شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
اخطار عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به وزارت ارشاد گفت :
 اگر وزارت ارشاد با روزنامه هتاک به اربعین برخورد نکند مجلس از اختیارات قانونی خود در این زمینه استفاده خواهد کرد   

عضو کمیسیون فرهنگی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی در عدم برخورد با رسانه‌های هنجار شکن گفت: وزارت ارشاد قبل از اینکه مجلس از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و برخودهای لازم را انجام دهد، خود با چنین رسانه هایی برخورد کند.

به گزارش ندای اصفهان ، حجت الاسلام والمسلمین نصراله پژمان‌فر، عضو کمیسیون فرهنگی در خصوص توهین روزنامه قانون به پیاده روی اربعین اظهار داشت: تلاش جریان هایی که در مقابل نظام جمهوری اسلامی هستند، در راستای مقابله با نظام و اسلام، با دو رویکرد وارد عمل می شوند.

وی گفت: یکی از رویکردهای آنها ورود جریان های معاند خارجی است که با صراحت همه رویکردها و باورهای اعتقادی نظام را هدف قرار داده و وارد یک تقابل مستقیم و رو به رو با دین و نظام خواهند شد؛ این جریان ها اگرچه خطرات جدی برای جامعه ما دارند اما خطرشان در حدی نیست که منجر به نگرانی شدید در جامعه شود.

عضو کمیسیون فرهنگی افزود: جریان دوم، افراد و جریان‌هایی هستند که با رویکرد همراهی با نظام در ظاهر، اهداف باطنی و مخالف نظام خود را پیش می برند؛ تمام تلاش این جریان ها بر این است که تمام اصولی که باورهایجامعه بر پایه آن شکل گرفته است را مورد هجوم قرار داده و آنها را خدشه دار کنند.

پژمان فر همچنین تصریح کرد: این افراد با ایجاد شبه در جامعه منتظر عکس العمل هستند، که اگر در وهله اول عکس العملی از سوی جامعه مشاهده شد که کار خود را به شکل دیگری ادامه می‌دهند و در غیر این صورت اگر جامعه واکنش نشان نداد، مسیر خود را پیش گرفته و خاکریز به خاکریز این اقدام را انجام می دهند.

وی در ادامه گفت: این جریان یاد گرفته است که در صورت مخالفت با آنها بلافاصله با یک معذرت خواهی مسیر را عوض کند و همواره برای آنها کمترین برخوردها و مجازات ها در نظر گرفته شده است؛ این جریان ها اساساً رویکرد روزنامه نگاریو خبری نداشته و تمام تلاش آنها برای این است که بتوانند اصول و مبانی نظام را زیر سوال ببرند و نا امنی و عدم اعتماد نسبت به نظام را روز به روز میان مردم افزایش بدهند.

عضو کمیسیون فرهنگی خاطر نشان کرد: برخی از این روزنامه ها و جریان ها به پیاده نظامی برای برای جریان های معاند در خارج کشور تبدیل شده اند و امروز با یانرویکرد به مقابله با نظام پرداخته اند.

پژمان فر با تأکید برا اینکه معاونت مطبوعاتی کشور مسئولیت مستقیمی در این موضوع بر عهده دارد گفت: امروز شاهد برخورد بر اساس یک حب و بغض با رسانه‌های داخلی هستیم که این موضوع بر اساس موازین نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی افزود: امروز با این جریان ها نه تنها برخوردی صورت نگرفته بلکه حمایت هایی هم از آنها به عمل آمده است، که چندین بار در شرایطی مانند این موضوع تذکرات لازم را به مسئولین مستقیم آنها داده‌ایم اما این بار با توهین به این حرکت عظیم برخوردهای جدی تری صورت خواهیم داد.

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات باید بیشتر مراقب چنین رسانه‌هایی بود تصریح کرد: این رسانه ها در سال های گذشته با مطالب خود به جز نا امید کردن مردم کاری انجام نداده و هر روز بیشتر با نظام زاویه گرفته اند.

پژمان فر یبان داشت: این رسانه ها امروز فضا و کار خود را در نا امن کردن و تشویش اذهان عمومی می بینند که ایجاد هرج و مرج و تنش های فکری در اعتقادات مردم نیز یکی از دستور کارهای آنها بوده است.

وی در پایان گفت: امیدواریم وزارت ارشاد قبل از اینکه مجلس از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و برخودهای لازم را انجام دهد، خود با چنین رسانه هایی برخورد کرده و جلوی چنین نا هنجاری هایی را بر اساس قانون بگیرد.

 

انتهای پیام/

منبع : مهر

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز