یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خبر داد
 برگزاری سلسله همایش‌های دانش‌آموزی «فصل حضور» با موضوع فناوری هسته‌ای   

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری سلسله همایش‌های دانش‌آموزی «فصل حضور» با موضوع فناوری هسته‌ای خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان ، به نقل از روابط عمومی سازمان دانش‌آموزی، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اصلی‌ترین مأموریت سازمان دانش­‌آموزی تربیت اجتماعی است که از طریق میدان داری تربیتی اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: در خصوص پرسش مهر رئیس جمهور نیز، این سازمان با میدان گشایی برای دانش‌آموزان تلاش دارد تا نقش خود را در اجتماعی شدن دانش‌آموزان حول محور دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی ایفا کند.

وی در ادامه افزود: مهم آن است که طیف گسترده‌ای از دانش‌آموزان از طریق سلسله همایش‌های فصل حضور به میدان بیایند و ضمن بحث و گفت‌وگو در این خصوص در مسیر وحدت ملی برای حفظ منافع ملی گام بردارند.

کفاش با بیان اینکه موضوع هسته‌ای چیزی نیست که مخصوص یک گروه خاصی از جامعه باشد، گفت: اساساً ره­‌آورد توانمندی‌های علمی، افزایش قدرت و امنیت ملی است از این رو حضور همگان در حفظ و توسعه این دستاوردها ضروری و غیرقابل انکار است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی با بیان اینکه اصلی‌ترین نقطه تمرکز سازمان دانش‌آموزی و معاونت پرورشی مدرسه است، خاطر نشان کرد: ۳۰ هزار کرسی آزاد اندیشی در سطح مدارس دوره اول و دوم متوسطه با تدبیر مدیریت مدارس برگزار خواهد شد و به تبع آن ۷۰۰ همایش منطقه‌ای و شهرستانی و ۳۲ همایش استانی فصل حضور در راه است.

کفاش افزود: در بهمن ماه سال جاری همایش مرکزی “فصل حضور” در شهر تهران و با حضور یکی از معاونین رئیس جمهور، وزرای آموزش و پرورش و امور خارجه، اساتید دانشگاه و حضور گسترده جمعی از دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزار خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی در پایان ضمن یادآوری سوال رئیس جمهور با عنوان« بعد از توافق هسته‌ای و لغو تحریم ها، فرصت‌های پیش روی ما چیست؟ و چگونه باید به بهترین وجه از این فرصت ها استفاده کنیم؟» از همگان خواست نظرات و دیدگاه‌های خود را به دبیرخانه پرسش مهر شانزدهم ارائه کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق