پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
همزمان با روز دانشجو؛
 تلاش مسئولین دانشگاه آزاد برای تطهیر چهره خود پس از حمله گاز انبری به بسیج دانشجویی   

در حالی که فیلم های مستند گرفته شده توسط دانشجویان به وضوح نشان می دهد نگهبانان و مامورین امنیتی دانشگاه با چه وضعیت بدی با بسیجیان برخورد کرده و آنان را مورد ضرب و شتم بی ملاحظه خود قرار دادند؛ اما این مسئولین دانشگاه هستند که در ادعایی عجیب بسیج را به برخورد با پرسنل حفاظت متهم می کنند!

به گزارش ندای اصفهان، مسئولین دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در تلاشی برای تطهیر چهره خود پس از حمله به مسئولین بسیج دانشجویی این واحد و ضرب و شتم دانشجویان بسیجی، در جوابیه ای به اخبار ارسال شده از سوی خبرگزاری ها در پوشش اتفاقات تاسف بار امروز این واحد مدعی شدند که تمام گزارشات رسانه ها دروغ و کذب می باشند!

 

در این جوابیه که از سوی روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات در وبگاه آن منتشر شده آمده است که هیچ تشکلی حق برگزاری مراسمی در روز دانشجو را نداشته و صرفا خود معاونت فرهنگی واحد در حرکتی نمادین با دعوت از آقای باهنر نایب رئیس دوم مجلس و در آنچه که خود “برگزاری باشکوه هرچه تمام تر جلسه بزرگ روز دانشجو” خوانده، این کار را انجام داده است.

 

در ادامه این جوابیه، دانشگاه با وارد آوردن اتهام به بسیج دانشجویی مدعی شد که این تشکل بدون مجوز اقدام به تبلیغ برای برنامه خود کرده است؛ اما به گفته مسئولین بسیج دانشجویی و طبق قانونی که خود مسئولین دانشگاه تدوین نموده اند، در صورت داده نشدن جواب به درخواست اجرای برنامه از سوی یک تشکل دانشجویی (مانند بسیج) تا هفت روز، اجازه برگزاری خواهند داشت.

 

همچنین در حالی که فیلم های مستند گرفته شده توسط دانشجویان به وضوح نشان می دهد نگهبانان و مامورین امنیتی دانشگاه با چه وضعیت بدی با بسیجیان برخورد کرده و آنان را مورد ضرب و شتم بی ملاحظه خود قرار دادند؛ اما این مسئولین دانشگاه هستند که در ادعایی عجیب بسیج را به برخورد با پرسنل حفاظت متهم می کنند!

 

این جوابیه در ادامه وارد آوردن اتهامات به اشخاص دیگر و برداشتن مسئولیت از گردن خود، با حمله به اصحاب رسانه و خبرگزاری هایی که به پوشش این اتفاقات روی آوردند؛ مدعی شد که این رسانه ها با تماس تلفنی این گزارشات را تهیه کرده و اخبار آنان جهت گیری دارد! همچنین از آنها خواسته شده تا بدون حضور خبرنگارشان در محل حادثه این اخبار را منتشر نکنند.

 

این ادعاها درحالی مطرح می شود که بهتر بود بجای آن، حداقل یک عذرخواهی از دانشجویان بسیجی مورد تعرض قرار گرفته، علی الخصوص خواهران بسیجی از سوی رئیس واحد و مسئول حراست کل دانشگاه آزاد انجام می گرفت.

 

بنظر می رسد در دولت تدبیر و امید، مسئولین در تلاش هستند صحبت های زیبایی را تحویل مردم دهند اما اعمالشان به هیچ وجه با این صحبت ها همخوانی ندارد. علی عباسپور، رئیس واحد علوم تحقیقات و داماد عبدالله جاسبی (کسی که سی سال بر کرسی ریاست دانشگاه آزاد تکیه کرده بود) پیشتر گفته بود: «باید از ایجاد فضای امنیتی در دانشگاه خودداری شود و دانشگاه را باید به دست دانشگاهیان سپرد و نظارت نیز باید با هماهنگی و از طریق وزارت علوم صورت بگیرد نه از طریق ارکان دیگر.»

 

وی با بیان اینکه احزاب و جناح‌های سیاسی نباید محیط دانشگاه را بستری برای فعالیت‌های خود کنند، تصریح کرد: «دانشگاهیان نیز نباید اجازه دهند جریانات سیاسی از آنها استفاده ابزاری کنند، چراکه یک دانشگاهی متعهد آزاد می‌اندیشید و آزاد تصمیم می‌گیرد و جز مصلحت نظام و مردم موضوع دیگری را مدنظر قرار نمی‌دهد.»

 

رئیس دولت یازدهم نیز روز گذشته در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شریف و در حالی که دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد نیز حضور داشت تصریح کرد:« زمانی که ما دانشجو بودیم نمی‌توانستیم مثل شما اینجوری صحبت کنیم. حالا ما تریبون در اختیار شما گذاشتیم که از طریق تریبون راحت حرفهایتان را بزنید.»

روحانی افزود: «ما در آزادی دانشگاه سهیم هستیم. اگر دانشگاه در علم و بیان عقیده، آزاد نباشد، نمی‌توانیم به توسعه علمی و فرهنگی برسیم. انتقاد را حق جامعه‌ی دانشگاهی است و دانشجو و دانشگاه باید نقاد باشد . انتقاد دلسوزانه کار دانشجو است و ما از نقد دانشگاهیان استقبال می‌کنیم.»

 

 

اما با اتفاقاتی که دیروز و امروز در دانشگاه های کشور رخ داده است، می توان بر این قضیه صحه گذاشت که فضای کنونی بر خلاف ادعاها و شعارهای انتخاباتی طیف اعتدال و اصلاح طلب است که با اشاره به دوران دولت دهم گفته می شد “فضا امنیتی شده است!”

 

در پایان مرور بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص بسیج خالی از لطف نخواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی در تعریف دقیق بسیج گفتند: «بسیج برخاسته از متن مردم و نماینده‌ی مجموعه‌ی ملّت است و بسیجیان آحاد مردمی هستند که با هدف والای الهی و با روحیه‌ی خستگی‌ناپذیر، در هر میدانی که لازم باشد، حضور پیدا می‌کنند و استعداد خود را بروز می‌دهند و از خطرات این راه نیز نمی‌هراسند.»

 

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار روز چهارم آذر با فرماندهان بسیج، با انتقاد شدید از کسانی و جریان‌هایی که با اتهام افراطی‌گری، بسیج را تخطئه می‌کنند افزودند: «نمی‌گوییم این افراد و جریان‌ها، این کار را آگاهانه انجام می‌دهند اما با این اتهامات، دانسته یا ندانسته، خاکریز مستحکمِ بسیج را تضعیف و پروژه‌ی خطرناک نفوذ دشمن را تکمیل می‌کنند.»
انتظار این است مسئولین دانشگاهی و فرهنگی که عکس امام خمینی و رهبری را بر روی دیوار اتاق های منسب ریاست خود نصب می کنند؛ به نصیحت های رهبر انقلاب گوش فرا داده و قبل از اینکه اعتبار خود را خدشه دار کنند، گوشزد ها را رعایت نمایند.

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز