شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۹
حق خاموش شدنی نیست/
 شمشیر و خشونت کفر علیه پیامبر مهربانی   

۲۳سال سخت ترین رنج ها را به جان خرید تا حقیقت یکتاپرستی از لباس غربت و ظلمت زمین به درآید و کلمه توحید بر تخت حاکمیت اندیشه ی زمینیان تکیه کند...

ندای اصفهان-حجت الاسلام جمال نصیری فرد:

۲۳سال سخت ترین رنج ها را به جان خرید تا حقیقت یکتاپرستی از لباس غربت و ظلمت زمین به درآید و کلمه توحید بر تخت حاکمیت اندیشه ی زمینیان تکیه کند؛ تا آدمیان به ارزش و منزلت واقعی خویش آگاه شوند و بجای آنکه چون جنبندگان روی زمین -یا بدتر از آن ها- اسیر حرص و شهوت باشند، دل در گرو محبت الهی بدهند و از درخت تنومند انسانیت و شرافت بالا روند و ثمره ی شیرین آن را در زندگی و حیات طیبه ی خویش بچشند. انسانیتی واقعی که تنها خالق انسان تعریف درست و کاملش را در دست دارد و مسیر تحقق آن را در گرو شاگردی استادی چون محمد (ص) بر مبنای کتاب قرآن نهاد و این شد که نگین درخشان انجمن انبیا از عروج رحمانی خود که تا سراپرده ی نهایت قرب با خداوند را طی کرده بود با پیام مهربانی و انسانیت بسوی مردمان روانه گردید.

مستضعفین و آزادی خواهان که هنوز حرارت و عطش حقیقت جویی در وجودشان زبانه می کشید با ندای فطرت، خود را به سرچشمه ی وحی متصل کردند تا زلال وحی در سرتاسر وجودشان ساری و جاری گردد و روحشان از انواع غفلت و ظلمت پاک و طاهر گردد و در اندیشه ی تعالی و رشد بسوی الهی شدن و رسیدن به مقام خلیفهاللهی و جانشینی خدا بال بگشایند و در آسمان عبودیت و اطاعت تا جوار قرب خدا پرواز کنند.

اما آنان که عطش جان خود را با سراب حرص و شهوت و تزویر سیراب ساخته بودند، در مقابل یکتاپرستی و اطاعت جبهه گرفتند و چشم و گوش خود را بروی حقیقت بستند و به هر شکل ممکن بر او حمله ور شدند؛ روزی با استهزا و مسخره، روزی با شماتت و سرزنش، روزی با تطمیع، روزی با تهدید و عاقبت شمشیرهای خویش را بر علیه او صیقل دادند و با تمام قوا بر او تاختند؛ اما حق خاموش شدنی نیست؛ احزاب حجاز که هیچ، اگر کل دنیا هم بخواهند به مقابله ی حق بپا خیزند و دندان تیز کنند، حتی بقدر سر سوزنی نمی توانند گزندی به حقیقت وارد سازند. بلکه هرچه غضب کفر بیشتر خروش و زبانه برآورد، رسواتر و ملول تر گردید تا آنجا که زلال حق، شعله ی شیطانی کفر را به خاکستری سرد و خاموش تبدیل کرد و آن را به باد فنا و زوال سپرد.

اما گرچه کفر نابود و رسوا شد ولی شیطان هنوز سودای نابودی اسلام را در سر می پروراند و برای اینکه حتی یک نفر کمتر به صفوف ایمانی افزون گردد نقشه ها می کشید؛ اینجا بود که پروژه ی نفاق کلید خورد و قرار شد رود خروشان اسلام را از مسیر راستین خود بسوی دره های حرص و آز منحرف سازد تا دگر بار نشانی از انسانیت و کلمه حق باقی نماند و همگان دوباره به جنبندگان دیروزی مبدل شوند و کسی عطش حق مداری در ذهن خویش نپروراند. تا محمد (ص) زنده بود نفاق جرأت عرض اندام آنچنانی نداشت؛ گرچه به جبهه بندی و تقویت خویش می پرداخت؛ اما کار اصلی خود را با رحلت جانگداز آخرین فرستاده آغاز کرد.

پروژه نفاق از کفر به شدت خطرناک تر بود؛ چراکه کفر از بیرون شعله می کشید و توان نابودی بنیان مرصوص و صفوف متحد اسلام را نداشت؛ ولی نفاق با نفوذ و رخنه در صفوف خودی، ترکیب و انسجام و اتحاد مسلمین را برآشفته و نابود می ساخت. اینجاست که بسیاری از عوام و ساده اندیشان، چهره ی بزک کرده و واقعی شیطان را در پس نقاب اسلام و مسلمانی نمی بینند و ناخواسته و نا دانسته در جویبار پلید انحراف روان می شوند و فرقه ها و احزاب بازیچه ی دست ابلیس را رقم می زنند و می شوند بنزین روی خاکستر کفر تا دوباره جبهه ی بیرونی تقویت شود و شعله ور.

آن گاه کفر بازسازی شده خشمگین تر از دیروز به چهره ی اسلام پنجه می کشد و او را بگونه ای دیگر وانمود می کند. همین می شود که چهره ی مهربان اسلام را دین شمشیر و خشونت معرفی می کند و حال آنکه اگر کفر بروی اسلام زبان شمشیر و خشونت نگشوده بود، اسلام را با شمشیر چکار؟ و بازهم ساده اندیشان بی خبر از تاریخ و وقایع و حوادث تلخ پشت سر، دست چدنی کفر در دستکش مخملین و بظاهر زیبا را نمی بینند و طعنه ها نثار آیین مهربانی و رحمت می کنند. و حال آنکه کلمه ی حق همان قدر که مدافع مظلوم است و با او مهربانی می کند، به همان اندازه ظلم ستیز و بی باک است بر ظالمین؛ که اگر اینگونه نباشد بساط حق و حقیقت خیلی پیش تر از این ها توسط قابیلیان از سطح زمین برچیده شده بود؛ اما این خداوند است که نور حق را زنده و روشن نگه می دارد تا مبادا جوینده ی حقی فردا بگوید خواهان حق بودم و در ظلمت دنیا نوری نیافتم.

آری محمد (ص) بر شعله ی حق اعتلا بخشید و شعاع نور آن را برای همه ی جهانیان تا قیام قیامت منور و فروزان ساخت و به همگان آموخت تا آخرین نفس باید برای حق از جان و مال و گران بهاترین داشته ها گذشت ولی هیچ گاه نمی توان از حق گذشت؛ چراکه عبور از حق، عبور از انسانیت و شرافت است. و امروز جنگ با نفاق همچنان ادامه دارد و رهروان محمد (ص) طبق الگوی ترسیم شده توسط استاد الهی خویش -تا روزی که کمر شیطان در این عرصه به خاک مالیده شود و واقعیت و هویت اصلی اسلام به همگان معرفی- در حال ایثار و نبرد خواهند بود.

درود و سلام بهترین بندگان خدا بر اعتلابخش کلمه حق و توحید محمد مصطفی(ص) و رهروان صدیق او

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    ان شاء الله خداوند ما را با ایشان محشور کنند
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز