینانه در جورچین پروژه نفوذ دشمن بازی می‌کنند. امروز به‌بهانه مذاکره و برجام پای شرکت‌های آمریکایی را باز می‌کنند، فردا پای گردشگران آمریکایی، سپس سینما و هالیوود و بعد از آن رستوران‌های مک‌دونالد و کی‌اف‌سی و فرهنگ و ادبیات، لباس و … این قصه سر دراز دارد. به‌تدریج در دانشگاه‌ها به خانواده‌های شهدا اعتراض می‌کنند و حزب‌اللهی‌ها را افراطی و تندرو می‌خوانند و … . همان بلایی که سر شوروی و چین و ژاپن و ونزوئلا و هر کشور دیگری که علیه منافع آنها قدمی برداشته، در می‌آورند. این پروژه نخ‌نما متعلق به امروز نیست، برژینسکی در سال ۱۹۹۷ در  کتاب «پس از سقوط کمونیسم» با اشاره به رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکا می‌گوید: «حضور این رستوران‌ها یا فیلم‌ها و کتاب‌های آمریکایی در همه جای دنیا مؤلفه‌ای از قدرت ماست». برژینسکی در این کتاب مدعی شده: «امروز جوان‌های دنیا مشتاق هستند تا مانند آمریکایی‌ها لباس پوشیده، غذا خورده و زندگی کنند».

۵ ــ پروژه نفوذ آمریکا رفتارها را یکی پس از دیگری و به‌تدریج دستخوش تغییر قرار می‌دهد. واردات کالاهای لوکس به‌جای تشویق مردم به اقتصاد مقاومتی، مانور ثروت در خیابان‌های شهرهای بزرگ با خودروهای گران‌قیمت پورشه، مازراتی و … برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها، افزایش افسار گسیخته مراکز خرید که مجمع الجزایر برندهای خارجی و قربانگاه تولیدات داخلی است، تأسیس رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها به‌سبک آمریکایی، گسترش کنسرت‌ها و موسیقی‌های غربی در اقصی نقاط کشور و … نشانه‌هایی از تعمیق پروژه نفوذ است، لکن نفوذ محدود به برخی ظواهر جامعه اسلامی و رفتارها نیست. مهمترین بخش نفوذ دشمن،  افکار و اندیشه‌های مردم و نخبگان جامعه و به‌خصوص مسئولان را هدف گرفته است. این که مسئولی نیم قرن با آمریکا مبارزه کرده و زندان‌ها و شکنجه‌های بسیاری را تحمل نموده است، به‌یک‌باره فکرش تغییر می‌کند و خواهان برقراری رابطه با آمریکا می‌شود، این مهمترین تأثیر نفوذ است که جامعه را نیز دستخوش تغییر می‌کند چرا که «الناس علی دین ملوکهم». این نوع نفوذ پذیری توسط برخی از مسئولین کشور گل در داخل دروازه انقلاب اسلامی است. جالب اینجاست که این نفوذ در خصوص بعضی از مسئولین ما بدون هزینه‌کرد حتی یک دلار توسط آمریکایی‌ها صورت گرفته است. عبیدالله‌بن عباس در سپاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) به‌مراتب فضایل دینی و اخلاقی‌اش از برخی مسئولین امروز بالاتر بود، اما در مقابل یک‌میلیون درهم پایش سست شد. برخی از مسئولین همان خطی را می‌روند که آمریکایی‌ها می‌خواهند. اگر آمریکا صراحتاً اعلام می‌کند که در انتخابات ۹۴ به‌دنبال رأی آوردن اصلاح طلبان آمریکایی هستند ــ آنها تبدیل به جاده‌صاف‌کن آمریکایی‌ها شده‌اند ــ و از اصلاح طلبان آمریکایی دفاع می‌کنند. برخی از این مسئولین که سلول سرطانی نفوذ در مغز آنها لانه کرده و در حال رشد بی‌وقفه است از یک دزد زندانی که تمام مدارک و مستندات علیه اوست حمایت می‌کنند و در گوش وی لالایی فتنه‌گرانه پژواک می‌کنند، حاضر نمی‌شوند به خبط و خطای خود در فتنه ۸۸ اعتراف کنند و طی ۶ سال گذشته از به کار بردن کلمه فتنه ابا دارند. رفتارهای این مسئولین محصول پروژه نفوذ لیبرال دموکراسی آمریکایی است. اگر امروز جامعه ما درگیر فساد و فحشا و اعتیاد و بیکاری است بخشی از آن نتیجه همین تفکرات نفوذی بین این مسئولین است. اگر امروز نرخ طلاق در شمال تهران به ۶۰ درصد رسیده و در تهران نسبت به ازدواج سه به یک است محصول شوم همین نفوذ است که برخی مسئولین ما را نسبت به صیانت از کیان خانواده سست کرده است.

۶ ــ نفوذ پروژه عجیب و غریبی نیست. همین که امروز در این مملکت قانون حجاب و عفاف اجرا نمی‌شود؛ محصول پروژه نفوذ است. این که قانون امر به معروف و نهی از منکر دیر ابلاغ شد و در مسیر اجرایش با موانع بسیاری روبه‌روست؛ محصول پروژه نفوذ است. این که در دانشگاه‌های ما علوم انسانی اسلامی تدریس نمی‌شود محصول پروژه نفوذ است. این که عده‌ای در تریبون‌های رسمی نظام به شجره طیبه بسیج می‌تازند؛ محصول پروژه نفوذ است. این که تریبون مقدس نماز جمعه را به جناحی‌گری و افراطی‌گری متهم می‌کنند؛ محصول پروژه نفوذ است. این که اقتصاد مقاومتی در این مملکت اجرا نمی‌شود؛ ثمره پروژه نفوذ است. و … . بعد از برجام ستاد فرماندهی نفوذ در داخل کشور تشکیل شده است و به‌خیال خام خود تصور می‌کنند برجام و پسابرجام محمل خوبی برای توسعه دامنه نفوذ آمریکا در داخل است، غافل از اینکه مردم ایران هر یک به‌تنهایی یک ابوبصیر و یک زبر الحدید هستند که عیارشان در آزمون‌ها و ابتلائات مختلف بالا رفته است. جریان نفوذ یک «حماسه ۹ دی» دیگر طلبکار است و امت حزب‌الله این جریان را در ۹ دی دوم برای همیشه دفن خواهد کرد. این ۹ دی کمی متفاوت خواهد بود. مردمی که در تقابل با آمریکا امروز در سوریه و عراق و یمن شهید می‌دهند به کسانی که از پشت خنجر می‌زنند و دست دوستی به‌سوی قاتلان فرزندانشان دراز می‌کنند، رحم نخواهند کرد. حضرت آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران (حفظه  الله) در یکی از خطبه‌های نماز جمعه پس از فتنه ۸۸ خاطره‌ای عبرت آموز نقل کردند به‌مضمونی مبنی بر اینکه «ایشان اوایل انقلاب سفری به هند و پاکستان داشتند، در آنجا هواداران انقلاب اسلامی و دوستداران امام خمینی (رحمت الله علیه) از ایشان راجع به بنی‌صدر می‌پرسند که چرا دست به چنین اقدامات و اتخاذ مواضعی می‌زند. آیت الله امامی کاشانی افزودند: “وقتی به تهران بازگشتم به خدمت حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) رسیدم و با بغض ماجرا را نقل کردم. امام خمینی(ره) لبخندی زدند و فرمودند: «این انقلاب همچنان پیش خواهد رفت و هر کدام از ما ها که جلوی این انقلاب بایستیم نابود می‌شویم»”. آیت الله امامی گفتند: “بعد از فتنه ۸۸ من فهمیدم هر کدام از ما ها یعنی چه!”».
این انقلاب به پیش خواهد رفت لکن کسانی که اصرار به پیاده شدن از کشتی انقلاب دارند باید بدانند اگر مقابل آن بایستند، نابود می شوند. و این وعده الهی است: «بَلْ نَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَى الْبَاطِلِ فَیَدْمَغُهُ فَإِذَا هُوَ زَاهِقٌ»(۲) بلکه ما حق را بر سر باطل می‌کوبیم تا آن را هلاک سازد; پس در این هنگام باطل نابود می‌شود. و باطل رفتنی و نابود شدنی است.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز