دوشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
حجت‌الاسلام دهنوی در دانشگاه آزاد زنجان:
 نگفتن جملات عاشقانه توسط مردان نشانه نبودن علاقه نیست/ میزان بالای گریه در خانم‌ها علت کمتر سکته کردن آنان است   

کارشناس و مشاور ازدواج با اشاره به تفاوت ابراز علاقه آقایان و خانم‌ها گفت: نگفتن جمله «دوستت دارم» توسط مرد به علت این است که مرد دنیای او را درک نمی‌کند و از نظر خود همین که تلاش می‌کنند و مال حلال به دست می آورند، دائم در حال مخابره پیام عشق هستند.

به گزارش ندای اصفهان ، همایش«همتایی در ازدواج و زوایای روحی زن و مرد» با سخنرانی حجت الاسلام دهنوی، کارشناس و مشاور ازدواج در سالن علامه دانشگاه آزاد زنجان برگزار شد .

در این همایش که با حضور جمع زیادی از دانشجویان برگزار شد، حجت الاسلام دهنوی، با اشاره به میزان عواطف و وجود اختلافات در عواطف بین زن و مرد تصریح کرد: زنان از شدت عواطف و مردان از کم رنگی در عواطف برخوردار هستند.

کارشناس سابق برنامه گلبرگ صدا و سیما افزود: علت شدت عواطف در زنان این است که زنان در آینده قرار است، مادر شوند و اگر از این شدت عواطف برخوردار نباشند، مادران خوبی نخواهند بود .

استاد حوزه و دانشگاه با واکاوی تاثیر پذیری مثبت کودکان از مادرانی که عاطفی هستند، عدم وجود این مسئله را سبب مشکلاتی برای کودکان دانست و خاطرنشان کرد: اکثر قریب به اتفاق بچه هایی که از لحاظ روحی و جسمی سالم هستند، به علت داشتن مادران عاطفی بوده است.

حجت الاسلام دهنوی تصریح کرد:‌ همچنین بچه هایی که مجرم و بزهکار شده و در معرض آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند، از مادران یخچالی برخوردار بوده اند که عواطف سردی داشته و نمی توانستند عواطف خود را خرج کنند .

این مشاور و کارشناس در مسئله ازدواج، با تاثیرپذیر دانستن میزان عواطف آقایان و حضور آنان در اجتماع خاطرنشان کرد: علت کم رنگی عواطف در مردان به علت حضور آن ها در اجتماع بستگی دارد و مردان در اجتماع با هر کس و ناکسی باید رفتار داشته باشند و اگر از شدت عواطف برخوردار باشند، کمرشان خواهد شکست .

این مشاور خانواده ضمن اشاره به چرایی ازدواج خانم ها و اهداف آنان از انجام این امر مهم تصریح کرد: خانم ها برای پیداکردن تکیه گاه در زندگی ازدواج می کنند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: خانم ها باید گریه هایشان را در زندگی مدیریت کنند و باید گریه کنند تا پالایش روانی پیدا کنند و گاهی مردان چون دچار کم رنگی عاطفی هستند، ممکن است در برابر این گریه ها بگویند که این اشک ها، اشک تمساح است و دلیل این امر هم قیاس به نفس کردن آنان می باشد .

دهنوی با ارائه آماری به مقایسه میزان وقوع سکته در بین خانم ها و آقایان پرداخت و تصریح کرد: میزان سکته های رخ داده در زنان را نسبت به مردان پایین تر است.

وی دلیل این امر را در میزان گریه کردن خانم ها دانست و افزود: چون زنان با گریه بیشتر پالایش روانی شده و با زیاد حرف زدن نیز تخلیه احساسات می شوند؛ بنابراین کمتر دچار سکته می شوند .

مشاور و کارشناس در مسئله ازدواج، تفاوت نوع عشق بازی آقایان و خانم ها را در مقوله عشق بازی و عشق ورزی دانست و خاطرنشان کرد: تفاوت مردان و زنان در این است که مردان را باید عشق باز و زنان را عشق ورز معرفی کرد.

حجت الاسلام دهنوی تصریح کرد: زنان چون قرار است مادر شوند، باید بتوانند محبت کنند؛ بنابراین باید عشق ورز باشند؛اما در آقایان نیاز جنسی اولویت دارد .

این استاد حوزه و دانشگاه، خلا عاطفی را مهمترین عامل ضربه خوردن خانم های شوهردار دانست و افزود: ۸۰ درصد زنان شوهردار که به بیراهه رفتند، دچار خلا عاطفی بوده اند و ۲۰ درصد آنان مشکلات جنسی و غیره داشته اند .

این مشاور خانواده ضمن مهم دانستن ابراز جملات عاشقانه در زندگی، عدم بیان این جملات را نشانه عدم علاقه ندانست و تصریح کرد: اگر مردی به زن خود جمله «دوستت دارم» را نمی گوید به این معنا نیست که او را دوست ندارد.

وی افزود: علت عدم بیان این گونه جملات در این است که مرد دنیای او را درک نمی کند و آن ها عشق باز هستند و همین که کار می کنند و تلاش می کنند و مال حلال به دست می آورند، از نظر خود دائم در حال مخابره پیام عشق هستند .

حجت الاسلام دهنوی، توانایی زنان در کنترل غریزه جنسی خود را بسیار بیشتر از مردان دانست و خاطرنشان کرد: زن اگر بخواهد، می تواند نیاز جنسی خود را کنترل کند و این در حالی است که مرد نمی تواند این نیاز را در خود خاموش کند.

وی نیاز جنسی را مهمترین عامل ضربه خوردن مردان متاهل دانست و افزود: ۸۰ درصد مردانی که به بیراهه رفته اند، به علت نیاز جنسی و غریزی بوده است .

این مشاور ازدواج و خانواده تفاوت دیگر زن و مرد را در میزان سخن گفتن آنان دانست و خاطرنشان کرد: زنان اهل کلام و مردان اهل سکوت هستند.

حجت الاسلام دهنوی خاطرنشان کرد: اهل کلام بودن زنان به این دلیل است که آن ها چون قرار است مادر شوند و با فرزند خود صحبت کنند تا بچه زبان بگیرد از این ویژگی برخوردار هستند؛ اما مردان چون مستقیما مسئول تربیت بچه نیستند، از این ویژگی برخوردار نیستند.

 انتهای پیام/

منبع : دانشجو

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق