شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
 بلیط قطار تا یک سال دیگر کران نمی شود   

خبرگزاری میزان - معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به این‌که بلیت قطار را برای جلوگیری از کاهش کیفیت خدمات گران کردیم، گفت: نرخ بلیت قطار نه تنها در نوروز بلکه تا یکسال آینده گران نمی‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، سیدمحمد راشدی بیان کرد: متوسط افزایش قیمت بلیت قطار بر اساس توافق با شرکت‌های مالک ۸ درصد است، در۲۴ قطار که بیشتر قطارهای محلی و حومه‌ای هیچ گونه افزایش قیمتی نداریم.

وی یادآور شد: با توجه به این‌که بلیت قطار در سامانه متمرکز راه‌آهن فروخته می شود ما نظارت می‌کنیم شرکت‌هایی که قبل از پیک سفر بلیت‌های تخفیف‌دار ارائه دهند اجازه افزایش ۲۰ درصدی نرخ‌ها را در زمان پیک سفر دارند.

وی در پاسخ به این‌که آیا قرار است با این کار خدمات‌دهی ارتقا یابد، گفت: یکی از دلایل موافقت راه‌آهن با افزایش قیمت کاهش خدمات بود، این کار را کردیم تا کیفیت خدمات کاهش پیدا نکند. نرخ تورم، هزینه‌ها کاری و دستمزد خیلی بالاتر از این رقم افزایش بوده است و از مهرماه سال قبل تا امروز افزایش قیمت نداشته‌ایم.

معاون مسافری راه‌آهن افزود: ‌سرمایه‌گذاری در بخش مسافری راه‌آهن فاقد توجیه اقتصادی است سن ناوگان مسافری ریلی که بنا بود در پایان برنامه چهارم توسعه از ۲۷ سال به ۱۵ سال کاهش یابد، ‌متاسفانه امروز به بالای ۳۱ سال رفته است. هیچ توجیه اقتصادی ندارد که شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کرده و با این قیمت‌ها بلیت را بفروشند.

راشدی با بیان اینکه هزینه‌های تمام شده شرکت‌ها خیلی بالاتر است، تصریح کرد: راه‌آهن بر روند فروش بلیت نظارت خواهد داشت تا کیفیت خدمات کاهش نیابد.

انتهای پیام/

منبع : میزان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق