پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۴

جبهه افسران عفاف و حجاب در خانه بیداری اسلامی اصفهان تشکیل شد

اینگونه چادری شدم/ آلیا نراقی میهمان ویژه+تصاویر

نشست جبهه فرهنگی افسران عفاف و حجاب روز گذشته باحضور آلیا نراقی مدیر وبلاگ «من و چادرم، خاطره ها» و کتاب «من اینگونه چادری شدم» در سالن همایش های خانه بیداری اسلامی برگزار شد...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، آلیا نراقی، مدیر وبلاگ «من و چادرم، خاطره ها» در خصوص حرکت فرهنگی خود در فضای مجازی گفت: این وبلاگ را ۳۰ شهرویر ۹۰ با هدف بارگزاری خاطره چادری شدن خودم راه اندازی کردم که به شدت از آن استقبال شد و در سایت های مختلف بازنشر شد. نظرات جالبی برای این خاطره درج شد که می گفتند ما هم تردیدهایی از همین جنس داشتیم که با خواندن این خاطره تردیدهایمان برطرف شد. آنجا بود که به ذهن من رسید ای کاش می شد که هر کس خاطره چادری شدن خودش را بنویسد تا اگر کسی همان تردیدها و مباحث را دارد بتواند استفاده کند. این گونه بود که ایده وبلاگی برای جمع آوری خاطرات چادری‌ها در ذهنم شکل گرفت و کار را شروع کردیم.

صاحب کتاب «من اینگونه چادری شدم» در ادامه گفت: با استقبالی که از این وبلاگ شد تعداد زیادی از بانوان خاطرات چادری شدن خود را ارسال کردند و این تعداد خاطره ارزشمند من را بر آن داشت که تا این خاطرات را در قالب کتابی با عنوان «من اینگونه چادری شدم» منتشر کنم.

نراقی افزود: وقتی کار کتاب را شروع کردم واقعا فکر نمی کردم که این کار قابلیت کتاب شدن داشت باشد. بعد از اینکه ۲۹ خاطره در وبلاگ منتشر شد، ایمیلی به من رسید که خانمی نوشته بودند من با خواندن همین چند خاطره تردیدهایم برطرف شد و حجاب برتر را انتخاب کردم. این درحالی بود که هنگام شروع کار من حتی تصور این تاثیرگذاری سریع را هم نداشتم و فکر می کردم ممکن است خواندن اینها در ذهن مخاطب بماند و در بزنگاه‌هایی به کمکش بیاید. ایمیل های زیادی از این دست به من رسید. در همین مسیر هم کسانی ایمیل می زدند و پیشنهاد چاپ کتاب دادند و حتی می گفتند اگر شما مشکل مالی دارید ما حاضریم کمک کنیم و خودمان پول جمع کنیم تا اینکار انجام شود. من خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم و به من عذاب وجدان دست داد که ظاهرا بقیه از من دغدغه مندترند و من دارم کوتاهی می‌کنم.

نراقی در ادامه صحبت های خود گفت: بالاخره تصمیم گرفتیم که کتاب را منتشر کنیم. اما بی تجربگی ما باعث شد تا کار خیلی طول بکشد و حتی مجبور شدیم ناشرمان را عوض کنیم. تصورم بر این بود که فضای مجازی و فضای نشر شبیه یکدیگر هستند اما واقعا تفاوت های زیادی وجود داشت. چند بار هم تا مرز دلسرد شدن و کنار گذاشتن کار هم پیش رفتیم اما به هر حال با همه مشکلات این کتاب فروردین ۱۳۹۱ بیرون آمد و به نمایشگاه کتاب هم رسید.

                          آلیا نراقی     آلیا نراقی

وی همچنین اضافه کرد: یکی از کارهایی که در نشر این کتاب و حرکت فرهنگی مد نظر قرار گرفت، دسته بندی خاطره هاست. اینکه مثلا کسی که خانواده مذهبی نداشت چطور محجبه شد؛ یا اینکه کسی که در سنین کودکی محجبه شده بود چطور در سنین بالا این دلایل برایش تکمیل شد و چادری ماند و از این قبیل. به همین جهت تلاش کردیم که دسته بندی داشته باشیم که چه دلایلی بیشتر موجب چادری شدن افراد شده است. مثلا به هیچ وجه نمی توان «شهدا» را در این دسته بندی نادیده گرفت. کسانی که با این انگیزه چادری شده اند خیلی از مسایل برایشان به راحتی حل شده است. بحث راهیان نور بیشترین دلیل بوده است که ما در بررسی هایمان به آن رسیده ایم. خیلی ها حتی اگر نه همان سال بلکه مثلا دو سال بعد هم چادری شده اند گفتند که جرقه چادری شدن ما در همان راهیان نور دو سال پیش خورده شد. بحث مهدویت و اینکه ما یک امام زمانی داریم که همین الآن ناظر به ما است یکی دیگر از دلایل بوده است. اینکه من با چادرم موجب رضایت و کمک ایشان هستم در خیلی از خاطره ها آمده است.

نراقی درباره نمایشگاه پوستر«من و چادرم» برگرفته از خاطرات گفت: کمی از افتتاح وبلاگ ایمیلی مبنی بر اجازه برگزاری نمایشگاه پوستر از خاطره ها به دستم رسید و من چون دغدغه اصلی‌ام رسیدن این خاطره ها به دست مخاطبین بود استقبال کردم. حتی خاطره ها را به یک کارشناس مذهبی هم نشان دادم تا اگر نقصی وجود داشته باشد یا نکته انحرافی دیده می شود اصلاح شود. این نمایشگاه در ابتدای امر در قم بجنورد و خود تهران به نمایش درآمد.

گفتنی است خواهر شهید طیبه واعظی از شهیدان محجبه شکنجه پیش از انقلاب استان اصفهان نیز مهمان ویژه نشست بود.

نشست دیروز یک نشست کاملا بانوانه بود؛ دفتر خواهران ناحیه امام صادق علیه السلام صفر تا صد کادر اجرایی برنامه روز گذشته را عهده دار بودند و حتی مجری برنامه نیز از بانوان انتخاب شده بود.

در حاشیه نشست دیروز گروه بندی کمیته های خادمین شهدای شهر اصفهان مشخص شد و حاضرین میثاق نامه جبهه فرهنگی افسران عفاف و حجاب را امضا کردند.

3224

3223بازدید از خانه تاریخی حاج آقانورالله، رهبر نهضت مشروطیت اصفهان و برپایی فروشگاه کتاب «من اینگونه چادری شدم» و کتب خانه بیداری اسلامی از دیگر ویژه برنامه های برنامه روز گذشته بود.

از دیگر سخنرانان این جلسه علی مقواساز فرماندهی ناحیه بسیج امام صادق (ع) بود که به اهمیت و جایگاه بسیج در انقلاب اسلامی و وظیفه خواهران بسیجی در مبارزه فرهنگی اشاره کرد.

وی با اشاره به نقش افسران جبهه فرهنگی عفاف و حجاب و پیشرفت دشمنان در اجرایی کردن عملی برخی اهداف شوم فرهنگی در جامعه ایران گفت: تعداد افسران باید خیلی بیشتر از تعداد فعلی باشد؛ چرا که ما در قضیه جنگ فرهنگی و به طور ویژه مقوله عفاف و حجاب با هجوم همه جانبه دشمنان انقلاب اسلامی مواجه هستیم.

فرمانده ناحیه امام صادق علیه السلام با اشاره به اینکه حجاب در همه زمینه ها اعم از اعتقادی، فرهنگی، روان شناسی، جامعه شناسی قابلیت تبلیغ و تحلیل را داراست، خاطر نشان کرد: افسران این جبهه باید چهره به چهره و هر یک فراخور یک زمینه تخصصی به تبلیغ حجاب و مبارزه با تهاجم فرهنگی کنند.

مقواساز در ادامه گفت: استفاده از ظرفیت معنوی شهدا در این زمینه بسیار مؤثر است و بیش از ۷۵ درصد از وصیت نامه های شهدای ایران اسلامی به حفظ حجاب بانوان اشاره می کند.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز