پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
دبیرکل حزب مؤتلفه در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی:
 اصولگرایان باید با یک صدا و با فهرست متحد به میدان انتخابات مجلس بیایند/ شکل‌گیری ائتلاف اصولگرایان در اکثر استان‌های کشور   

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی از شکل‌گیری این ائتلاف در اکثر استان‌های کشور خبر داد و گفت: اصولگرایان باید با یک صدا و با فهرست متحد به میدان انتخابات مجلس بیایند.

به گزارش ندای اصفهان، محمد نبی حبییی امشب در دیدار با آیت الله علوی گرگانی با اشاره به نظر حبیب‌الله عسگراولادی مبنی بر عدم اتکای مؤتلفه اسلامی به یک شخص اظهار داشت: ازآنجایی که در بسیاری از احزاب و گروه‌ها برای ریاست و دبیرکل بودن اختلاف و مناقشه وجود دارد دبیر سابق حزب مؤتلفه اسلامی ده سال پیش از فوت، اصرار به استعفا از سمت دبیرکل بودن حزب داشت.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه این حزب هر سه سال یک بار کنگره‌ای برای انتخاب شورای مرکزی حزب با حضور نمایندگان سراسر کشور برگزار می‌کند، افزود: یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های این شورا انتخاب دبیرکل برای مدت سه سال است که مهرماه امسال با وجود عدم علاقه و رغبت من برای انتخاب دوباره، اعضای شورا به من رأی دادند.

حبیبی خاطرنشان کرد: اگر حزب مؤتلفه اسلامی پشت سر ولایت فقیه و مراجع و ادامه دهنده راه شهدا باشد، باقی می‌ماند.

وی با یادآوری انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: حزب مؤتلفه اسلامی بحث‌های مربوط به این دو انتخابات را از دو سال پیش آغاز کرده است.

حبیبی با اعلام اینکه فعالیت‌های حزب مؤتلفه فصلی و موقت نیست، افزود: در مورد انتخابات مجلس خبرگان در تحلیل‌های اولیه به این نتیجه رسیدیم که جامعه مدرسین حوزه علمیه فهرستی از نامزد‌ها را مد نظر خواهد داشت، ما نیز تصمیم گرفتیم در این انتخابات از افرادی که جامعه مدرسین معرفی می‌کند بدون کم و کاست پشتیبانی کنیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به نگرانی اعضای این حزب از انتخابات مجلس گفت: اصولگرایان بیش از دو سال است که از یک اتحاد و ائتلاف چشم‌گیر برخوردار نبوده‌اند و علی‌رغم پای‌بندی به موازین اصولگرایی دچار چنددستگی شده‌اند.

وی به نامزد واحد نرسیدن اصولگرایان در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را نقص اصولگرایان دانست و خاطرنشان کرد: وقتی رقیبی با شرایطی متفاوت‌تر از سال‌های پیش داریم، لازم است هوشیارانه برخورد کنیم.

حبیبی گفت: در مجلس نهم اصلاح‌طلبان حضور چشم‌گیری نداشتند اما به‌دلیل ارتباط‌های اخیر آنان با بدنه دولت یازدهم حضور اصلاح‌طلبان در مجلس دهم افزایش چشم‌گیری خواهد یافت.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به ادعای دولت فعلی مبنی بر فراجناحی بودن عنوان کرد: کافی است به انتصابات دولت در این دو سال اخیر نگاه کرد. در انتصابات دولتی کفۀ اصطلاح‌طلبان سنگین‌تر از اصولگرایان است.

حبیبی اضافه کرد: ما انتظار نداریم دولت یازدهم فضا را به‌صورت گسترده برای اصولگرایان باز کند اما عملکرد فعلی‌شان با ادعای اعتدال‌گرایی در تضاد است. البته ما نیز به‌عنوان حزب نمی‌توانیم برای دولت تعیین تکلیف کنیم اما ترس ما این است که از امکانات دولتی برای انتخابات مجلس استفاده شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ما معتقد نیستیم که اصولگرایان جزئی از مؤتلفه‌ است، بلکه خود را جزیی از مجموعه اصولگرایان می‌دانیم و معتقدیم اصولگرایان حتماً باید به ائتلاف برسند.

وی با اعلام اینکه این حزب خارج از اراده جمعی اصولگرایان کسی را معرفی نمی‌کند، گفت: اعتقاد ما بر این است که اصولگرایان باید در هر استانی نامزد واحدی داشته باشند تا رأی مردم نشکند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: سیاست ما بر این مبناست که ائتلاف اصولگرایان باید با محوریت جامعه مدرسین حوزه و جامعه روحانیت مبارز انجام بگیرد و شعار ما این است که اصولگرایان باید با یک صدا و یک فهرست به میدان بیایند تا رأی نشکند.

حبیبی با اشاره به اعلام جامعه مدرسین مبنی بر عدم معرفی نامزد در انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: از شما خواهشمندیم به اعضای جامعه مدرسین توصیه بکنید در خصوص انتخابات مجلس نیز بی‌تفاوت نباشند.

وی با ابراز “پیش‌بینی ما حضور جامعه روحانیت مبارز در انتخابات مجلس است”، افزود: ما با اشتیاق از این حضور استقبال می‌کنیم.

حبیبی از شکل‌گیری این ائتلاف در اکثر استان‌های کشور خبر داد و گفت: حزب مؤتلفه تا کنون بیش از ۵۰ جلسه با جبهه پایداری و جمعیت ایثارگران برای شکل‌گیری ائتلاف اصولگرایان برگزار کرده است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز