شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
ناگفته‌های زاکانی از روزهای اخیر:
 رئیس دانشگاه گفته بود اگر زاکانی اینجا بیاید عزلم می‌کنند!/ دانشگاه آزاد رشت نامساعد بودن هوا را بهانه کرد   

نماینده تهران گفت: شنبه گذشته در دانشگاه فرهنگیان قرار بود حاضر شوم ولی رئیس دانشگاه به مجریان برنامه گفت اگر من به آنجا بروم وی را عزل می کنند.

به گزارش ندای اصفهان، علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس عصر امروز به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه علامه در دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه حاضر شد و برای دانشجویان از نفوذ صحبت کرد متن زیر حاشیه هایی از برنامه دیروز است که خواندنش خالی از لطف نیست.

زاکانی گفت:  تولد جنبش دانشجویی با نفوذ جریان مارکسیستی آغاز و پوست اندازی کرد هم چنین در دهه ۳۰ جریانات ملی فعالیت‌های گسترده تری را آغاز و با شروع انقلاب یعنی در سال ۴۲ هر چه که به پیروزی نزدیک‌تر می‌شدیم غلیظ‌تر و ملموس‌تر شد.
وی ادامه داد: جریان دانشجویی به عنوان چشمان بینای خود در مسیر اهداف انقلاب و افق روشنی که امام فرا روی مسلمین نشان داده بود توانست با پیشتازی موثر واقع شود.
زاکانی با اشاره به دو نقطه روشن در آسمان انقلاب اسلامی اظهار داشت: نقاط آشکار در کشورمان که جنبش دانشجویی در آن نقش داشته ۱۶ آذر ۳۲ در قبل از انقلاب و ۱۳ آبان ۵۸ پس از انقلاب ملموس‌تر است. این دو قله‌های مرتفعی است که در برخی موارد با یکدیگر مشترک و در برخی از مواقع متضادند.

 


نماینده مردم تهران تاکید کرد: مولفه استکبارستیزی در هر دو مشترک است ولی در بخش اختلاف در ۱۶ آذر ۳۲ اعتراض به حکومت شاهنشاهی یعنی نفی استبداد هم وجود داشته ولی در فتح لانه جاسوسی به تقویت حاکمیت منجر شد.
وی تصریح کرد:‌‌ همان طور که اسلام آمریکایی یعنی اسلامی که در عربستان و ترکیه وجود دارد مذموم است جنبش دانشجویی آمریکایی هم ناپسند و نفرت انگیز است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی تهاجمی به سمت نظام سلطه پیش آمد و همچنان این نظام در حال تدافع از خود و درصدد است که در موضع تهاجم قرار بگیرد و با اثرگذاری انقلاب اسلامی را دچار رکود، عقب گرد و نابودی بکشاند.
زاکانی با بیان اینکه پس اگر ما شاهدیم که نظام سلطه در حال دست و پا زدن است به این منظور که چون در آستانه نابودی است می‌خواهد برای کسب قدرت تلاش کند اضافه کرد: انقلاب اسلامی در سایر کشورهای جهان نفوذ چشم گیری داشته در حالی که کشورهای غربی و آمریکایی همواره با تمام توان سعی در نفوذ کشورمان داشتند اما امروز می‌توان گفت که ایران پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب در موضع بر‌تر در جهان قرار دارد.
نماینده مردم تهران ادامه داد: ما هیچ‌گاه در عرصه معادلات جهانی نبوده‌ایم، امروز قدرت‌های جهانی منافع خود را غلبه بر جمهوری اسلامی پایه گذاری می‌کنند حال باید بکوشیم که این حوزه بر‌تر را حفظ کرده و منافع و مصالح انقلاب کوتاه بیاییم آن‌ها یک قدم به سمت ما خواهند آمد.
وی با اشاره به این نکته که برای داشتن این قدرت در منطقه نیازمند توجه و دقت است بیان داشت: در این میان دو نگاه مطرح می‌شود نگاه اول می‌گوید در ۳۷ سالی که پشت سر گذاشته‌ایم برای ساخت ایران در حوزه‌های مادی و معنوی تلاش کرده‌ایم و راه پرافتخاری را پشت سر گذاشته و تا قله فاصله داریم و اگر از منافعمان کوتاه بیاییم افول و دچار عقب گرد خواهیم شد و باید با توان داخلی ایرانمان را بسازیم و البته اگر امکانات جهانی بود ‌‌نهایت استفاده را هم بکنیم. نگاه دوم می‌گوید برای ساخت ایران چاره‌ای جز کنار آمدن با آمریکا نداریم و امکان هم ندارد که کشورمان بدون حمایت از نظام سلطه بتواند به پیشرفت دست پیدا کند.
زاکانی ادامه داد: ما این نگاه دوم را ۳۷ سال است که نفی کرده‌ایم و وقتی از هم فکران این طیف سوال می‌کنیم که چرا بر این موضع اصرار دارند پاسخ دقیقی دریافت نکرده و فقط با احساسات مواجه می‌شویم؛ البته با این تفکر در مجلس هم مواجهیم و آن‌ها نمی‌توانند اعداد، ارقام و مصداق درستی برای ما بیاورند درست است باید برای ساخت ایران اختلاف سلایق را پذیرفت چرا که همه در اصول یکی هستیم و خواهان ایجاد تمدن اسلامی هستیم.بخواهیم کشورمان را رشد دهیم باید با نگاه اول حرکت کنیم.

به یکباره درددل هایش برای دانشجویان باز شد، وی بااشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سخنرانی‌هایش را در واحدهای این دانشگاه لغو می کنند،گفت: دو هفته قبل قرار بود در دانشگاه آزاد مشهد صحبت کنم مجریان برنامه بلیط را هم برای بنده تهیه کرده بودند به دانشگاه رفتیم ولی من را راه ندادند و حرکتی را برای دانشجویان انجام دادند که به نظرم به دور از شان آنها بود و اینکه از جلوی درب دانشگاه اتوبوسی را فراهم کرده بودند تا دانشجویان را به سمت مسجدی در شهر ببرند و من در یک مسجد برای دانشجویان از گرامیداشت روز دانشجو صحبت کردم!

دعوت بعدی من در دانشگاه آزاد رشت بود که مسئولان بهانه نامساعد بودن هوا را برای بنده آوردند. دیروز هم شاهد بودیم که درب های بسیج دانشجویی دانشگاه علوم تحقیقات توسط مسئولان دانشگاه پلمپ شد و روسای این دانشگاه معتقد بودند که هر کس غیر از زاکانی صلاحیت دارد که در دانشگاه صحبت کند.

البته شنبه گذشته هم در دانشگاه فرهنگیان قرار بود حاضر شوم ولی رئیس دانشگاه به مجریان برنامه گفت اگر من به آنجا بروم وی را عزل می کنند هر چه می خواهید به شما می دهم ولی زاکانی را به دانشگاه فرهنگیان نیاورید. حال امروز اینجا چه دانشگاه خوبی است برخی جاها ما را بیرون کرده و امروز شما دو میکروفن در اختیار من گذاشته اید.

به نظرم آقای رئیس جمهور با توجه به اینکه اخیرا از آزادی و آزادگی جنبش دانشجویی سخن گفت باید بداند که اتفاقاتی که در دانشگاه ها امروز می افتد خطرناک است و وی باید از دانشگاه ها صیانت کند.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ع ا گفت:

    سلام .آقای زاکانی شما با دولت مشکل ندارید با دانشگاه آزاد مشکل دارید اول میانه شما را باداشگاه آزاداسلامی حل کنید بعدبرای سخنرانی بروید
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز