دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
حجت‌الاسلام دهنوی در دانشگاه آزاد زنجان:
 نگفتن جملات عاشقانه توسط مردان نشانه نبودن علاقه نیست/ میزان بالای گریه در خانم‌ها علت کمتر سکته کردن آنان است   

کارشناس و مشاور ازدواج با اشاره به تفاوت ابراز علاقه آقایان و خانم‌ها گفت: نگفتن جمله «دوستت دارم» توسط مرد به علت این است که مرد دنیای او را درک نمی‌کند و از نظر خود همین که تلاش می‌کنند و مال حلال به دست می آورند، دائم در حال مخابره پیام عشق هستند.

به گزارش ندای اصفهان ، همایش«همتایی در ازدواج و زوایای روحی زن و مرد» با سخنرانی حجت الاسلام دهنوی، کارشناس و مشاور ازدواج در سالن علامه دانشگاه آزاد زنجان برگزار شد .

در این همایش که با حضور جمع زیادی از دانشجویان برگزار شد، حجت الاسلام دهنوی، با اشاره به میزان عواطف و وجود اختلافات در عواطف بین زن و مرد تصریح کرد: زنان از شدت عواطف و مردان از کم رنگی در عواطف برخوردار هستند.

کارشناس سابق برنامه گلبرگ صدا و سیما افزود: علت شدت عواطف در زنان این است که زنان در آینده قرار است، مادر شوند و اگر از این شدت عواطف برخوردار نباشند، مادران خوبی نخواهند بود .

استاد حوزه و دانشگاه با واکاوی تاثیر پذیری مثبت کودکان از مادرانی که عاطفی هستند، عدم وجود این مسئله را سبب مشکلاتی برای کودکان دانست و خاطرنشان کرد: اکثر قریب به اتفاق بچه هایی که از لحاظ روحی و جسمی سالم هستند، به علت داشتن مادران عاطفی بوده است.

حجت الاسلام دهنوی تصریح کرد:‌ همچنین بچه هایی که مجرم و بزهکار شده و در معرض آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند، از مادران یخچالی برخوردار بوده اند که عواطف سردی داشته و نمی توانستند عواطف خود را خرج کنند .

این مشاور و کارشناس در مسئله ازدواج، با تاثیرپذیر دانستن میزان عواطف آقایان و حضور آنان در اجتماع خاطرنشان کرد: علت کم رنگی عواطف در مردان به علت حضور آن ها در اجتماع بستگی دارد و مردان در اجتماع با هر کس و ناکسی باید رفتار داشته باشند و اگر از شدت عواطف برخوردار باشند، کمرشان خواهد شکست .

این مشاور خانواده ضمن اشاره به چرایی ازدواج خانم ها و اهداف آنان از انجام این امر مهم تصریح کرد: خانم ها برای پیداکردن تکیه گاه در زندگی ازدواج می کنند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: خانم ها باید گریه هایشان را در زندگی مدیریت کنند و باید گریه کنند تا پالایش روانی پیدا کنند و گاهی مردان چون دچار کم رنگی عاطفی هستند، ممکن است در برابر این گریه ها بگویند که این اشک ها، اشک تمساح است و دلیل این امر هم قیاس به نفس کردن آنان می باشد .

دهنوی با ارائه آماری به مقایسه میزان وقوع سکته در بین خانم ها و آقایان پرداخت و تصریح کرد: میزان سکته های رخ داده در زنان را نسبت به مردان پایین تر است.

وی دلیل این امر را در میزان گریه کردن خانم ها دانست و افزود: چون زنان با گریه بیشتر پالایش روانی شده و با زیاد حرف زدن نیز تخلیه احساسات می شوند؛ بنابراین کمتر دچار سکته می شوند .

مشاور و کارشناس در مسئله ازدواج، تفاوت نوع عشق بازی آقایان و خانم ها را در مقوله عشق بازی و عشق ورزی دانست و خاطرنشان کرد: تفاوت مردان و زنان در این است که مردان را باید عشق باز و زنان را عشق ورز معرفی کرد.

حجت الاسلام دهنوی تصریح کرد: زنان چون قرار است مادر شوند، باید بتوانند محبت کنند؛ بنابراین باید عشق ورز باشند؛اما در آقایان نیاز جنسی اولویت دارد .

این استاد حوزه و دانشگاه، خلا عاطفی را مهمترین عامل ضربه خوردن خانم های شوهردار دانست و افزود: ۸۰ درصد زنان شوهردار که به بیراهه رفتند، دچار خلا عاطفی بوده اند و ۲۰ درصد آنان مشکلات جنسی و غیره داشته اند .

این مشاور خانواده ضمن مهم دانستن ابراز جملات عاشقانه در زندگی، عدم بیان این جملات را نشانه عدم علاقه ندانست و تصریح کرد: اگر مردی به زن خود جمله «دوستت دارم» را نمی گوید به این معنا نیست که او را دوست ندارد.

وی افزود: علت عدم بیان این گونه جملات در این است که مرد دنیای او را درک نمی کند و آن ها عشق باز هستند و همین که کار می کنند و تلاش می کنند و مال حلال به دست می آورند، از نظر خود دائم در حال مخابره پیام عشق هستند .

حجت الاسلام دهنوی، توانایی زنان در کنترل غریزه جنسی خود را بسیار بیشتر از مردان دانست و خاطرنشان کرد: زن اگر بخواهد، می تواند نیاز جنسی خود را کنترل کند و این در حالی است که مرد نمی تواند این نیاز را در خود خاموش کند.

وی نیاز جنسی را مهمترین عامل ضربه خوردن مردان متاهل دانست و افزود: ۸۰ درصد مردانی که به بیراهه رفته اند، به علت نیاز جنسی و غریزی بوده است .

این مشاور ازدواج و خانواده تفاوت دیگر زن و مرد را در میزان سخن گفتن آنان دانست و خاطرنشان کرد: زنان اهل کلام و مردان اهل سکوت هستند.

حجت الاسلام دهنوی خاطرنشان کرد: اهل کلام بودن زنان به این دلیل است که آن ها چون قرار است مادر شوند و با فرزند خود صحبت کنند تا بچه زبان بگیرد از این ویژگی برخوردار هستند؛ اما مردان چون مستقیما مسئول تربیت بچه نیستند، از این ویژگی برخوردار نیستند.

 انتهای پیام/

منبع : دانشجو

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز