چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
 ورود ۱.۲ میلیون زائر به مشهد در دهه آخر صفر   

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار زائر و مسافر تا شب گذشته به مشهد الرضا خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان ، محمدحسن واحدی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: بعد از اربعین حسینی (ع) تا کنون این جمعیت از طریق ناوگان هوایی ، ریلی و جاده ای اعم از اتوبوس های برون شهری و وسایل نقلیه شخصی به مشهد وارد شده اند.
وی با بیان اینکه پیش بینی ها بیانگر ورود ۳،۵ میلیون زائر در روزهای آخر ماه صفر در مشهد است، اظهار کرد : در این میان تاکنون ۱۹ هزار زائر پیاده وارد مشهد شده و ۳۵ هزار نفر نیز شب گذشته در مسیرهای شش گانه در طول محورها و ایستگاه های صلواتی جاده ای اسکان یافتند.
وی عنوان کرد : روز گذشته در جریان بارش برف در طول جاده های استان هفت هزار زائر پیاده در مسیرهای قوچان ، نیشابور و فریمان با ۶۰ دستگاه اتوبوس به مشهد منتقل شده اند و در سالن ها و فضاهای آماده شده برای شرایط اضطراری اسکان یافتند.
وی اظهار کرد : با تحویل مدارس این جمعیت از امروز به محل های اسکان انتقال می یابند.
معاون استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در مجموع ۱۸۰ مرکز اسکان برای زائران پیاده با ظرفیت ۱۰۰ هزار نفر در مشهد پیش بینی شده است ، افزود : این فضاها از امروز صبح در اختیار کاروان های زائرین پیاده ای که پیش بینی فضا و مکان نداشته و در جریان ثبت نام در سایت موضوع را اعلام کرده اند ،قرار می گیرد.
به گفته وی ، حدود ۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات بودجه زیارت برای تجهیز این مدارس در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت .
وی گفت : در جریان بازدیدها این مدارس به خوبی تجهیز شده و مشکل خاصی برای اسکان و استقرار این زائران وجود ندارد.
پیش بینی های حاکی از ورود ۳،۵ میلیون زائر پیاده در ایام پایانی ماه صفر به مشهد الرضا (ع) است که از این میزان ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار زائر بر اساس برآوردها زائران پیاده خواهند بود.
پنجشنبه ۱۹ آذرماه مصادف با ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شنبه ۲۱ آذر مصادف با ۳۰ صفر سالروز شهادت امام رضا (ع) است.

انتهای پیام/

منبع : دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز